×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Plāno ļaut suņu īpašniekiem dzīvnieku reģistrēt arī elektroniski (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs attēls

Tie suņu īpašnieki, kuri vēl nav reģistrējuši savus suņus Lauksaimniecības datu centrā (LDC), turpmāk to varētu darīt arī elektroniski, paredz grozījumi noteikumos par mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtību, ko rīt plānots skatīt valdības sēdē.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, pašreizējie noteikumi paredz, ka līdz 2017.gada 1.janvārim sešu mēnešu vecumu sasniegušu suņu īpašniekiem bija jānodrošina, lai sunim tiktu implantēta mikroshēma un tas tiktu reģistrēts LDC datubāzē. Patlaban reģistrāciju suņa īpašnieks veic vai nu pie praktizējoša veterinārārsta, vietējā pašvaldībā, ja tas ir paredzēts ar pašvaldību saistošajiem noteikumiem, vai arī klātienē Lauksaimniecības datu centrā, par šo pakalpojumu maksājot 3,50 eiro.

Tomēr, lai dzīvnieka īpašniekam atvieglotu šo procedūru, plānots, ka turpmāk čipēta suņa reģistrāciju īpašnieks varēs veikt elektroniski.

Tā kā LDC ir pārskatījis iekšējās procedūras, dzīvnieka īpašnieks varēs pats, izmantojot LDC vai valsts pārvaldes pakalpojumu portālu “www.latvija.lv”, reģistrēt dzīvniekus datubāzē. Pēc reģistrēšanas pabeigšanas sistēma automātiski piedāvās samaksāt par pakalpojumu tiešsaistē vai īpašnieks varēs izdrukāt rēķinu, kas jāapmaksā 30 dienu laikā. Ja norādītajā termiņā īpašnieks nebūs apmaksājis rēķinu, uz norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts ziņojums par nepieciešamību samaksāt piecu dienu laikā, jo citādi mājdzīvnieki no reģistra tiks dzēsti.

Tādējādi mājdzīvnieka reģistrācija tiks apstiprināta tikai pēc rēķina apmaksas.

Tāpat grozījumi paredz pilnveidot reģistrācijas sistēmu, lai praktizējošs veterinārārsts vai pašvaldība varētu reģistrēt mājdzīvnieku datubāzē arī tad, ja nav veikta priekšapmaksa. Šādā gadījumā pēc suņa, kaķa vai istabas seska reģistrācijas tā īpašniekam tiks izsniegts rēķins. Reģistrācijas apstiprinājums tiks saņemts pēc rēķina apmaksas

Patlaban LDC datubāzē ir reģistrēti 73 225 suņi, 2268 kaķi un 82 istabas seski.

Kā ziņots, sākot ar šā gada 1.janvāri, stājās spēkā izmaiņas mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtībā, kas nosaka suņu obligātu apzīmēšanu ar implantētu mikroshēmu jeb čipēšanu, kā arī dzīvnieka reģistrāciju LDC datu bāzē.

Kaķu un mājas sesku reģistrācija LDC nav obligāta. No reģistrācijas maksas ir atbrīvoti suņi-pavadoņi un suņi-asistenti.

Ja prasība par obligāto reģistrēšanu un čipēšanu netiks izpildīta, Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī pašvaldības policija drīkst uzlikt sodu, kas fiziskajām personām ir no septiņiem līdz 210 eiro, bet juridiskajām – no 15 līdz 350 eiro.

Pēc 2014.gada FEDIAF (“The European Pet Food Industry”) statistikas datiem, Latvijā ir 260 000 suņu. Tiek prognozēts, ka ar obligātās reģistrācijas ieviešanu reģistrēto suņu skaits palielināsies līdz 28 000 suņu gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. “Patlaban LDC datubāzē ir reģistrēti 73 225 suņi, 2268 kaķi un 82 istabas seski.”
  ————————————————
  Piedodiet es neticu neviem uzrakstītam skaitlim. Tie ir no pirksta izzīsti skaitli, lai parādītu veterināru nozīmi un vajadzību.

