Horoskopi un mistika
Horoskopi

Planētas zodiakā un debesīs 2018. gadā. Kalendārs 0

Foto – Fotolia

PLANĒTAS ZODIAKĀ 2018. GADĀ

Der zināt Lai izvairītos no neskaidrībām un nesakritībām ar citiem avotiem, planēta attiecīgajā dienā tiek dota tajā zodiaka zīmē, kurā tā ir plkst. 0:00 pēc Griničas laika, t. i., plkst. 2:00 pēc Latvijas ziemas laika un 3:00 – pēc vasaras laika.

Jupiters līdz 8. novembrim Skorpionā, no 9. novembra Strēlniekā. Saturns visu gadu Mežāzī. Urāns līdz 15. maijam un no 7. novembra Aunā, no 16. maija līdz 6. novembrim Vērsī. Neptūns visu gadu Zivīs. Plūtons visu gadu Mežāzī.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Nākamajās lapās uzzini planētu redzamību debesīs!

JANVĀRIS

Savukārt INGA ZAČESTE, Mg. math. piedāvā ieskatu planētu redzamībai pie debesīm 2018. gadā.

Merkurs būs redzams janvāra sākumā no rītiem pirms saullēkta. Planēta lēks ap plkst. 7:30 un atradīsies Čūskneša zvaigznājā ļoti zemu pie horizonta debess dienvidaustrumu pusē. Tā būs meklējama pa kreisi un uz leju no Marsa un Jupitera. Janvāra vidū Merkurs pietuvosies Saulei un vairs nebūs redzams. Venera nebūs saskatāma. Marss būs redzams no rītiem. Planēta lēks ap plkst. 4 no rīta Svaru zvaigznājā. Mēneša sākumā Marss atradīsies netālu no Jupitera. Abas planētas būs samērā tuvu horizontam. Jupiters būs saskatāms no rītiem. Planēta lēks ap plkst. 3 un būs vērojama zvaigžņotajās debesīs līdz rītausmai Svaru zvaigznājā debess
dienvidaustrumu pusē. Planēta atradīsies tuvu horizontam, kas traucēs tās atrašanu. Janvāra sākumā Jupiteram cieši blakus būs Marss, kas palēnām virzīsies uz Skorpiona zvaigznāju, attālinoties no Jupitera. Saturns nebūs redzams.

FEBRUĀRIS

Merkurs nebūs redzams. Venera nebūs saskatāma. Marss būs redzams rītos ļoti zemu pie horizonta, planēta lēks ap plkst. 4 no rīta un būs meklējama Skorpiona zvaigznājā. 9. februārī planētai garām ies Mēness, apgrūtinot Marsa saskatīšanu. Jupiters mēneša sākumā parādīsies virs horizonta ap plkst. 3 no rīta, bet mēneša beigās tas lēks jau pēc plkst. 1.

Tāpat kā janvārī, arī februārī Saules sistēmas lielākā planēta atradīsies Svaru zvaigznājā samērā zemu pie horizonta. Saturns lēks ap plkst. 6 no rīta, bet, tā kā atradīsies tuvu horizontam, faktiski nebūs redzams.

MARTS

Merkurs būs redzams visu mēnesi, bet vislabāk – mēneša vidū. Saulei tuvākā planēta būs vērojama vakaros pēc saulrieta, tā rietēs pēc plkst. 20. Merkurs būs atrodams Zivju zvaigznājā debess dienvidrietumu–rietumu pusē. Marta sākumā netālu no Merkura atradīsies arī Venera. Venera martā būs redzama vakaros pēc saulrieta. Planēta rietēs pēc plkst. 19:30, tā atradīsies ļoti zemu pie horizonta Zivju zvaigznājā.

Planētu novietojums debess dienvidu pusē 2018. gada februārī rīta pusē debess dienvidrietumu pusē. Mēneša sākumā Venerai cieši blakus būs Merkurs. Marss būs joprojām saskatāms no rītiem pirms rītausmas, planēta lēks pēc plkst. 3 un atradīsies ļoti zemu pie horizonta Čūskneša zvaigznājā. Jupiters lēks jau ap pusnakti un būs redzams līdz pat rītausmai Svaru zvaigznājā. 7. martā cieši blakus Jupiteram atradīsies Mēness, tādēļ šajā naktī planēta nebūs redzama. Saturns lēks ap plkst. 4 no rīta un būs redzams debess austrumu pusē ļoti zemu pie horizonta Strēlnieka zvaigznājā.

APRĪLIS

Merkurs nebūs redzams. Venera būs labi saskatāma vakaros pēc tumsas iestāšanās debess rietumu pusē. Planēta rietēs ap plkst. 23. Mēneša sākumā Venera atradīsies Zivju, bet vēlāk – Auna zvaigznājā. Marss būs redzams no rītiem ļoti zemu pie horizonta Strēlnieka zvaigznājā.

