Pasaulē

Plāno jaunas sankcijas pret Ziemeļkoreju 16

Foto – AFP/LETA

ASV piedāvājušas pārstrādātu ANO rezolūcijas projektu par jaunām sankcijām pret Ziemeļkoreju, piekāpjoties Ķīnas un Krievijas prasībām.

ASV vēlas, lai Ziemeļkorejai tiktu piemērotas jaunas sankcijas par 3. septembrī veikto ūdeņraža bumbas izmēģinājumu. Pārstrādātais variants ir mazāk stingrs par sākotnējo rezolūcijas projektu, paredzot aizliegumu eksportēt naftu uz Ziemeļkoreju ieviest pakāpeniski, nevis nekavējoties un pilnībā. Nedaudz atviegloti arī sākotnēji paredzētie stingrie ierobežojumi ziemeļkorejiešu viesstrādnieku nodarbināšanai, kā arī atvieglots nosacījums, kas paredzēja kuģu pārmeklēšanu ar spēku, ja pastāv aizdomas, ka tas transportē kravu, ko aizliegušas ANO. Pārstrādātajā sankciju projektā paturēts aizliegums importēt Ziemeļkorejas tekstilizstrādājumus. Ierosināto sankciju mērķis ir izolēt Ziemeļkoreju, neatstājot tai citu iespēju, kā sēsties pie sarunu galda. Iespējams, ka sankcijas neatbalstīs Krievija un Ķīna, kurām ANO Drošības padomē ir veto tiesības.

Ziemeļkoreja solījusi ASV bargu atbildi par centieniem pret starptautiski izolēto valsti pēc pēdējā kodolizmēģinājuma ieviest jaunas ANO sankcijas. Ziemeļkorejas atbilde “radīs ASV lielākās sāpes un ciešanas, kādām tās gājušas cauri savā vēsturē”, uzsvērts Phenjanas paziņojumā.

LA.lv