×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Plāno noteikt minimālo ģimenes ārsta un pacienta tikšanās biežumu

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com
Lai veicinātu pacientu nokļūšanu pie ģimenes ārstā profilaktisku pārbaužu veikšanai, Veselības ministrija (VM) plāno noteikt minimālo ģimenes ārsta un pacienta tikšanās biežumu.

Kā aģentūru LETA informēja VM pārstāve Aija Bukova-Žideļūna, plānots ieviest normu, kas paredz ģimenes ārsta tikšanos ar ikvienu praksē pierakstīto pacientu vismaz reizi trijos gados. Ja nosacījums netiktu izpildīts, valstij būtu tiesības maksājuma daļu jeb kapitācijas naudu par konkrētā pacienta veselības aprūpi neizmaksāt līdz brīdim, kad ģimenes ārsts pacientam sniedz veselības aprūpi.

Pacienta iespējas saņemt veselības aprūpi šādi netiktu ierobežotas, norāda VM pārstāve. Jebkurā brīdī pacients varēs vērsties pie ģimenes ārsta vai jebkura veselības aprūpes pakalpojuma sniedzēja un saņemt nepieciešamo pakalpojumu atbilstoši valstī noteiktajai kārtībai. Tāpat tiks saglabāta iespēja saņemt bezmaksas profilaktisko apskati pie ģimenes ārsta reizi gadā.

“Milzīga problēma un liels mūsu izaicinājums ir savest kopā pacientu ar ārstu, lai varētu saņemt valsts nodrošināto veselības aprūpi, sākot jau ar primāro veselības aprūpi, kas ir pacientam tuvākais, lētākais un ērtākais veselības aprūpes pakalpojums,” uzsver veselības ministre Ingrīda Circene (V).

Ministre arī norāda, ka būtisku lomu minētās normas izpildē ieņems ģimenes ārsta prakses otrā māsa, kuras uzdevums ir uzrunāt un aicināt uz profilaktiskajām veselības pārbaudēm cilvēkus, kuri savu ģimenes ārstu nav satikuši gadiem.

Kā ziņots, 2014.gadu VM plāno pasludināt par Ģimenes veselības gadu, līdz tam kopīgi ar speciālistiem sagatavojot Primārās veselības aprūpes attīstības plānu, kā arī meklējot tā īstenošanai nepieciešamo finansējumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+