Mobilā versija
+5.0°C
Kazimirs, Izidors
Piektdiena, 24. marts, 2017
30. janvāris, 2014
Drukāt

Plāno ierobežot lielās bankas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienība 29.janvārī prezentēja ilgi gaidītos plānus lielo banku ierobežošanai, lai novērstu 2008. gada banku krīzes atkārtošanos.

Reformas, kas ietekmēs aptuveni 30 lielākās bankas, liegs tām veikt tirdzniecību ar pašu kontiem un liks tām atbrīvoties no daļas riskanto aktivitāšu. Taču šie plāni tikuši mīkstināti salīdzinājumā ar 2012. gadā ES izteiktajiem ierosinājumiem, kas paredzēja pilnībā nošķirt banku ikdienas darbības no augsta riska darījumiem, ko uzskata par krīzes aizsācēju 2008. gadā. ES iekšējā tirgus un pakalpojumu komisārs Mišels Barnjē, kurš Briselē prezentēja šos plānus, norādīja, ka tie “stiprinās finanšu stabilitāti un nodrošinās, ka nodokļu maksātājiem nenākas maksāt par banku kļūdām”. ES ierosinājumi liegs lielākajām bankām iesaistīties tirdzniecībā ar pašu naudu savam, nevis klientu labumam. Paredzams, ka šīs reformas varētu tikt izskatītas Eiroparlamentā šā gada beigās vai 2015. gada sākumā.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (11)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (5)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+