×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Viks: Krievija – planētas huligāns, bet dauzoņas ir savaldāmi (14)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Nav šaubu, ka, notriecot virs Austrumukrainas starptautiska reisa pasažieru aviolaineri, ir pārkāpta sarkanā līnija, pārkāpējam gribot negribot manifestējoties kā planētas huligānam. Civilizētās pasaules praksē darbojas likumi, saskaņā ar kuriem pārkāpuma veicējs saņem pelnītu sodu. Nudien žēl, ka rietumvalstu līderu vidū šobrīd nav Kenedija vai Reigana kalibra personības, kuri bija gana gudri, lai atskārstu to, ka vienīgā valoda, kuru Maskava prot, ir spēka valoda. Pateicoties Kenedija stingrajai stājai, pasaule aizgājušā gadsimta 60. gadu sākumā tika paglābta no trešā globālā kara, savukārt kaut ko līdzīgu 80. gados paveica Reigans, brīdinot Kremli par tā dēvētā zvaigžņu kara projekta realizēšanu, ja PSRS nepārtrauks nesamērīgo kodolbruņošanos. Toreiz roka nodrebēja gan megatonnīgo ūdeņražbumbu vicinātājam Hruščovam, gan viņa pēctečiem, vēsturei pierādot, ka pat lielkalibra dauzoņas ir savaldāmi.

ES līdzšinējā reakcija uz Krievijas agresiju pret Ukrainu nav kvalificējama citādi kā nožēlojama, arī ASV spertie soļi būtībā nav nekas vairāk par pirksta pakratīšanu, taču ko gan var sagaidīt no vadītājiem, kuru prioritāte ir pašu labsajūtas uzturēšana, ja ne kāpināšana. Varbūt pasniegt viņiem/viņām kādu nopietnāku mācībstundu Maskavas izpildījumā? Katrā ziņā par garlaicību starptautiskajā arēnā sūdzēties nevarēsim.

Nobeigumā – kāpēc nevienam nav ienācis prātā, ka par Krievijas rīcību beidzamo gadu laikā šī valsts būtu izslēdzama no ANO Drošības padomes?

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. … Bet tadejadi, kas bus panakts ar Kremlijas izslegsanu no ANO Drosibas padomes … ?

  … Liekas, ka vienigi ANO Hartas iznicinasana, un talak, kas … ?

  … Ar sisdienas Kremla VETO liekulibu un dokumenteto necilvecisko uzvedibu varam pieradit Kremla huliganismu vienigi atlaujot tas ANO parstavim zaudet visas Pasaules prieksa sis valdibas legitimitati un amoralo staju ar savu kriminalo darbibu turpinot lauzt Internacionalas konvencijas un startautiskos ligumus … sakot jau ar a la Latvijas-Krievijas 1920.g. Mierligumu … !

  … Sada draudosa Kremla attieciba un darbiba pret pastavoso internacionalo sistemu atlauj parejam ANO valstim pariet no nosodisanas lemumiem pariet uz aktualu palidzibas programmu – ar ANO Asemblejas piekrisanu – Kremla sa briza upurim – Ukrainai

 2. Malacis Viks,ar skaidru skatienu uz pasaulē notiekošo,atšķirībā no prātu izkūkojušā brāļa,kurš redz mūsu nākotni sadarbībā ar lukašenku un putleru….

 3. Paldies, Vikam par īsta patriota stāju, pretstatā daudziem citiem, kas paklusēšanu uzskata par tikumu!
  Krievija lieliski izmanto ASV demokrātijas vājo punktu. Prezidents, ja nav stiptra personība, savu otro termiņu vada bez spriedzes, jo nākošreiz tik un tā neievēlēs. Diemžēl, šoreiz tas ir tieši tā.

 4. TĀ APMĒRAM IZSAUCAS ES GLIEMEŽI, ANO DROŠĪBAS PADOME u.c. par notiekošo pasaulē atbildīgās ORGANIZĀCIJAS… Draugs ņemas pa Ukrainu,NU UN TAD..!? Ne jau mūsu valstīm… LAIKAM būtu NEPIECIEŠAMA nopietna mācībstunda Maskavas izpildjumā( it sevišķi Francijai!) un tieši no pašu pārdotā Mistral… DZIESMAS TESITŪRA TAD MOMENTĀ PĀRCELTOS NO PIRMĀS UZ TREŠO OKTĀVU!!!!!!!!!!… ASV NEVAR AIZLĀPĪT VISUS PASAULES CAURUMUS, kamēr ES IR TEPAT LĪDZĀS…GUĻ DIEVA MIERĀ UN GAIDA DEBESS MANNU!!!

 5. Kamēr atkal Eiropa nebūs izjutusi ”atbrīvotājus” nekas domāšanā nemainīsies un ļausies sevi uzpirkt kā Šreders un vēl un vēl… Tad Mitral vagos arī Baltiju par pārteigumu ne tikai baltiešiem, bet arī zviedriem un somiem…Stoholma un Helsinki ir taču jūras krastā

 6. luk sis raksts ir vieta,ka ari pareizi izteikts!musu ES deputatiem butu laiks ne tikai naudu diedelet!bet pieprasit lai ES pienem stingrakus lemumus attieciba pret krieviju!attieciba par Latvijas drosibu!no tas ES naudas vienkarsam Latvijas iedzivotajam nav nekada labuma,partika tik ta ar vien paliek dargaka,vieglo automasinu ari nav,koncertus ari neapmekle!kadu taisa bagataku,tikai ne lielako dalas iedzivotaju!zalu cenas aug katru menesi!lai ari parejie kaut kads labums tiek no ES!luk par ko jacinas!tadus ka Zdanoka ir japanak lai atnem deputata mandatu!ko tad vina darija KRIMA?

  • vispirms pabeidz palīgskolu un iemācies normāli savu dzimto (???) valodu, “lojālpatrEJotiskais latvijieti”. :))

 7. šeit arī troļļi komentē?

 8. bet ka taa varbuut ka asv kaut kur cita pasaules malaa notriec pasazieru lidmasinu..kas jau sen pieradits.tad kapec ta izrunajaties..tad jau javersas pret parejam valstim pec jusu ideologijas

 9. Ir sacīts: “Vecums nenāk viens – nožēlojams glupums nāk līdzi…”

Draugiem Facebook Twitter Google+