 2. līdzcilvēks 23. janvāris, 2017 16:07
  es 23. janvāris, 2017 15:56
  ———————————-
  Cienījamie vetārsti, ko jūs darīsiet, kad sunu daudzums jūtami samazināsies? Nāksies iet rakt grāvjus, jeb kopt to dzīvniekus kas atradīsies dzīvnieku patversmēs. Tur varēsiet čipot un čupot un mēslus mēzt no krātiņiem. Šie divi komentētāji ir vetārsti, kas ļoti satraukušies par nākotni. Vēl Rīgas domē varēsiet apkopt Ušakova runčus. Mērs jūs noteikti pieņems un labi maksās par pakalpojumiem.

 3. atkal gvelž bezsakaru,varēs reģistrēt,ja ir čipots,neviens nečipos,ja nav reģistrēts.tas ir vajadzīgs,lai naivie cilvēciņi reģistrē un institūcijas redzētu,uz kuru adresi braukt uzlikt sodus…neticiet šiem darboņiem…

 4. Beidzot arī tie kas bija bezspēcīgi cīņā ar bezatbildīgo suņu turētāju visatļautību,varēs uzelpot.Nebūs katrā spraugā piesiets suns kurš rej bez jēgas ,Lai tik maksā ,tad maciņš piespiedīs domāt ko dara ,vai varbūt tīri labi var iztikt bez suņa pilsētā .Prieks.

  • Kāds tu līdzcilvēks, tu esi ar tiem bandītiem uz vienu roku, kuriem suņi traucē apstrādāt privātīpašumus. Jūs gribat cilvēkus pieradināt pie domas, ka elektronika arī cilvēka ķermenī nav nekas briesmīgs. Tāds jūsu nolādētais darbs.

 5. jūs nedzirdat tos līdzcilvēkus kuri ir noguruši no tām neērtībām ko sagādā jūsu suņi.Ir jau arī godprātīgi saimnieki ,kuru dzīvnieki ir pieskatīti un netrokšņo,bet lielais vairums ir bezatbildīgi egoisti .Mana teritorija,daru ko gribu.Bet blakus dzīvo cilvēki ,kuri nebūt nav noilgojušies pēc suņu rejām .Jo viss kļūs sarežģītāk ,jo labāk.Tad simtreiz pārdomās ,vai tiešām tas dzīvnieks ir jāstiepj mājās .Ļoti ceram ,ka visi šie likumi darbosies .Tik daudz Latvijas iedzīvotāji beidzot varēs uzelpot.Paldies ,tiešām prieks.

 6. Es atvainojos, nekas jauns nav pateikts. Tikai šādas tādas atraugas no iepriekšējā. Tikai nav skaidorjuma, ko suņa saimniekam darīt ar sunīti, ja tas miris. Ka es saprotu nomirušu sunīti noreģistra LDC un pašvaldībā var noņemt tikai pēc vetārstu izziņas iesniegšanas LDC un pašvaldībā suņa nodokļa nomaksas noņemšanai. Mēs labi zinām tās vetārstu pakapojuma cenas. Vetārsta apmeklejums 8 eiro.LAi izziņu izrakstītu, vetārstam ir jākonstatē suņa nāves fakts. Ja vari aiznesta mirušo sunīti pie vetārsta, ir viena lieta, bet ja nevari mirušo sunīti aiznesta pie vetārsta, tad jāpieteic vizitē uz mājām, kas maksās kādi 50 eiro. Turpinājuma tiek noklusēts par apbēdišanu. Ja saimniekam ir liels zemes gabals, viņš nevar apbēdīt sunīti šajā zemes gabalā. Jāved uz dzīvnieku kremāciju, kas maksā pēc dzīvnieka svara līdz pat 160 eiro. un pēc tam dzīvnieku kapsētu – maksa 50 eiro, turpinājumā gada maksājums par apkopšanu. Kopa tas varētu būt 70 eiro. Vetārstu un Rīgas domes biznesa projekts, lai varetu iekāst vairāk naudas. Domei ir budžeta defecīts un lieli izdevumi TV reklāmas uz pašavldības vēlēšanām. Beidziet skalot cilvēkiem smadzenes! Vai domājat ka tauta ir tik stulba, ka nesaprot kam tas viss tiek darīt.!

Draugiem Facebook Twitter Google+