Mobilā versija
+7.8°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
10. marts, 2017
Drukāt

Plāno “enerģijas salu” Ziemeļjūrā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dānijas, Nīderlandes un Vācijas energokompānijas ir atklājušas plānus Ziemeļjūrā izveidot lielu mākslīgu salu, kur vēja parki ģenerēs elektroenerģiju 80 miljoniem cilvēku.

“Enerģijas salu” plānots veidot Dogera sēklī, kas atrodas simt kilometrus no Anglijas austrumu piekrastes. Salā plānots ierīkot arī skrejceļu un ostu. Ziemeļjūrā ir vējains, kas padara šo vietu ideālu vēja parku centra ierīkošanai, norādīja Dānijas elektroenerģijas pārvades operators “Energinet.dk”. Salas izveidošanas sākotnējais mērķis būs radīt enerģijas sadales centru, kas spēs savākt 30 gigavatus elektroenerģijas, paziņoja “Energinet.dk”. Ilgtermiņa mērķis paredz ģenerēt 70 līdz 100 gigavatus enerģijas no vēja ģeneratoriem, kas būs savienoti ar salu. Šobrīd Dānijā enerģijas patēriņš ir 6,1 gigavats. 70 gigavatu jauda spēs nodrošināt elektroenerģiju 80 miljoniem eiropiešu, skaidroja “Energinet.dk”.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (11)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+