Mobilā versija
Brīdinājums +3.1°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
22. septembris, 2014
Drukāt

Plāno paplašināt ārkārtas stāvokļa teritoriju saistībā ar Āfrikas cūku mēri (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valdība otrdien, 23.septembrī, lems ārkārtas stāvokļa teritorijas paplašināšanu saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību, liecina valdības sēdes darba kārtība.

Zemkopības ministrijas lēmumprojekta anotācijā minēts, ka jāpaplašina ārkārtas stāvokļa teritoriju, tajā iekļaujot Aizkraukles, Ikšķiles, Inčukalna, Ķeguma, Krimuldas, Lielvārdes, Līgatnes, Limbažu, Mālpils, Neretas, Pārgaujas, Ropažu, Salacgrīvas, Sējas, Siguldas, Skrīveru, Vecumnieku, Ogres un Jaunjelgavas novadu.

“Ņemot vērā nepieciešamību Pārtikas un veterinārajam dienestam turpināt ĀCM apkarošanas un turpmākas izplatīšanās ierobežošanas pasākumu veikšanu, iesaistot valsts iestādes – Valsts policiju, Valsts meža dienestu, Lauku atbalsta dienestu, Valsts vides dienestu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts robežsardzi un to teritoriju pašvaldības, kurās konstatēti cūku saslimšanas gadījumi ar ĀCM un noteikti ierobežojumi – nepieciešams pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 2015.gada 1.janvārim,” teikts anotācijā.

Pašlaik ārkārtas stāvoklis noteikts Rēzeknes novadā, Riebiņu novadā, Preiļu novadā, Zilupes novadā, Daugavpils novadā, Ciblas novadā, Dagdas novadā, Aglonas novadā, Krāslavas novadā, Ludzas novadā, Alojas novadā, Mazsalacas novadā, Rūjienas novadā, Naukšēnu novadā, Valkas novadā, Burtnieku novadā, Kocēnu novadā, Beverīnas novadā, Strenču novadā, Priekuļu novadā, Raunas novadā, Smiltenes novadā, Apes novadā, Alūksnes novadā, Viļakas novadā, Balvu novadā, Rugāju novadā, Baltinavas novadā un Kārsavas novadā.

Tāpat ārkārtas situācija izsludināta Vārkavas novadā, Līvānu novadā, Viļānu novadā, Cēsu novadā, Amatas novadā, Vecpiebalgas novadā, Jaunpiebalgas novadā, Gulbenes novadā, Cesvaines novadā, Ērgļu novadā, Madonas novadā, Lubānas novadā, Kokneses novadā, Pļaviņu novadā, Krustpils novadā, Varakļānu novadā, Salas novadā, Viesītes novadā, Jēkabpils novadā, Aknīstes novadā, Ilūkstes novadā, Ogres novada Ķeipenēs, Taurupes, Mazozolu, Madlienas, Meņģeles un Krapes pagastā, Jaunjelgavas novada Secēs, Staburaga un Sunākstes pagastā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Valmierā un Rēzeknē.

Pašlaik noteikts, ka ārkārtas situācija šajās teritorijās būs spēkā līdz 1.oktobrim.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. Vīruss nav bīstams cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. RĪGAS ZOODĀRZĀ VAJAG IZKAUT MEŽACŪKAS,VIŅAS NAV DROŠAS

  2. Visādi ir bijis,bet uz dullo paplašināt zonu, tas ir smieklīgi, ne beigtu ne slimu cūku nav atrasts, bet pierīgas sēņotāji izgāja mežos tūkstošiem, bet nekā, PVD kas mežā nav bijis visu zin labāk, uz ceļiem tāpat neko nekontrolē vienīgi ja brauc uz 140

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+