×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Plāno līdz 500 latu bargu sodu

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vakar nolēma iesniegt izskatīšanai parlamentā grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredzēs atbildību par pārkāpumiem mantiskā stāvokļa deklarēšanā.

 

Likumprojekts paredz, ka varēs piemērot naudas sodu līdz 250 latiem, ja persona nebūs iesniegusi mantiskā stāvokļa deklarāciju, nebūs ievērojusi deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtību vai arī deklarācijā būs norādījusi nepatiesas ziņas. Pie administratīvās atbildības varēs arī saukt, ja persona līdz šī gada 1. jūnija plkst.24 savā bankas kontā nebūs ieskaitījusi likumā noteikto skaidrās naudas apjomu. Sods par šādu pārkāpumu paredzēts līdz 500 latiem.

Saeima pagājušā gada 
1. decembrī pieņēma Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu, kas nosaka pienākumu fiziskām personām no šī gada 1. marta līdz 1. jūnijam deklarēt savu mantisko stāvokli, kāds tai bija 2011. gada 31. decembra plkst. 24.

Mantiskais stāvoklis jādeklarē, ja persona nav nostiprinājusi īpašumtiesības uz Latvijā vai ārvalstīs iegādātu nekustamo īpašumu, kura iegādes vērtība pārsniedz 
10 000 latu. Tāpat fiziskām personām jādeklarē skaidras naudas uzkrājumi, iegādātās kapitāla daļas Latvijā un ārzemēs, parāda vērtspapīri, aizdevumi, parādsaistības un citi īpašumi, kuru vērtība pārsniedz 10 000 latu. Mantas deklarēšana neattiecas uz īpašumiem, kuri jau ir reģistrēti valsts reģistros.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+