×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
9. aprīlis, 2018
Drukāt

Plāno dibināt Latvijai lojālu krievu asociāciju (13)

Vecrīgas panorāma un Latvijas valsts karogs. Foto - LETAVecrīgas panorāma un Latvijas valsts karogs. Foto - LETA

Tuvākajā laikā Latvijā plānots dibināt Krievu pilsoniskās sabiedrības veicināšanas un krievu emigrantu atbalsta asociāciju (AREM), kurā plāno apvienoties Latvijai lojāli krievi un personas, kas iestājas pret Krievijā pastāvošo politisko režīmu.

Organizācijas iniciatīvas grupas koordinators ir publicists Dmitrijs Savins, kurš 2015.gadā politiskas vajāšanas dēļ atstāja Krieviju un 2016.gadā Latvijā ieguva politiskā bēgļa statusu. Viņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka organizācijas iniciatīvas grupā darbojas gan Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji, gan arī krievu politemigrācijas pārstāvji. Jaunās organizācijas mērķis ir apvienot Latvijai lojālus krievus, kā arī atbalstīt pilsonisko sabiedrību Krievijā.

Iniciatīvas grupā norādīja, ka jau kopš pirmajiem Latvijas neatkarības gadiem Latvijā izveidojusies “dīvaina un kopumā netaisnīga un pretrunīga situācija, kad visu Latvijas krievu vārdā runāja padomju un jaunpadomju revanšisti, kā arī dažādas prokremliskas struktūras. Neatkarīgās un demokrātiskās Latvijas pretinieku balsis tagad uztver par “krievu balsīm”.

“Šāda situācija šķiet tikpat nepieņemama un aizvainojoša daudziem latviešu zemē dzīvojošajiem krievu cilvēkiem, kā arī citu tautību pārstāvjiem, kuri sajūt savu nesaraujamu saikni ar krievu kultūru un nevis padomju valsts, bet vēsturiskās Krievijas tradīcijām. Vēl jo vairāk nepieņemama ir šī situācija politiskajiem emigrantiem no Krievijas, kuri bija spiesti pamest savu dzimteni tādēļ, ka viņus vajāja tur nostiprinājusies diktatūra,” piekodināja grupā.

Organizācijas ieskatā arī Latvijas pilsoniskajai sabiedrībai un Latvijas varai ir grūti tikt skaidrībā ar visām šīm “krievu lietām”. “Ticamas informācijas par to, kas notiek Krievijā, ir maz, to bieži aizstāj propaganda, kura apgriež lietas kājām gaisā. Tas sekmē dažādu mītu un ļoti vienkāršotu priekšstatu izplatīšanos gan par stāvokli Krievijas Federācijā, gan par krievu diasporu un pēdējā laika emigrantiem no Krievijas,” pauda organizācijas pārstāvji, piebilstot, ka šāda situācija nevarot būt izdevīga nevienam citam “kā suverēnas un demokrātiskas Latvijas ienaidniekiem un Krievijas agresīvās tirānijas atbalstītājiem”.

“Mums visiem ir jāveicina veselīga spēku konsolidācija krievu un krievvalodīgo vidē, ir nepieciešams organizēt to savstarpējo komunikāciju, kā arī komunikāciju ar pārējo Latvijas pilsonisko sabiedrību,” mudināja organizācijas pārstāvji.

Lai risinātu ar asociācijas juridisko reģistrāciju saistītos jautājumus, kā arī pildītu vairākus citus uzdevumus, tika izveidota īpaša iniciatīvas grupa, kurā tās pārstāvji gaida ikvienu, kuram tās mērķi ir tuvi un kas ir gatavi pielikt pūles to sasniegšanai.

Dibināmās organizācijas plānos ir sniegt Latvijas sabiedrībai alternatīvus informācijas avotus par procesiem Krievijā, kā arī krievu un krievvalodīgo diasporā. Tāpat organizācija vēlas atbalstīt izglītības projektus, kas veicina organizācijas izvirzītos mērķus. Plānots ir arī darbs ar krievu emigrantiem, tostarp politiskajiem bēgļiem, kā arī atbalsts pilsoniskajām iniciatīvām, kas vērstas uz tiesiskas un eiropeiskas sabiedrības izveidi Krievijā.

