Mobilā versija
+1.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
3. februāris, 2015
Drukāt

Plāno novirzīt 10 miljonus eiro kredītprocentu daļējai dzēšanai lauksaimniecības produkcijas pārstrādei

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Lai veicinātu investīciju piesaisti lauksaimniecības nozares modernizēšanai, plānots novirzīt 10 miljonus eiro atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai lauksaimniecības produktu pārstrādes komersantiem, paredz Zemkopības ministrijas izstrādātais noteikumu projekts “Valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtība investīciju veicināšanai lauksaimniecībā”, kuru šodien plānots skatīt valdības sēdē.

Kā norādīts ZM skaidrojumā, patlaban uzņēmumiem trūkst apgrozāmo līdzekļu, tādēļ projektu finansēšanai aktīvi tiek izmantoti banku kredīti. Savukārt kredīta procentu maksājumi būtiski sadārdzina nepieciešamās investīcijas, un lieli līdzekļi, ko varētu izmantot investīcijām un jaunu darbavietu radīšanai, tiek novirzīti aizdevuma procentu maksājumiem.

Tādēļ ir nepieciešams atbalsts kredītprocentu daļējai dzēšanai arī lauksaimniecības produktu pārstrādes komersantiem, jo tā tiktu veicināta uzņēmumu efektivitāte un nodrošināta arī turpmāka investīciju ieplūšana uzņēmumos, norādīts skaidrojumā.
Atbalsts kredītprocentu daļējai dzēšanai un investīcijām materiālās bāzes pilnveidošanai 10 miljonu eiro apmērā tiks izmaksāts no ZM budžeta programmas “Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projektu un pasākumu īstenošana”.

Kopējais programmas publiskais finansējums ir 10 miljoni eiro, tai skaitā ES līdzfinansējums 7,5 miljoni eiro un valsts līdzfinansējums 2,5 miljoni eiro.
Atbalsts nedublēs jau īstenotos atbalsta pasākumus investīcijām saimniecību un pārstrādes uzņēmumu modernizācijai, bet gan būs papildu instruments, nepārsniedzot kopējo investīciju projekta atbalsta intensitāti.

Tas attieksies uz fiziskām un juridiskām personām, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu, produktu pārstrādes uzņēmumiem un pakalpojumu kooperatīviem – kopā aptuveni 1400 valsts atbalsta saņēmēju.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+