Planēta lēks pēc plkst. 4, aprīļa sākumā tā atradīsies līdzās Saturnam. Jupiters lēks pirms pusnakts un būs redzams līdz rītausmai Svaru zvaigznājā debess dienvidu pusē. 3. un 4. aprīlī, kā arī 30. aprīlī netālu no Jupitera atradīsies Mēness, kas apgrūtinās Jupitera saskatīšanu. Saturns būs redzams rītos pirms saullēkta. Planēta lēks pēc plkst. 3, tā atradīsies Strēlnieka zvaigznājā zemu pie horizonta. Mēneša sākumā planētai tuvumā atradīsies Marss. 7. aprīlī Saturna un Marsa tuvumā būs Mēness, kas traucēs abus planētu novērošanu.

MAIJS

Merkurs nebūs redzams. Venera būs saskatāma vakaros pēc tumsas iestāšanās Vērša zvaigznājā, bet mēneša beigās – Dvīņu zvaigznājā. Planēta rietēs ap pusnakti. Marss lēks ap plkst. 3 naktī un būs redzams līdz rītausmai ļoti zemu pie horizonta Strēlnieka, bet vēlāk – Mežāža zvaigznājā. Jupiters maijā atradīsies virs horizonta visu nakti. 1. un 28. maijā debesis izgaismos Mēness, un tādējādi planēta faktiski nebūs redzama. Saturns lēks pēc pusnakts un
būs redzams līdz pat rītausmai Strēlnieka zvaigznājā. Planēta atradīsies zemu pie horizonta. Mēneša sākumā Saturnu traucēs saskatīt Mēness gaisma.

JŪNIJS

Merkurs būs redzams mēneša beigās pēc saulrieta zemu pie horizonta debess rietumu pusē Dvīņu zvaigznājā. Planēta rietēs pēc plkst. 23. Venera joprojām būs saskatāma vakaros debess rietumu pusē pēc tumsas iestāšanās. Planēta rietēs ap pusnakti. Venera atradīsies Dvīņu zvaigznājā, bet mēneša vidū un beigās – Vēža zvaigznājā. Pa labi un uz leju no Veneras meklējams Merkurs. Marss lēks pēc vieniem naktī un būs redzams līdz rītausmai. 3. un 4. jūnijā netālu no planētas atradīsies Mēness.

Marss būs meklējams Mežāža zvaigznājā ļoti zemu pie horizonta debess dienvidu–dienvidrietumu pusē. Jupiters mēneša sākumā būs redzams visu nakti, bet mēneša vidū tas rietēs pēc plkst. 2 un mēneša beigās jau ap plkst. 1. Tāpat kā līdz šim, Jupiters būs meklējams Svaru zvaigznājā. Planētu novietojums debess rietumu pusē 2018. gada vasaras vakarā zemu pie horizonta. 24. jūnijā Jupitera tuvumā atradīsies Mēness. Saturns lēks ap plkst. 11. naktī un atradīsies virs horizonta līdz pat rītausmai, un būs meklējams Strēlnieka zvaigznājā zemu pie horizonta.

JŪLIJS

Merkurs nebūs redzams. Venera būs saskatāma vakaros, planēta rietēs ap plkst. 23. Venera atradīsies Lauvas zvaigznājā. 9. un 10. jūlijā tā būs blakus Lauvas zvaigznāja spožākajai zvaigznei Regulam. Marss lēks pirms pusnakts un rietēs pēc plkst. 4. To meklējot, jāņem vērā, ka tas atradīsies ļoti zemu pie horizonta Čūskneša zvaigznājā. Jupiters būs saskatāms vakaros, tas rietēs pēc pusnakts un būs atrodams Svaru zvaigznājā. Saturns būs redzams vakaros pēc tumsas iestāšanās Strēlnieka zvaigznājā, tas rietēs ap plkst. 3 naktī.

AUGUSTS

Merkurs būs redzams mēneša beigās rītos pirms saullēkta. Planēta parādīsies virs horizonta pēc plkst. 4:30 un būs redzama debess austrumu pusē Vēža zvaigznājā. Venera nebūs saskatāma. Marss joprojām atradīsies ļoti zemu pie horizonta. Tas būs redzams, sākot ar tumsas iestāšanos, un rietēs pēc plkst. 2 naktī. Jupiters faktiski vairs nebūs redzams. Saturns būs saskatāms vakaros, tas rietēs pēc plkst. 1. Planēta atradīsies ļoti zemu pie horizonta Strēlnieka zvaigznājā.

SEPTEMBRIS

Merkurs būs redzams vēl mēneša sākumā zemu pie horizonta debess austrumu pusē Lauvas zvaigznājā. Mēneša vidū planēta lēks pēc plkst. 5. Merkurs vairs nebūs redzams.

