×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. septembris, 2013
Drukāt

Plāno rekonstruēt apgaismojumu Vērmanes dārzā un Ulmaņa gatves posmā

verdarLET_10245908

Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma” iecerējusi rekonstruēt apgaismojumu Vērmanes dārzā un Kārļa Ulmaņa gatves posmā, kā arī ieviest apgaismojumu uz trim pirmās kategorijas ielām, kuru posmi vēl nav apgaismoti, liecina aģentūras sagatavotais investīciju plāns 2014.gadam, kas sagatavots atbilstoši vadības uzdevumam un iesniegts izskatīšanai Rīgas domē.

Kopumā 2014.gada investīciju plānā ir ietverti pieci objekti kopumā par 721 692 latiem.

“Rīgas gaisma” lūdz nākamgad paredzēt 145 387 latus parka pagaismojuma rekonstrukcijai Vērmanes dārzā. Parka apgaismojums ir būvēts no 1957. līdz 1979.gadam un ir nokalpojis 34 līdz 56 gadus. Tīkla lielā vecuma dēļ ir grūtības nodrošināt pilsētas centra parku ar pastāvīgu elektroenerģijas spriegumu ikdienā, bet jo īpaši bieži tur rīkoto svētku laikā.

Vienlaikus “Rīgas gaisma” norāda, ka Vērmanes dārza laternu balsti to ievērojamā vecuma dēļ neatbilst spēkā esošajām drošības normām un tie var radīt draudus ne vien parka apmeklētājiem ikdienā, bet it īpaši svētku pasākumu laikā, kad parkā pulcējas liels cilvēku skaits.

Pusmiljons latu tiek lūgts Ulmaņa gatves no Vienības gatves līdz Lielirbes ielai pašreizējā ielu apgaismojuma kapitālajam remontam. Apgaismojums tika izbūvēts pirms 31 gada, tas ir nepietiekošs, nevienmērīgs, turklāt desmit metrus augstie dzelzsbetona balsti ir izdrupuši, nestabili, drošības normām neatbilstoši.

“Rīgas gaisma” norāda, ka kustība šajā pirmās kategorijas gatvē ir ļoti intensīva un tā ir nozīmīga kustības maģistrāle ne vien transporta intensitātes ziņā, bet arī svarīga kā pilsētvides objekts, jo pa to brauc pilsētas iedzīvotāji un viesi no un uz Rīgas starptautisko lidostu un Jūrmalu. Tāpēc nepieciešams veikt ielu apgaismojuma kapitālo remontu, nomainīt vecos kabeļus, gaismekļus un dzelzsbetona balstus uz Eiropas normām atbilstošiem metāla balstiem, kas ir ļoti būtiski intensīvas transporta kustības apstākļos, lai turpmāk novērstu smago betona balstu nolūšanas draudus, kā arī nodrošinātu vienmērīgu un mūsdienu normām atbilstošu ielu apgaismojumu.

Tāpat aģentūra lūdz 69 408 latu finansējumu, lai izstrādātu ielu apgaismojuma izbūves projektu un tehnisko dokumentāciju trīs pirmās kategorijas ielu posmiem – Maskavas ielā no Taisnās ielas līdz pilsētas robežai, Krustpils ielā no Rencēnu ielas līdz Maskavas ielai, kā arī Jaunciema gatvē no Jaunciema 10.šķērslīnijas līdz Juglas kanālam.

Šīs trīs ielas ir pēdējās neapgaismotās pirmās kategorijas ielas Rīgā, kur ir nepieciešams uzlabot satiksmes organizāciju un gājēju kustības drošību intensīvas satiksmes ielās ar sabiedriskā transporta plūsmu. Apgaismojuma rekonstrukcijas un izbūves darbiem pirms to izpildes sākšanas ir jāveic projekta un nepieciešamās tehniskās dokumentācijas izstrāde, kas ir laikietilpīgs process. Tāpēc, lai 2015.gadā varētu tikt īstenoti plānotie ielu apgaismojuma darbi, 2014.gadā ir nepieciešams veikt šo darbu projektēšanu un tehniskās dokumentācijas izstrādi.

Jautājums par finansējuma piešķiršanu šīm iecerēm otrdien, 1.oktobrī, tiks skatīta Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.6
Alūksne +10.3
Daugavpils +5.2
Saldus +7
Liepāja +10.0
Jelgava +7
Ventspils +9.8
Limbaži +5
Madona +6
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+