Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
25. oktobris, 2013
Drukāt

Plāno korupcijas apkarošanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Parlaments  pieņēmis 2014. – 2019. gada rīcības plānu organizētās noziedzības, korupcijas un naudas atmazgāšanas apkarošanai, lai dotu triecienu organizētās noziedzības finanšu aktīviem un mafijas ienākumu avotiem.

Tiek lēsts, ka Eiropas Savienībā 2013. gadā darbojās teju 4000 starptautiskas noziedzīgas organizācijas. Krāpšana PVN jomā ES ik gadu izmaksā ap 100 miljardus eiro, bet kukuļos samaksātās naudas apjoms pielīdzināms vienam procentam no ES iekšzemes kopprodukta. Lai aizsargātu ES finansiālās intereses, ir būtiski atsavināt noziedzīgi iegūtu naudu, tāpēc jāatceļ banku noslēpums un jālikvidē nodokļu oāzes visā ES. “Zaudējumi, ko ES ekonomikai nodara mafija, ir grūti aprēķināmi, bet tie varētu būt pat 4 – 5% no ES iekšzemes kopprodukta,” norāda EP deputāts Salvatore Iacolīno, kurš sagatavoja parlamenta pieņemtos ierosinājumus.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+