Jaunās organizācijas dibināšanas deklarācijā plānots apstiprināt, ka AREM nav politiska organizācija, taču tās pārstāvji “stingri iestājas pret Krievijā esošo diktatūru, tās iznīcinošo politiku Krievijā un militāro agresiju ārpus tās robežām”. Organizācija ir atvērta sadarbībai ar dažādiem spēkiem, tostarp politiskajiem, izņemot tos, kas iestājas pret Latvijas suverenitāti un atbalsta Krievijas politisko režīmu.

Organizācijas dibināšanas deklarācijas projektā uzsvērts, ka Latvijā dzīvo viena no pasaulē lielākajām krievu un krievvalodīgo diasporām, bet pēdējos gados ievērojams skaits Krievijas pilsoņu pārcēlās uz Latviju pēc pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanas sakarā ar nekustamā īpašuma iegādi vai uzņēmējdarbības sākšanu. Pēc 2014.gada arvien vairāk ir bēgļu no Krievijas, kuri meklē patvērumu politisku iemeslu dēļ, piebilsts deklarācijas projektā.

Savins pastāstīja, ka tuvākajā laikā notiks iniciatīvas grupas sanāksmes, par kurām tiks informēts vēlāk. Drīzumā plānota arī organizācijas oficiāla dibināšana. Tā, iespējams, varētu notikt jau šajā mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kāda tad būs šīs asociācijas darba valoda? Atkal karos ar krieviem – krieviski, kā to dara piem. Ukrainā?

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Tiešām neredzu vajadzību pēc šādas organizācijas. Tie, kas ir lojāli Latvijai, tie tādi ir bez visām organizācijām.

  Varētu ieteikt Savinam iesākumā mācīt okupantiem, masveida rusifikācijas rezultātā sabraukušajiem un viņu pēctečiem daudzmaz cilvēcīgi uzvesties sabiedriskās vietās. Vai, teiksim, izbeigt ālēšanos 9. maijā pie Okupācijas pieminekļa.

 4. Lai sie “lojalie” krievi iemacas Valsts valodu un iestajas partijas kuras ir par Latvijas Valsts Neakaribu un par Latvija esoso kremla cekistu nodosanu tiesa par vinu noziegumiem.

 5. TAS BŪS KĀRTĒJAIS trojas ZIRGS. KAS TOS VAZAŅĶUS NEPAZĪST?!

 6. ir Kremļa seja un šķebīgi saldas ir runas. Nav īsti saprotams, ka krieviem jābrauc uz Latviju, lai tad dibinātu “Latvijai lojālo klubu” – daudz izdevīgāk būtu to darīt piemēram, Vācijā?
  Bet nu skaidrs ir viens, ja ja nu ar parastiem līdzekļiem nevar, tad jādomā jauni, savādāk skanoši vārdi un nosaukumi, un jāraksta apsveikumi komentāros.:))
  Kā citādi lai ietekmētu iekšpolitiku Latvijā? Vēlēšanās uzvarēt nevar, ar spēku arī vairs nē.

 7. Vai Bordāns un Stalts nepārlēks uz šito?

  • Cik ilgi jūs piesmiesiet latviešu valodu, nedzēšot kaut kādā svešā valodā rakstīto? Vai jūsu datoru speciālisti ir muļķi, ka neprot ielikt nosacījumus, lai šāda ņirgāšanās par latviešu valodu netiktu pieļauta? Bet varbūt jūs to paši darāt, lai tracinātu tautu un pelnītu klikšķus?

 8. Ну, ну! Да кому нахер нужны эти маргиналы? И кого они представляют, кроме самих себя? Цирк. Atbildēt

  Da?!

 9. bet kas zem maskas? Atbildēt

  Ak tad, “spēku konsolidācija krievu un krievvalodīgo vidē”….. Neticu šis savinam, jo ar viņa muti runā krievijas imeriālistiskā ideoloģija “ruskij mir” . Tikpisks impērijas produkts šis savins ir, kurš neprot pasauli redzēt nacionālas identitātes, bet gan “krievvalodīgos.” Ko, varbūt šī savina paknapā eiroas vērtību jērādiņa nespēj īstās krāsas t.i. krieviojas krāsas? … Ceru, ka šis Savins būs drošības policijas uzraudzībā …

 10. … Beidzot logisks un vajadzigais politiskais pretspeks mostas … , bet aizdomigi, kapec tikai pec valodas likuma izglitibas sistema izsludinasanas … !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+