×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Plāno aizliegt pārdot enerģijas dzērienus bērniem

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāti ceturtdien vienprātīgi atbalstīja priekšlikumu aizliegt pārdot enerģijas dzērienus bērniem vecumā līdz 18 gadiem. Priekšlikums iekļauts Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kuru Saeima ceturtdien skatīja otrajā lasījumā.

Lai gan pašu priekšlikumu deputāti atbalstīja, likumprojektu kopumā Saeima tomēr nolēma nodot atpakaļ skatīšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.

Deputāts Jānis Ozoliņš (Reformu partija), debatējot par enerģijas dzērienu aizliegumu bērniem, norādīja, ka tik lielas izmaiņas tiek virzītas pārāk strauji un nav dota iespēja ekspertiem par šo jautājumu izteikties.

Savukārt deputāts Edvards Smiltēns (“Vienotība”) priekšlikumu atzina par kopumā labu, bet aicināja pašlaik to neatbalstīt un diskutēt nopietnāk tautsaimniecības komisijā.

Deputāts Ņikita Ņikiforovs (“Saskaņas centrs”) aicināja savus kolēģus padomāt, “vai tiešām Saeima ir kaut kādu enerģisko dzērienu lobijs? Vai jūs gribat, lai jūsu bērni un mazbērni dzertu”.

Deputātu rindās izskanēja ierosinājumi par to, ka jāierobežo arī reklāmas par enerģijas dzērieniem.

Izmaiņas likumā virzīja “Saskaņas centra” deputāts Vladimirs Reskājs.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrija paudusi konceptuālu atbalstu iniciatīvai ierobežot enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem, tomēr norāda, ka vispirms likumā jāiestrādā enerģijas dzēriena definīcija, par ko ir atbildīga Zemkopības ministrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+