×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. oktobris, 2015
Drukāt

Plāno pagarināt Latvijas karavīru dalību operācijā Afganistānā (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru dalību NATO operācijā “Resolute Support Mission” Afganistānā plāno pagarināt līdz 2016.gada 31.decembrim, liecina lēmuma projekts, kuru ceturtdien, 15.oktobrī, skatīs valsts sekretāru sanāksmē.

Šobrīd Latvijas karavīru dalība operācijā Afganistānā ar Saeimas 2014.gada 4.decembra lēmumu noteikta līdz 2015.gada 31.decembrim. NBS dalības pagarināšanai “Resolute Support Mission” operācijā būs nepieciešams Saeimas lēmums.

Aizsardzības ministrija (AM) norāda, ka, balstoties uz NATO valstu un valdību samita Čikāgā 2012.gada maijā rezultātiem, ar ANO Drošības Padomes rezolūciju Starptautisko drošības atbalsta spēku starptautiskās operācijas Afganistānā (ISAF) mandāts tika noteikts līdz 2014.gada 31.decembrim. Vienlaikus 2014.gada septembrī NATO samita laikā Velsā NATO valstis un valdības, tai skaitā Latvija, vienojās par ilgtermiņa apņemšanos turpināt atbalstu Afganistānai arī pēc 2014.gada, NATO lomu Afganistānā mainot no kaujas operāciju īstenošanas uz padomu sniegšanu afgāņu spēkiem un to apmācību.

Pamatojoties uz Afganistānas valdības un NATO noslēgtajā divpusējā līgumā izteikto Afganistānas valdības uzaicinājumu, 2015.gada janvārī Afganistānā tika uzsākta NATO vadīta starptautiskā operācija “Resolute Support Mission”, kura plānota līdz 2016.gada beigām.

NBS iesaiste operācijā paredzēta līdzšinējā apjomā. Latvija dalībai operācijā “Resolute Support Mission” 2015.gadā nosūtījusi 25 karavīrus. Latvijas karavīri izvietoti galvenokārt Kabulā un Mazarišarīfā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. šoreiz gan par to ka NĒ ,pietiek šis ASV aplamības. 100 MILJARDI $ apgūts un UZVARA kurai seko atkal NEPIECIEŠAMĪBA. Šoreiz gan NĒ ! Tas ir Nebeidzamais Stāsts kur lugas rakstītājs ir preventīvi nekompetens šādu konfliktu atrisināšanā.

Draugiem Facebook Twitter Google+