×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

Plāno paaugstināt tehniskās apskates cenas traktoriem

traktors

Par trešdaļu līdz pat divām reizēm plānots paaugstināt cenas vairākās pozīcijās traktortehnikas tehniskajai apskatei, paredz jauns Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras pakalpojumu cenrādis, kas šodien izsludināts valsts sekretāru sanāksmē.

Jau esošo pakalpojumu cena palielinājusies pozīcijās, kur pieaugušas stingrās uzskaites materiālu iegādes un uzturēšanas izmaksas, piemēram, traktortehnikas vai tās piekabes valsts reģistrācijas numura zīmei, valsts reģistrācijas numura zīmes izvēlei no saraksta un citās.

Traktortehnikas vai tās piekabes valsts reģistrācijas numura zīmes izsniegšana līdzšinējo 4,13 latu vietā varētu maksāt 6,15 latus, savukārt papildu resursu un datu apstrāde – hologrammas izgatavošana un veidlapas noformēšana – līdzšinējo 3,31 lata vietā izmaksās 4,51 latu.

Izvēloties valsts reģistrācijas numura zīmi, līdzšinējo desmit latu plānots prasīt 16,23 latus, valsts tehniskās apskates, tehniskās kontroles uzlīme vai talons līdzšinējo 0,65 latu vietā maksās 1,22 latus, bet identifikācijas numura ievadīšana informatīvajā sistēmā līdzšinējo 4,13 latu vietā izmaksās 6,18 latus.

Līdz ar to traktortehnikas tehniskās apskate varētu sadārdzināties par 47% – no iepriekšējiem 8,09 latiem līdz 11,91 latam, nerēķinot valsts reģistrācijas numura zīmes izmaksas.

Projekts papildina patlaban spēkā esošos pakalpojumus ar vairāk nekā desmit jauniem pakalpojumiem, piemēram, traktortehnikas motora jaudas mērījumi, dīzeļmotora sprauslu pārbaude un regulēšana, traktortehnikas vadītāju mācību instruktoru apmācība, mācību materiāli traktortehnikas vadītājiem, suvenīru tirdzniecība un citiem.

Lai nodrošinātu ar lauksaimniecības nozari saistītā kultūrvēsturiskā mantojuma lielāku pieejamību iedzīvotājiem, samazinātas muzeja gida pakalpojuma izmaksas – no 12,20 latiem uz sešiem latiem.

Noteikumu projekta pielikumā pievienotās vērtības nodokļa likme aprēķināta, samazinot to par vienu procentpunktu no pašreizējiem 22% uz 21%.

Noteikumi stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas valdībā un publicēšanas oficiālajā laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+