×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
17. novembris, 2017
Drukāt

Plāno ieviest maksu par iebraukšanu Ogrē (16)

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Ogres novada dome plāno citu teritoriju iedzīvotājiem piemērot nodevu par iebraukšanu Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā.

Šonedēļ Ogres novada domes sēdē pašvaldības deputāti lēma izstrādāt grozījumus Ogres novada teritorijas plānojumam 2012.-2024.gadam, iekļaujot nosacījumu, ka par iebraukšanu Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā citu teritoriju iedzīvotājiem būs jāmaksā.

Kā iemesli maksas ieviešanai minēti tranzīta plūsmas un izplūdes gāzu samazināšana pilsētā, drošības vairošana un iedzīvotāju mudināšana izmantot dabai draudzīgākus transportlīdzekļus, kā arī dabas pieminekļu aizsardzība un tūrismam labvēlīgas vides veidošana. Tāpat domes sēdes laikā pašvaldības priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) norādīja uz to, ka pašvaldībai jārūpējas par autoceļu Rīga-Daugavpils, tomēr ar valsts piešķirto finansējumu tā apsaimniekošanai nepietiek.

Tomēr galvenais kritērijs pēc kā vadīsies, piemērojot maksu par iebraukšanu pilsētā, būs nevis transportlīdzekļa veids, bet gan tas, vai tā vadītājs vai pārstāvošais uzņēmums nāk no Ogres, aģentūrai LETA norādīja Helmanis.

Priekšsēdētājs uzsvēra, ka Ogres novada pašvaldība ir viena no retajām pašvaldībām, kurām par līdzekļiem no savas kabatas jārūpējas par valsts nozīmes ceļu. Citām pašvaldībām, kurām cauri iet Rīgas-Daugavpils autoceļš, ceļš nav jāapsaimnieko.

Tāpat maksa tiktu piemērota, Ogrē iebraucot no jebkuras puses. Pašlaik Helmanis neņēmās spriest, cik liela varētu būt nodeva, taču norādīja, ka nākamgad pašvaldība autoceļa Rīga-Daugavpils asfaltēšanai tērēs 300 000 eiro, ko tikpat labi varētu ieguldīt arī citviet novadā. No iebraukšanas maksas gūto peļņu pašvaldība varētu tērēt minētā ceļa uzturēšanai, kā arī ieguldīt citās novada vajadzībās.

Runājot par kaitējumu videi, Helmanis neminēja datus par gaisa kvalitāti pilsētā, tomēr norādīja, ka blakus šosejai atrodas Ogres Zilie kalni, kas izjūt tās negatīvo iespaidu.
Domes sēdē vienīgais lēmumu neatbalstīja Edvīns Bartkevičs (Ogres novadam).

Nepanākot īpaša režīma zonas ieviešanu, pašvaldība ceļu varētu atdot valsts atbildībai, pieļāva Helmanis.

Viens no veidiem, kā novadnieki bez maksas varētu iebraukt maksas zonā, varētu būt ogrēnieša kartes ieviešana, kas nodrošinātu arī to, ka iedzīvotāji deklarē savu dzīvesvietu pašvaldībā. Savukārt tranzīta plūsma būtu novirzāma pa ceļu Rīga-Koknese.

Ogres novada teritorijas plānojuma 2012.-2024.gadam grozījumu izstrāde varētu aizņemt vismaz sešus mēnešus. Izstrādes procesā tiks iesaistīta arī sabiedrība un notiks sabiedriskās apspriešanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Tā ir nedzirdēta bezkaunība no valsts puses! Tie draņķi jau tā plēš vājprāta nodokļus par ceļu un tad vēl nekaunās uzgrūst pašvaldībai ceļu uzturēšanu! Bezkaunīgāku valdību par šo nevaru iedomāties.

 2. man ta ogrē neko nevajag, bet nedrīkstētu jau ierobežot starppilsētu satiksmi. tad jābūt labam apkārtceļam, lai helmanis un viņa vēlētāji dzīvo lqaimīgi. derētu arī izbraukšanas maksa- savstarpējībai:):)

 3. Kad tiesnese Kusiņa uzrakstīs pilnu spriedumu tas obligāti jāpārsūdz un Helmani uz 10 gadiem iekšā, lai zēns mazliet atdziest!

 4. Mani bērni brauks pie manis ciemos uz Ogri un maksās iebraukšanas maksu?! Jel kaunieties runāt tādas muļķības!!!!Tādi lēmumi liecina par Ogres domnieku attieksmi pret saviem iedzīvotājierm. Nemūžam par NA vairs nebalsošu! Kāda tur nacionālā apvienība, ja tā šķirs un šķiros cilvēkus Latvijā?

 5. sāks veidoties daudzas mini-feodālistes

 6. Vai prezidents nevarētu ierosināt likumprojektu, kurā aizliegtu pašvaldībām ieviest šādu maksu? Sekos ķēdes reakcija un daudzi sekos Ogres piemēram – sak, ar ko mēs sliktāki? Un kāds būs rezultāts?! Nedomāju, ka piem. Lielvārdes, Ķeguma, Skrīveru iedzīvotāji, no kuriem daudzi katru dienu braukā uz darbu Rīgā un atpakaļ, būs sajūsmā par šo Ogres iniciatīvu! Taču to loģiku, kāpēc šis Daugavpils šosejas posms pieder pašvaldībai nevis valstij, tiešām grūti izprast!

 7. tiem pasvaldibas viriem vajadzetu kartigi jebala sadot paldies dievam vakari atri tumsi

 8. Salaspils lai iedarbina ari to pasu. Ari novadam. Lai ogre paskatas ka bus!

  • Salaspilij nav pamata, jo viņiem A6 ir valsts uzturēšanā. Kašķis jau visumā ir tieši par to A6 posmu, kas ir pašvaldibas uzturēšanā.

 9. Nacionālā apvienība, savaldiet savu bulli!

 10. nebrauks uz Ogri lai tik liek maksu !

 11. Par kaitniecibu Ogrē kārtējā apcietināmā afēristu grupa…

 12. Šo ierosina izspiešanā par vainīgu atzītais? Vilks metot spalvu, ne tikumu…

  • bēgam no Latvijas,drīz vien būs jāmaksā par gaisu ko elpojam.Nu nepietiek tās aldziņas visiem nodokļiem un nodevām.

Draugiem Facebook Twitter Google+