×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Plāno, kā uzlikt jumtu Siguldas pilsdrupu estrādei (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Tiek izskatīta iespēja, kā varētu nodrošināt jumtu Siguldas pilsdrupu estrādē tajā notiekošo Starptautisko Siguldas Opermūzikas svētku laikā, preses konferencē par svētkiem stāstīja Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Pilsētas galva skaidroja, ka pēdējos gados svētku laikā ir vērojami drēgni laika apstākļi, kuros ļoti noderīgi būtu nodrošināties pret lietu, lai, gan sargātu mūziķus, gan padarītu vidi baudāmāku skatītājiem. Opermūzikas svētku organizators Dainis Kalns piemetināja, ka, iespējams, tas uz svētkiem Siguldā atvestu vēl vairāk cilvēku. Viņš atklāja, ka tad opermūzikas koncerti varētu notikt ne tikai trīs dienās vasarā, bet arī, piemēram, septembrī.

Mitrevics stāstīja, ka diskusijas par jumta nepieciešamību notiek. Tagad, viņaprāt, varētu būt īstais brīdis, lai meklētu, vai nav radīts kaut kas tāds, kas der tieši pasākumu norises vietai Siguldā. “Īpaša Siguldai ir 800 gadu vecas vēstures liecības – Livonijas ordeņa pils – saglabāšana. Tas sarežģītais ir, kā radīt jumtu, neizdarot pāri kultūrvēsturiskajam piemineklim,” problēmu ieskicēja Mitrevics. Viņš skaidroja, ka eksperti vēlas atrast jumtu, kas varētu būt gan uzliekams, gan noņemams pēc vajadzības. Ja tādu neizdotos atrasts, jumts varētu būt arī paliekošs, ja tas iekļautos kultūrvēsturiskajā vidē.

Pašlaik notiek izpēte, apzinot arī piemērus pasaulē, kur brīvdabas estrādēm ir atrasta piemērota iespēja uzlikt jumtu. “Šobrīd vēl nav skaidrs, kad un kā tas notiks. Tas noteikti nebūs vēl nākošajā vasarā,” teica Mitrevics.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka XXIV Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki šogad norisināsies no 29.jūlija līdz 31.jūlijam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. cilvēku ir mazāk arī tāpēc,ka īpašo svētku atmosfēru prot radīt (vismaz pagaidām) tikai maestro Viļumanis,vai nu svētku rīkotāji to negrib atzīt vai arī nesaprot,bet tā nu tas ir,jo maestro bija vienmēr kontaktā ar publiku,artistiskumā viņu maz ,kas var pārspēt!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+