Mobilā versija
+2.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
30. janvāris, 2014
Drukāt

Plāno ierobežot lielās bankas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienība 29.janvārī prezentēja ilgi gaidītos plānus lielo banku ierobežošanai, lai novērstu 2008. gada banku krīzes atkārtošanos.

Reformas, kas ietekmēs aptuveni 30 lielākās bankas, liegs tām veikt tirdzniecību ar pašu kontiem un liks tām atbrīvoties no daļas riskanto aktivitāšu. Taču šie plāni tikuši mīkstināti salīdzinājumā ar 2012. gadā ES izteiktajiem ierosinājumiem, kas paredzēja pilnībā nošķirt banku ikdienas darbības no augsta riska darījumiem, ko uzskata par krīzes aizsācēju 2008. gadā. ES iekšējā tirgus un pakalpojumu komisārs Mišels Barnjē, kurš Briselē prezentēja šos plānus, norādīja, ka tie “stiprinās finanšu stabilitāti un nodrošinās, ka nodokļu maksātājiem nenākas maksāt par banku kļūdām”. ES ierosinājumi liegs lielākajām bankām iesaistīties tirdzniecībā ar pašu naudu savam, nevis klientu labumam. Paredzams, ka šīs reformas varētu tikt izskatītas Eiroparlamentā šā gada beigās vai 2015. gada sākumā.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (1)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+