Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
30. janvāris, 2014
Drukāt

Plāno ierobežot lielās bankas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienība 29.janvārī prezentēja ilgi gaidītos plānus lielo banku ierobežošanai, lai novērstu 2008. gada banku krīzes atkārtošanos.

Reformas, kas ietekmēs aptuveni 30 lielākās bankas, liegs tām veikt tirdzniecību ar pašu kontiem un liks tām atbrīvoties no daļas riskanto aktivitāšu. Taču šie plāni tikuši mīkstināti salīdzinājumā ar 2012. gadā ES izteiktajiem ierosinājumiem, kas paredzēja pilnībā nošķirt banku ikdienas darbības no augsta riska darījumiem, ko uzskata par krīzes aizsācēju 2008. gadā. ES iekšējā tirgus un pakalpojumu komisārs Mišels Barnjē, kurš Briselē prezentēja šos plānus, norādīja, ka tie “stiprinās finanšu stabilitāti un nodrošinās, ka nodokļu maksātājiem nenākas maksāt par banku kļūdām”. ES ierosinājumi liegs lielākajām bankām iesaistīties tirdzniecībā ar pašu naudu savam, nevis klientu labumam. Paredzams, ka šīs reformas varētu tikt izskatītas Eiroparlamentā šā gada beigās vai 2015. gada sākumā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+