×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. marts, 2016
Drukāt

Plāno izlaist Veidenbaumam veltītu eiro kolekcijas monētu

veidenbaums_172

Latvijas Banka nākamgad plāno izdot dzejnieka Eduarda Veidenbauma daiļradei veltītu eiro kolekcijas monētu, aģentūrai LETA apstiprināja centrālās bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

Nākamgad apritēs 150 gadi kopš Veidenbauma dzimšanas, viņš pasaulē nāca 1867.gadā, bet mūžībā aizgāja jau 1892.gadā.

Pašlaik banka izsludinājusi mākslinieku konkursu, kurā meklēs radošo ideju monētas dizainam. Monētas grafiskā risinājuma priekšlikumus izstrādās vairāki mākslinieki – Māris Subačs, Aigars Ozoliņš, Arvīds Priedīte, Guntars Sietiņš un Vija Zariņa. Ar konkursa uzvarētāju tiks slēgts līgums par monētas aversa un reversa grafiskā risinājuma pilnīgu izstrādi un sagatavošanu formas veidošanai.

Kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāk apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības, piemēram, pieci vai desmit eiro. Kolekcijas monētu specifikācijas (krāsa, diametrs, svars, materiāls) būtiski atšķiras no apgrozības monētu raksturlielumiem.

Šogad Latvijas Banka plāno izlaist septiņas kolekcijas monētas – Latvijas porcelānam veltītu sudraba kolekcijas monētu, uzņēmējdarbībai veltītu monētu, arī Ziemassvētku kaujām veltītu monētu, “Pasaku monētu II”, Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai veltītu monētu un inovatīvu monētu “Zeme”. Šogad plānots izlaist arī zelta monētu “Zelta sakta I”.

Gan 2014., gan 2015.gadā Latvijas Banka izdeva sešas kolekcijas monētas. Interesenti informāciju par Latvijas Bankas kasēs nopērkamajām kolekcijas monētām var meklēt centrālās bankas tīmekļa vietnē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+