Venera nebūs saskatāma. Marss būs redzams vakaros ļoti zemu pie horizonta, planēta rietēs pēc pusnakts. Septembra sākumā tas atradīsies Strēlnieka zvaigznājā, bet mēneša beigās – Mežāža zvaigznājā. Jupiters nebūs saskatāms. Saturns atradīsies ļoti zemu pie horizonta un faktiski vairs nebūs redzams.

OKTOBRIS

Merkurs nebūs redzams. Venera nebūs saskatāma. Marss būs redzams vakaros ļoti zemu pie horizonta Mežāža zvaigznājā, planēta rietēs ap pusnakti. Jupiters nebūs redzams. Saturns nebūs saskatāms.

NOVEMBRIS

Merkurs nebūs redzams. Venera novembra beigās būs saskatāma rītos pirms saullēkta debess dienvidaustrumu pusē Jaunavas zvaigznājā. Planēta mēneša beigās lēks pēc plkst. 6:30. Marss būs redzams vakaros, planēta rietēs pēc plkst. 23. Tas atradīsies ļoti zemu pie horizonta, sākumā Mežāža, vēlāk – Ūdensvīra zvaigznājā. Jupiters nebūs saskatāms. Saturns nebūs redzams.

DECEMBRIS

Saistītie raksti
LA
LA.lv
Horoskopi un mistika
Ezoteriskais horoskops 2018. gadam: aptumsumi, īpašie periodi, attiecības
7. janvāris, 2018
LA
LA.lv
Horoskopi un mistika
Kā tulkot Suņa rējienu? Austrumu horoskops visām zodiaka zīmēm 2018. gadam 1
8. janvāris, 2018
IB
Inguna Balgalve
Horoskopi un mistika
Numeroloģiskā prognoze 2018. gadam. Dzīvot nozīmē darboties! 3
13. janvāris, 2018
Inga Prūse
Horoskopi un mistika
Čigānu horoskops. Kas sagaida katras zodiaka zīmes sievieti 2018.gadā 1
9. janvāris, 2018
Ieva Bērziņa
Horoskopi un mistika
Talismani 2018. gadam visām zodiaka zīmēm: krāsas, materiāli, nozīmes 1
9. janvāris, 2018
Ieva Bērziņa
Horoskopi un mistika
Kurām horoskopa zīmēm būs labvēlīgs 2018. gads? 3
10. janvāris, 2018
IB
Inguna Balgalve
Horoskopi un mistika
Labākais horoskops 2018. gadam. Ko Suns atnesīs katrai horoskopa zīmei, stāsta astroloģe Inguna Balgalve 1
12. janvāris, 2018
Inga Prūse
Horoskopi un mistika
Suņa sirds. 2018.gada mīlestības horoskops visām zodiaka zīmēm 3
7. janvāris, 2018
Inga Prūse
Horoskopi un mistika
Horoskops. Kādas īpašības piemīt Suņa gadā dzimušajiem? 2
13. janvāris, 2018
Inga Prūse
Horoskopi un mistika
Kas sagaida katru horoskopa zīmi 2018. gadā? Beidzot uzzini visu! 3
8. janvāris, 2018
Inga Prūse
Horoskopi un mistika
Ķīniešu horoskops 2018.gadam. Ko sola miermīlīgais un draudzīgais Dzeltenais zemes suns? 3
8. janvāris, 2018
LA
LA.lv
Horoskopi un mistika
“Ezoteriskā gadagrāmata 2018”
28. septembris, 2017
Ieva Bērziņa
Horoskopi un mistika
Kas jāpaspēj līdz Jaungadam? Darāmo darbu saraksts katrai zodiaka zīmei
3. oktobris, 2017

Merkurs būs redzams rītos pirms saullēkta debess dienvidaustrumu pusē. Mēneša vidū tas lēks pēc plkst. 6:30, bet tā sākumā un beigās pēc plkst. 7. Planēta būs meklējama Svaru zvaigznājā pa kreisi un uz leju no Veneras. Ap 20. decembri dažus rītus Merkurs un Jupiters atradīsies cieši blakus viens otram Skorpiona zvaigznājā. Venera būs redzama rītos pirms saullēkta. Planēta lēks pēc plkst. 4:30 un būs atrodama Jaunavas, bet vēlāk Svaru zvaigznājā debess
dienvidaustrumu pusē.

Marss būs saskatāms vakaros ļoti zemu pie horizonta Ūdensvīra zvaigznājā. Planēta rietēs ap plkst. 23. Mēneša beigās planēta atradīsies jau Zivju zvaigznājā. Jupiters būs redzams no decembra vidus ļoti zemu pie horizonta debess dienvidaustrumu–dienvidu pusē īsi pirms saullēkta Skorpiona zvaigznājā. Saturns nebūs saskatāms.

LA.lv