×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. decembris, 2016
Drukāt

Plāno samazināt krievu valodas īpatsvaru Lietuvas televīzijā (5)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Viļņa. Lietuvas Seimā reģistrēts projekts grozījumam likumā par sabiedrības informēšanu, kas paredz samazināt krievu valodā veidotās produkcijas īpatsvaru televīzijā. Saskaņā ar grozījuma autoru ieceri oficiālajās Eiropas Savienības valodās veidoto programmu īpatsvaram būtu jāsasniedz vismaz 90% no kopējā programmu apjoma katrā lietotājiem piedāvātajā televīzijas programmu pakā, izņemot specializētās jeb tematiskās pakas. “Mums jāintegrējas Eiropas informācijas telpā, un šis ir viens no vairākiem ceļiem, kā to panākt. Mūs pārāk spēcīgi ietekmē trešo valstu darbības informācijas jomā, tādēļ esam pārliecināti, ka šādi soļi mūsu sabiedrībai būtu ļoti veselīgi,” uzskata opozīcijā esošās Tēvzemes savienības-Lietuvas kristīgo demokrātu frakcijas deputāts Laurīns Kasčūns. Šobrīd likums paredz, ka retranslētājiem, izraugoties programmas, priekšroka jādod oficiālajām ES valodām, bet konkrētas proporcijas nav noteiktas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. pilnīgi pareizi!!! Atbildēt

    Tikai iekarotāji regulāri uzspieduši svešām tautām savu stulbo valodu!!! VIENĪGI VIŅI!!! Seriālā “Lieliskais gadsimts” turki iekaroja svešas zemes un ielika savus vasaļus no vietējo vidus, BET NEKAD NEPALIKA UZ DZĪVI UN NEUZSPIEDA SAVU TURKU VALODU! Viņi nebija okupanti!

  2. LIETUVAI PALDIES PAR LĒMUMU! TAS IR PAŠSAPROTAMI!!! KATRA ĢIMENE SAVU MĀTES VALODU VAR NETRAUCĒTI LIETOT SAVĀ LOKĀ ,BET JĀPROT TĀS TAUTAS VALODA, KURAS ZEMĒ TU DZĪVO, VAI SVEŠTAUTIETIS BŪDAMS, ESI DZIMIS!!! VIENNOZĪMĪGI!!!

  3. Raivi Dzintar un Gaidi Bērziņ, vai gribiet samazināt krievu valodas īpatsvaru Latvijas TV? Ja gribiet, tad neatbalstiet Mjartānu kā NEPLP lacekli periodam no 2017.-2022.gadam! Lai jūsu balsošanu ietekmē fakts, ka Zatlera reformu partijas biedra Mjartāna brūte ir NA valdes locekle Zeimule.

Draugiem Facebook Twitter Google+