Planēta pakāpeniski zaudē zaļo krāsu 1

Aprēķināts, ka kopš 21. gadsimta sākuma cilvēki, ugunsgrēki un visa veida kaitēkļi uz Zemes iznīcinājuši vismaz pusotru miljonu kvadrātkilometru mežu. It kā nekas šaušalīgs – tikai mazliet vairāk par vienu procentu no visu mežu daudzuma, turklāt tas ir mazāk nekā iepriekšējās simtgades beigu posmā, tomēr – vienalga bīstami daudz, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Lasīt citas ziņas

Mežu izciršana iet kopsolī ar civilizācijas attīstību. Ja tas turpināsies tādos pašos tempos, pauž zinātnieki, tad aptuveni pēc septiņsimt gadiem uz planētas vairs nepalikšot neviena koka! Un līdz ar mežu kopplatības samazināšanos atmosfērā būs aizvien mazāk skābekļa, vairāk ogļskābās gāzes, totāli mainīsies klimats. Visdrīzāk, pašreizējie planētas apdzīvotāji nav un nebūs spējīgi pielāgoties.

Dažādās planētas vietās situācija ir atšķirīga. Piemēram, Brazīlija patlaban ir pirmajā vietā to valstu vidū, kuras samazina mežu izzušanu – salīdzinājumā ar 2003. gadu 2013. tā no 40 000 kvadrātkilometru sarukusi līdz 20 000. Tomēr turpat līdzās Paragvajā, kā arī Malaizijā un Kambodžā šie tempi strauji pieauguši. Par absolūtu koku iznīcināšanas līderi kļuvusi Indonēzija. Sarežģīta situācija ir arī Ķīnā un Krievijā. Eiropā savukārt vērojams pat neliels mežu platību pieaugums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tostarp novērots, ka ne gluži vienmēr galvenais vaininieks ir cilvēks. Faktiski identisku kaitējumu nodara arī stihiskās katastrofas, ugunsgrēki un dabisko kaitēkļu uzbrukumi. Turklāt būtiski arī tas, ka šos datus ne gluži pilnā apjomā vienmēr iekļauj oficiālajās atskaitēs. Starp citu, nav faktiski nekādu datu par mežu nelegālo izciršanu… Vārdu sakot – mūsu planēta pamazām zaudē zaļo krāsu. Kas nāks tās vietā? Varbūt tas oranžsarkanais brūnums, ko mums šodien demonstrē Marss, ka arī savulaik bijis apdzīvots?

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.