Mobilā versija
+1.6°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
9. septembris, 2015
Drukāt

Plāno lidaparātu iegādi (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Vakar gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē plašākai publikai tika izrādīti ASV gaisa spēku bezpilota lidaparāti “MQ-1 Predator”.

Pēc aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa sacītā, arī Latvijas plānos ir šādu lidmašīnu iegāde, tomēr tas ir atkarīgs no budžeta iespējām. Ministrs vakar uzteica arī Latvijas militāro personālu, kas piedalās bezpilota lidaparātu uzturēšanas procesā, norādot, ka tie ir vieni no labākajiem pasaulē. Bergmanis uzsvēra, ka pirmo reizi Eiropā atrodas šādas iekārtas un to izvietošanā Latvijā ir pārvarētas visas birokrātiskās aizķeršanās un process izdarīts ļoti īsā laika posmā. Jaunā ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita vakar Lielvārdē sacīja, ka šīs dienas pasākums demonstrē ASV apņemšanos nodrošināt drošības situāciju, kā arī padziļina abu valstu sadarbību. “Mūsu karavīri bijuši plecu pie pleca, cīnījušies Afganistānā un Irākā. Uzbrukums vienai NATO dalībvalstij ir uzbrukums visām. NATO un ASV sniegs palīdzību,” sacīja Petita.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kāpēc nevar lietot dronus ?
    Tie jau tagad esot dažāda kalibra …

Tūrists pēc atpūtas Vecrīgā vairs nespēj atrast ceļu līdz viesnīcai (1)Likumsargi šorīt līdz viesnīcai nogādājuši apmaldījušos tūristu, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli (3)Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+