×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. augusts, 2012
Drukāt

Plāno pagarināt makšķerēšanas liegumu lašupēs par mēnesi

Foto-LETAFoto-LETA

Lai nodrošinātu lašveidīgajām zivīm iespēju mierīgi iznārstot, valdība iecerējusi pagarināt makšķerēšana liegumu lašupēs par mēnesi – no novembra beigām līdz decembra beigām.

Vienlaikus Makšķerēšanas noteikumos plānots iekļaut punktu par zemūdens medību aizliegumu visu gadu.

Līdz šim vienīgi Gaujas Nacionālā parka individuālajos aizsardzības un izmantošanas noteikumos bija noteikts makšķerēšanas liegums lašupēs līdz decembra beigām, bet pārējā valstī aizliegts makšķerēt upēs, kurās nārsto lašveidīgās zivis, bija līdz 30. novembrim. Taču zinātnieku pētījumi par klimata maiņas ietekme uz Latvijas ūdeņu vidi liecina, ka ilgtermiņā samazinās gada nokrišņu daudzums un palielinās vidējās gada gaisa temperatūras, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Ņemot vērā, ka lašveidīgo zivju nārstam temperatūra ir nepieciešama +4 līdz +6 grādu robežās, temperatūras paaugstināšanās dēļ lašveidīgo zivju nārsts nobīdās uz vēlāku laiku un notiek arī decembrī. Vienlaikus nokrišņu daudzuma samazināšanās un no tā izrietošais zemais ūdens līmenis apgrūtina lašveidīgo zivju iespēju ienākt upēs. Abi šie faktori – temperatūras paaugstināšanās un nokrišņu daudzuma samazināšanās norāda, ka nārsts notiek arvien vēlāk – arī decembra mēnesī, skaidro VARAM.

Tāpat arī Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku ilggadīgie novērojumi liecina, ka lašveidīgo zivju sugu nārsta periods nebeidzas 30.novembrī.

Tādēļ VARAM rosina makšķerēšanas liegumu lašupēs noteikt līdz 31.decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+