×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Plāno izveidot 18 paaugstinātas gatavības Zemessardzes apakšvienības (9)

Foto: LETAFoto: LETA

No 2015. līdz 2018.gadam Latvijā plānots izveidot 18 paaugstinātas gatavības Zemessardzes apakšvienības, kas dos būtisku ieguldījumu Zemessardzes attīstībā. To paredz valdībā otrdien atbalstītais Aizsardzības ministrijas (AM) informatīvais ziņojums par Zemessardzes attīstību.

Lielākā daļa – 14 apakšvienības – būs ar integrētām pretgaisa aizsardzības, prettanku, snaiperu un inženieru spējām. Savukārt pārējās četras būs specializētās vada līmeņa apakšvienības ar aizsardzības pret masu iznīcināšanas ieročiem, pretgaisa aizsardzības, mīnmetēju un inženieru spējām, informē AM.

Iecerēto apakšvienību izveidei no 2015. līdz 2018. gadam nepieciešami 70,14 miljoni eiro. No tiem 56,79 miljoni eiro vajadzīgi materiāltehnisko līdzekļu iegādei un infrastruktūras izbūvei, 5,96 miljoni – personāla izdevumu segšanai un 7,39 miljoni ikgadējiem uzturēšanas izdevumiem.

“Nesenie notikumi Ukrainā un to ietekme uz Eiroatlantiskās drošības telpu akcentē nepieciešamību stiprināt valsts aizsardzības spējas un novērst militāro spēju iztrūkumu, īpašu uzmanību pievēršot bruņoto spēku struktūru klātbūtnes nodrošināšanai valsts reģionos,” skaidro aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Ministrijā atzīmē, ka kopš 2008.gada ekonomiskās krīzes izraisītā aizsardzības budžeta samazinājuma Zemessardzes spējas ir attīstītas minimāli, kas liedzis nodrošināt zemessargiem atbilstošu apmācību, materiāltehniskos līdzekļus un infrastruktūru.

Zemessardze ir personāla skaita ziņā lielākā armijas sastāvdaļa, kas nodrošina pastāvīgu bruņoto spēku klātbūtni visā Latvijas teritorijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nu var jau būt, ka Ostrovas Helīši pēc 30 min. lidojuma noslaucīs Ādažus, NBS štābu, pilnam komplektam uzbliezīs pa 2 HESiem un Latvijas nelaimes beigsies līdz ar Rīgas, Ogres un, Pļaviņu iedzīvotājiem… Punkts un āmen Latvijas bruņotajiem nespēkiem!!!

 2. Zemessardzei nav jābūt pakļautai Aizsardzības ministrijas birokratijai.

 3. Varbūt KĀDS gaida…???????????????? Līdz ar to arī tāda VIENALDZĪBA un tautas IEMIDZINĀŠNA…

 4. ar kadam plintem tad Abama apbrunos tos sargus?

 5. Tas jāpaveic ilgākais gada laikā!

 6. Lai pagultē novietotu šautenes vajag 70,14 miljoni eiro- kur prāts un pārējais – pietiek, ka pagulti izslauka… Starp citu zemessargiem jau šautenes neuztic – kā zaļie vīriņi katru šaujamo lai atrod – tad labāk noliktavās- viegli ērti un ātri kā arī bez trokšņa…

 7. Latvijā ārkārtas stāvoklis iestāsies ne 2018. gadā, bet tas jau ir iestājies. Lielās agresorvalsts vadonim apetīte pieaugs ēdot, ja nokostais kumoss nav iesprūdis rīklē. Viņam nav iesprūdis. Viņs negaidīs līdz 2018., kamēr iecerētais kaimiņš izgatavos rungu. Rungai jābūt gatavai pāris mēnešu laikā! Nozēlojami, ka mūsu valsts lielgrospaps un lielgrosmamma to vairs nav spējīgi saprast.

 8. … Beidzot kaut kas no vajadziga, BET…

  … NAV TACU KUR STEIGTIES … VEL VESELI CETRI GADI ….PUTINKREMLIS PAGAIDIS LIDZ BUSIM SASPAROJUSIES …. valdiba nolemj atlikt visu, kas ir iespejams uz nakoso Saeimu, velesanas nak tikai rudeni un diez vai kas mainisies u.t.t., … nekas tacu nespiez uz papeziem … (pec ZZS patriotu izpratnes ) … !

  … JAU NO 2008.g. (pec ZZS ministra domam) nekas neesot darits vairak par MINIMUMU !!!… (varbut apzinigi sagrauts gan … pec manam domam)… tamdel Vejonis secina, ka laiks ir … bet kam ?!

  … Vai augsto kreslu aiznemeji spej izprast realo situaciju un briesmas Baltijai, sobrid …?!

  … Manis prat, mums varbut ir palikusi cetri menesi, ne gadi, lai partrauktu un atsistu pasreizeji pieaugoso agresijas vektoru … !

Draugiem Facebook Twitter Google+