×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. maijs, 2013
Drukāt

Plāno “Olainfarm” piešķirt UIN atlaidi 5,21 miljona latu apmērā

Foto-LETAFoto-LETA

Valdība plāno piešķirt uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi Latvijas zāļu ražotājam AS “Olainfarm” par atbalstāmo investīciju projekta gaitā veiktajiem sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem.

Valdības dokumentu vietnē “e-portfelis” pieejamajā Ekonomikas ministrijas (EM) ziņojumā minēts, ka piemērotā UIN atlaide plānota 5,21 miljona latu apmērā.

“Olainfarm” investīciju projektā kopējais plānoto ieguldījumu apjoms ir 22,95 miljoni latu. Uzņēmums daļu no EM iesniegtā projekta paredzētajiem ieguldījumiem (5,29 miljonu latu apmērā) plāno apvienot ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) piešķirto Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu tiem pašiem ieguldījumiem aktivitātē “Augstas pievienotās vērtības investīcijas”.

Tā kā abu atbalsta programmu normatīvie akti ļauj nodokļa atlaidi apvienot ar citas atbalsta programmas ietvaros piešķirto finansējumu tām pašām attiecināmajām izmaksām, EM iesniegtā projekta ietvaros paredzētie ieguldījumi 5,29 miljonu latu apmērā tiek apvienoti ar LIAA apstiprinātā projekta ietvaros paredzētajiem tiem pašiem ieguldījumiem.

Savukārt, ņemot vērā, ka LIAA “Olainfarm” projektam piešķirtā atbalsta intensitāte ir 35% no kopējām attiecināmajām izmaksām, kā arī to, ka uzņēmums atbilst lielajai komercsabiedrības kategorijai, par vieniem un tiem pašiem ieguldījumiem 5,29 miljonu latu apmērā, kas iekļauti gan EM iesniegtajā projektā nodokļa atlaides saņemšanai, gan LIAA apstiprinātajā projektā, piemērojama nodokļa atlaide 15% apmērā. Par pārējo ieguldījumu summu – 17,65 miljoniem latu – piemērojama nodokļa atlaide 25% apmērā.

Kopš UIN atlaides par atbalstāmo investīciju projektu ietvaros veiktajiem ieguldījumiem atjaunošanas 2011.gadā valdība kopumā atbalstījusi sešus investīciju projektus. Atbalstīti AS “Dobeles dzirnavnieks”, SIA “Baltic Crystal”, AS “Tērvetes AL”, SIA “AKG Thermotechnik Lettland”, SIA “Metalleks” un SIA “L-Ekspresis” projekti.

Jau ziņots, ka “Olainfarm” koncerns pērn sasniedza jaunu peļņas rekordu, nopelnot 9,75 miljonus latu. Tas ir par 41% vairāk nekā 2011.gadā, kad “Olainfarm” peļņa bija 6,91 miljons latu. Koncerna apgrozījums pērn bija 52,91 miljons latu, liecina neauditētie dati.

Kompānijas darbības plāns paredz, ka “Olainfarm” konsolidētais apgrozījums šogad sasniegs 59 miljonus latu, bet peļņa veidos 11,5 miljonus latu. Savukārt nekonsolidētais apgrozījums šogad sasniegs 50 miljonus latu, bet nekonsolidētā peļņa – 11 miljonus latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+