Mobilā versija
+17.8°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
14. jūnijs, 2017
Drukāt

Planktons pārvērš Bosfora ūdeni tirkīza krāsā. Redzams pat no kosmosa!

Foto - Reuters/LETAFoto - Reuters/LETA

Negaidīta krāsas maiņa Bosfora jūras šaurumā pēdējo dienu laikā pārsteigusi Stambulas iedzīvotājus, bet zinātnieki ūdens pārtapšanu tirkīza krāsā izskaidrojuši ar planktona savairošanos Melnajā jūrā.

Kopš nedēļas nogales parasti zilie ūdeņi Bosfora šaurumā ir iekrāsojušies tirkīza krāsā, kas satraucis vairākus vietējos iedzīvotājus.

Daži sociālajos medijos pauda pauda bažas, ka Bosfors varētu būt piesārņots, savukārt citi notikušo skaidroja ar Egejas jūrā pirmdien notikušo zemestrīci.

Zinātnieki gan ūdens krāsas maiņu, ko pavadījusi arī asāka smaka, skaidroja ar mikroorganismu skaita pieaugumu.

Ankaras Hadžetepes Universitātes vides zinātnes profesors Ahmets Džemals Sajdams skaidroja valsts ziņu aģentūrai “Dogan”, ka ūdens krāsas maiņu noteikusi mikroorganismu “Emiliania huxleyi” skaita pieaugums.

“Tam nav nekādas saistības ar piesārņojumu,” viņš sacīja, piebilstot, ka šie organismi īpaši nāk par labu Stambulas ēdienkartēs iecienītajiem anšoviem.

“Viscaur Melnajā jūrā notiek “Emiliania huxleyi” eksplozija. Tā ir svētība Melnajai jūrai,” viņš piebilda.

“Emiliania huxleyi” ir vienšūnas organisms, kas redzams tikai caur mikroskopu. Tā lielās pielāgošanās spējas ļauj tam augt gan ekvatoriālos, gan arī subarktiskos ūdeņos.

Ūdens krāsas maiņu Melnajā jūrā iemūžināja arī ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) satelīts “Terra”.

NASA paziņoja, ka ūdens krāsas maiņu, “domājams, izraisījusi noteikta par kokolitoforīdiem saukta fotoplanktona augšana”. Pie kokolitoforīdiem pieder arī “Emiliania huxleyi”.

“Konkrētais organisms ir klāts ar baltu kalcija karbonātu, un lielā skaitā tas ūdenim piešķir pienīgu mirdzumu,” skaidroja NASA.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+