×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2015
Drukāt

Plāno likvidēt Ērgļu Profesionālo vidusskolu (6)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ar šī gada 1.septembi plāno likvidēt Ērgļu profesionālo vidusskolu, to pievienojot Priekuļu tehnikumam, liecina valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais rīkojuma projekts.

Vidusskolā 2014.gada 1.oktobrī mācījās 167 izglītojamie. Kopējais izglītojamo skaits vidusskolā pēdējos četros gados ir bijis zem 200.

Šajā mācību gadā izglītības iestāde īsteno sešas izglītības programmas. Ņemot vērā, ka vidusskolai valsts budžeta finansējums ir atkarīgs no izglītojamo skaita skolā, tas ir nepietiekams gan esošo, gan jaunu izglītības programmu attīstībai.

Ņemot vērā demogrāfisko situāciju turpmākajos gados, vidusskola nepietiekama izglītojamo skaita dēļ kā patstāvīga izglītības iestāde nevarēs pastāvēt, jo atbilstoši izglītojamo skaitam piešķirtais valsts budžeta finansējums būs nepietiekams, lai segtu izglītojamo skaitam nesamērīgo vidusskolas platību un infrastruktūras uzturēšanas izdevumus. Nepietiekamais finansējums vidusskolas attīstībai var ietekmēt arī izglītības kvalitāti, jo nebūtu iespējams uzlabot gan esošo izglītības programmu īstenošanai nepieciešamo materiāli tehnisko bāzi, gan jaunu darba tirgum nepieciešamu izglītības programmu ieviešanu.

Pamatojoties uz ministrijas lūgumu, Ērgļu novada pašvaldība atkārtoti izvērtēja vidusskolas pārņemšanas iespēju pašvaldības padotībā, un Ērgļu novada pašvaldība nolēma atbalstīt vidusskolas pievienošanu Priekuļu tehnikumam. Tādējādi tiktu nodrošināta vidusskolas turpmākā darbība. Vidusskolas saglabāšana par vienu no tehnikuma mācību īstenošanas vietām esot optimālākais risinājums.

Pievienojot vidusskolu tehnikumam, tiks paplašināts piedāvāto izglītības programmu, tostarp pieaugušo izglītības un tālmācības programmu, skaits un atbilstoši uzlabota materiāli tehniskā bāze tehnikuma mācību vietā Ērgļos. Tādējādi tiktu saglabāta pieejamība kvalitatīvai izglītībai reģionā un nodrošināta vidusskolas kā tehnikuma mācību īstenošanas vietas pastāvēšana.

Tehnikums tiktu noteikts par vidusskolas izglītības programmu, funkciju, tiesību, saistību, prasību, finanšu līdzekļu, bilancē esošās mantas, lietvedības un arhīva pārņēmēju.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Likvidēt, pārdot, konsolidēt… Būvēt vienīgi sporta halles un saņemt otkatus. Un vēl būvēt mājas, lai var tirgot uzturēšanās atļaujas…

 2. Nesaprotu IZM funktieri. Ja atsevišķi Ērgļi nevar pastāvēt, bet ja apvieno ar Priekuļiem viss kārtībā. Varbūt jābeidz ākstības IZM un finansējums Ērgļiem jānovirza pa taisno, nevis caur Priekuļiem. Vairāk atšķirību no šādas apvienošanas neredzu. Viss paliek pa vecam mainām tikai nosaukumu. Divu vietā viens, visas reformas.

 3. pēdējos 5 gados tur ir milzīgas eiropas naudas sagrūstas iekšā. kur paliks tās?

 4. Latvijai pirmā desmitgadē pastāvot kā neatkarīgai no Maskavas, visā Latvijas teritorijā visas
  rūpnīcas sagrāva,lauksaimniecību neatbalstija. Tauta klīst pa svešām zemēm – lai varētu pabarot
  ģimeni. Latvijā piemēram Daugavpilī,Rīgā – policijā nau obligāta latviešu valoda. Pēc gadiemm
  desmit visi atkal runāsim krievuvalodā…

 5. “Veiksmes stāsts” turpinās kā “pa sviestu” – demogrāfija, nepietiekams skaits un finansējums….. – slēgt, likvidēt un punkts. Viss ģeniālais ir tik vienkārši īstenojama!

 6. nu žēl.,es tur macijos

Draugiem Facebook Twitter Google+