×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. novembris, 2012
Drukāt

Plāno nostiprināt Māras dīķa austrumu krastus

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments par Rīgas vides aizsardzības fonda līdzekļiem plāno veikt Māras dīķa krastu nostiprināšanu dīķa austrumu krastā, kas nepieciešama, lai ūdens līmeņa svārstību un viļņošanās rezultātā neveidotos krasta izskalojumi un apstādījumu bojājumi, kā arī veikt tam piegulošo celiņu izbūvi.

Saskaņā ar departamenta aprēķiniem dīķa austrumu krastu nostiprināšanai būtu nepieciešami 151 532 lati. Rīgas Vides aizsardzības fonda finansējumam pieteiktos projektus nākamnedēļ plānots apstiprināt domes sēdē.

Kā projekta pieteikumā norāda departamenta Vides pārvaldes speciālisti, Māras dīķa apstādījumu rekonstrukcijas tehniskais projekts izstrādāts un apstiprināts jau 2009.gadā, taču projekts netika īstenots līdz galam, jo Rīgas pilsētas pašvaldības struktūrvienībās notikusi reorganizācija un arī pilsētas budžeta finansiālās iespējas samazinājušās. Pie Māras dīķa vēl jāveic apstādījumu, ceļu un laukumu, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbi, kā arī būtiski būtu pabeigt arī Māras dīķa krastu nostiprināšanas darbus zonā gar Ojāra Vācieša ielu.

Kā ziņots, šovasar pašvaldībā no Rīgas vides aizsardzības fonda līdzekļiem Māras dīķa apstādījumu rekonstrukcijas otrajai kārtai piešķīra 165 000 latu. No tiem Zaļā veloceliņa posma izbūvei paredzēti 67 396 lati, bet Māras dīķa apstādījumiem un labiekārtojumam – 16 085 lati, savukārt Māras dīķa krastu nostiprinājumu izbūvei piešķirti 77 918 lati.

Teritorija atrodas Pārdaugavas vēsturiskajā daļā un, ņemot vērā tās esošo izmantošanu un nepieciešamību pilsētā veidot atpūtas objektus, projekta pabeigšana ir būtisks risinājums pilsētas rekreācijas teritorijas paplašināšanai.

Saskaņā ar Rīgas attīstības plānu 2006. līdz 2018.gadam Māras dīķa pašreizējā izmantošana atbilst apstādījumu un dabas teritorijai – dīķa apkārtne tiek izmantota atpūtas vajadzībām, un šī teritorija arī vēsturiski ir veidota kā atpūtas komplekss.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +25.9
Alūksne +23.5
Daugavpils +23.1
Saldus +24.6
Liepāja +14.8
Jelgava +24.9
Ventspils +26.3
Limbaži +25
Madona +23.9
Rēzekne +23.0
Draugiem Facebook Twitter Google+