Mobilā versija
+1.6°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
27. augusts, 2015
Drukāt

Vācija plāno aizliegt kultivēt ģenētiski modificētus augus (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācija ir sākusi procesu, lai aizliegtu kultivēt ģenētiski modificētus augus, kā to paredz Eiropas Savienības jaunie noteikumi.

Lauksaimniecības ministrs Kristians Šmits (attēlā) informēja Vācijas federālo zemju valdības par savu nodomu paziņot, ka Vācija izmantos jaunajos noteikumos paredzētas tiesības neatļaut ģenētiski modificētu augu kultivēšanu. Viņš vēstulē lūdza federālās zemes atbildēt, vai tās vēlas tikt iekļautas aizliegumam paredzēto teritoriju sarakstā. ES noteikumi paredz, ka līdz 3. oktobrim dalībvalstīm ir jāsniedz atbilde, vai tās izmantos izņēmuma tiesības attiecībā uz ģenētiski modificēto organismu aizliegumu. Par nodomu aizliegt kultivēt ģenētiski modificētus augus 9. augustā paziņoja Skotija. Šogad pieņemtie ES tiesību akti paredz, ka ES dalībvalstis drīkst ierobežot vai aizliegt ģenētiski modificētu augu kultivēšanu savās teritorijās, pat ja to ir atļāvusi ES.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vai tad tas “ģenētiski modificēto augu un dzīvnieku” aizliegums nebūtu attiecināms arī uz Homo sapiens sugu; uz tās atšķirīgo evolūcijas procesu veidotajām populācijām – etniski integrētajām tautām…?
    Mazliet padomāsim, Dāmas un Kungi! Esam taču HOMO SAPIENSI…!

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+