×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. februāris, 2012
Drukāt

Plāno uz pusi samazināt maksimālo ziedojumu apmēru partijām

dolgopolovs_leta

Maksimālo apmēru, ko fiziskas personas gada laikā var ziedot vienam politiskajam spēkam, no 20 tūkstošiem latu plānots samazināt līdz 10 tūkstošiem latu.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien atbalstīja darba grupas izstrādātos grozījumus politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, kas paredz uz pusi samazināt ziedojumu apmērus politiskajām partijām, un lūgs tos izvērtēt frakciju padomē, aģentūrai BNS pastāstīja tās vadītājs Sergejs Dolgopolovs (“Saskaņas centrs”).

Viņš norādīja, ka ierosinājums par maksimālo ziedojumu griestu noteikšanu ir “tīri emocionāls”, ņemot vērā, ka treknie gadi ir beigušies un, “ja jau visiem ir grūti, tad arī lai partijām ir grūti”.

Dolgopolovs arī informēja, ka komisija otrdien neatbalstīja Ministru kabinetā atbalstītos grozījumus likumā un virzīs tālākai izskatīšanai darba grupas izstrādāto alternatīvo likumprojektu.

Darba grupas izstrādātais alternatīvais likumprojekts par grozījumiem politisko organizāciju finansēšanas likumā nosaka ziedotāju un biedru naudu maksātāju tiesības pierādīt partijām veikto iemaksu likumīgo izcelsmi, kā arī paredz to atmaksu valsts budžetā, ja nav iespējams pierādīt to likumisko izcelsmi.

Grozījumi likumā paredz, ka pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pieprasījuma partijas ziedotājs, biedru naudas un iestāšanās naudas maksātājs sniedz birojam informāciju par saviem ienākumiem, naudas uzkrājumiem vai īpašumiem, kā arī iesniedz dokumentus, kas apliecina finansēšanas avotu izcelsmi.

Saskaņā ar grozījumiem KNAB var pieprasīt fiziskai personai, kura veikusi ziedojumu, iemaksājusi biedru naudu vai iestāšanās naudu, iesniegt aizpildītu veidlapu par saviem ienākumiem, naudas uzkrājumiem un īpašumiem.

Ja, izvērtējot sniegto informāciju un citus lietas materiālus, birojs konstatē, ka ziedojums, iemaksātā biedra nauda vai iestāšanās nauda neatbilst likumā minētajām prasībām, KNAB priekšnieks pieņem lēmumu par attiecīgo finanšu līdzekļu ieskaitīšanu valsts budžetā un mantas nodošanu valsts īpašumā.

Pašreiz likums paredz ‒ ja KNAB konstatē, ka partija ir pretlikumīgi saņēmusi ziedojumus, biedru naudas un citus finanšu līdzekļus, partijas šo naudu atmaksā ziedotājiem vai biedram.

Alternatīvais variants likuma grozījumiem arī paredzēja, ka biedra iestāšanās un biedru naudas iemaksu un biedra veikto dāvinājumu kopējais apmērs vienai partijai kalendārā gada laikā nedrīkst pārsniegt 50 minimālās mēnešalgas, nevis 100, kā ir paredzēts līdzšinējā likuma redakcijā.

Grozījumi arī paredz, ka fiziskā persona vienai partijai kalendārā gada laikā var izdarīt ziedojumu par summu, kas nepārsniedz 50 minimālo mēnešalgu apmēru, nevis 100, kā ir līdzšinējā likuma redakcijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+