×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Plāno atlaist vairāk nekā 50 NVA darbinieku

vinkele_ilze2

Līdz 1.aprīlim plānots atbrīvot no darba vairāk nekā 50 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) darbinieku. Kā aģentūrai LETA pastāstīja NVA Rīgas reģionālās filiāles arodbiedrības vadītāja Maija Kalnišķe, patlaban paredzēts, ka no darba plānots atbrīvot 54 cilvēkus, taču varianti mainās, tāpēc atlaižamo darbinieku skaits vēl var tikt grozīts.

 

Darbiniekus nepieciešams atlaist nepietiekamā finansējuma dēļ, piemēram, pērn darbinieki ņēmuši bezalgas atvaļinājumu.

Arodbiedrībai patlaban arī nav pilnīgas informācijas par to, kā tiks izvēlēti atlaižamie darbinieki. 29.februārī darbiniekiem, kurus plānots atbrīvot no amata, jāsaņem par to rīkojums. Patlaban arodbiedrība vēl nezina, vai tā protestēs vai piekritīs šādam risinājumam, teica Kalnišķe.

“Skumji, ka mums draud reorganizācija, un visvairāk tas skars Rīgas reģionālo filiāli,” sacīja Kalnišķe.

Latvijas valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības vadītājs Andrejs Jirgensons aģentūrai LETA norādīja, ka šogad nepietiek finansējuma NVA darbinieku algām, kā arī nedaudz samazinājies darba apjoms, tāpēc tiek samazināts darbinieku skaits. Pēc Jirgensona domām, “objektīvi spriežot, darbinieku skaitu nedaudz varētu samazināt, taču tiek samazināts samērā krietni”.

Par katru cilvēku, kuru būs plānots atlaist, arodbiedrība sniegs arī savu viedokli un komentāru, cik objektīvi būtu viņu atbrīvot no darba.

Arī NVA pārstāve Iveta Kancēna aģentūrai LETA apstiprināja, ka NVA trešdien tika saņemta labklājības ministres Ilzes Viņķeles (V) rezolūcija, kas paredz amata vietu samazināšanu.

Kā ziņots, 11.janvārī NVA direktore Baiba Paševica tika atstādināta no amata uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku un NVA tiek veikts audits, jo, Labklājības ministrijas speciālistu ieskatā, šogad aģentūras algu fondā varētu veidoties deficīts 188 000 latu apmērā. Savukārt Paševica šādus pārmetumus uzskata par nepamatotiem.

Viņķele iepriekš informēja, ka NVA vadība plānoja 350 darbiniekiem šogad veikt algu samazinājumu 20-200 latu apmērā un, pat veicot šo samazinājumu, algu fondā varētu veidoties 188 000 latu deficīts. Savukārt Paševica aģentūrai LETA stāstīja, ka, veicot algu izlīdzinājumu ar 1.februāri, 145 NVA darbiniekiem algas tiktu palielinātas, bet 107 – samazinātas, turklāt deficīts algu fondā neveidotos.

Šogad NVA darbinieku atalgojumam bija plānoti aptuveni 2,4 miljoni latu un vēl 554 000 latu – darba devēja obligātajām sociālās apdrošināšanas iemaksām. Kopumā NVA šogad ir 471 amata vieta, un būtiski šis skaits kopš pagājušā gada nav mainījies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+