Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
6. marts, 2015
Drukāt

Plāno atjaunot darba grupu LMT un “Lattelecom” attīstībai

LETALETA

Lai risinātu jautājumus saistībā ar valstij tieši un netieši piederošajām kapitāla daļām SIA “Lattelecom” un SIA “Latvijas Mobilais telefons”, Ekonomikas ministrija rosinājusi izveidot darba grupu trīs ministru – ekonomikas, satiksmes un finanšu ministru – sastāvā.

Kā liecina 10.marta Ministru kabineta (MK) darba kārtībā iekļautais rīkojuma projekts, darba grupai paredzēts risināt sarunas ar “TeliaSonera AB” grupu par “Lattelecom” un “Latvijas Mobilais telefons” kapitāla daļu pārvaldīšanu un minēto kapitālsabiedrību attīstību, tostarp kapitālsabiedrību reorganizāciju, dalībnieku maiņu un citiem pasākumiem, kas nepieciešami to ekonomiskās vērtības paaugstināšanai un darbības uzlabošanai.

EM skaidro, ka ar MK 2012.gada 30.marta rīkojumu tika izveidota darba grupa, lai risinātu minētos jautājumus, taču, tā kā, apstiprinot jauno valdību, ir mainījies darba grupas jeb ministru sastāvs, uz nākamās valdības sēdi tiek minēts attiecīgais rīkojuma projekts. Par grupas vadītāju plānots nozīmēt ekonomikas ministri. Attiecīgi darba grupā darbosies Dana Reizniece-Ozola (ZZS), Anrijs Matīss (V) un Jānis Reirs (V).

EM jau iepriekš informēja, ka, balstoties uz abu uzņēmumu padomju kopīgo ziņojumu, ir vērtēti dažādi modeļi LMT un “Lattelecom” ciešākai sinerģijai, lai uzņēmumu attīstības stratēģijas būtu saskaņotas un tiktu veicināts to daļu vērtības pieaugums un turpmāka attīstība, valstij saglabājot izšķirošo ietekmi uzņēmumos. Satiksmes ministrija savukārt atzinusi, ka “Latvijas Mobilā telefona” (LMT) un “Lattelecom” apvienošanai kā jebkuru uzņēmumu apvienošanas pamatā jābūt ekonomiski pamatotiem aprēķiniem un ilgtermiņa ieguvumiem sabiedrībai, un, saņemot nepieciešamo informāciju, ministrija attiecīgi vēl vērtēs procesu.

EM jau iepriekš informēja, ka, balstoties arī uz abu uzņēmumu padomju kopīgo ziņojumu, ir vērtēti dažādi modeļi LMT un “Lattelecom” ciešākai sinerģijai, lai uzņēmumu attīstības stratēģijas būtu saskaņotas un tiktu veicināts to daļu vērtības pieaugums un turpmāka attīstība, valstij saglabājot izšķirošo ietekmi uzņēmumos.

“Lattelecom” dibināts 1992.gadā kā valsts uzņēmums “Lattelekom”. 1994.gadā tas pārtapa par SIA “Lattelekom” un par uzņēmuma īpašnieku (49%) kļuva Dānijā reģistrētais “Tilts Communication”, kas tobrīd piederēja Somijas “Sonera”, britu “Cable&Wireless” un Latvijas valstij jeb Privatizācijas aģentūrai, kas ir Ekonomikas ministrijas pārraudzībā (51%). 1998.gadā “Sonera” iegādājās “Cable&Wireless” daļas, un 2002.gadā “Sonera” apvienojās ar zviedru “Telia”, veidojot tagadējo “Lattelecom” 49% līdzīpašnieku “TeliaSonera”.

“Latvijas Mobilais telefons” (LMT) dibināts 1992.gadā kā pirmais mobilo sakaru operators valstī. 49% uzņēmuma pieder zviedru “TeliaSonera”, 23% – “Lattelecom”, 23% – Latvijas Valsts radio un televīzijas centram (LVRTC) un 5% – Latvijas valstij.

Pievienot komentāru

Sējumi šoruden attīstījušies sliktāk; uz augstu graudu ražu nākamgad nevar cerētLatvijā ziemāju sējumi kopumā šoruden ir attīstījušies sliktāk nekā pērn, līdz ar to uz augstu ražu nākamgad nevar cerēt, aģentūrai LETA pastāstīja aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+