×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
23. maijs, 2017
Drukāt

Plāno veidot Nacionālās drošības komisiju (1)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis

Lietuvas valdība plāno veidot Nacionālās drošības komisiju, kas piedalītos krīžu pārvaldībā, apliecinājis premjerministra Sauļus Skverneļa padomnieks iekšpolitikas un nacionālās drošības jautājumos.

“Komisija būs daļa no krīžu pārvaldības mehānisma, tās uzdevums būs gan uzturēt gatavību [krīzēm], gan koordinēt ātru reaģēšanu apstākļos, kad attīstās krīzes situācija,” viņš skaidrojis. Pēc viņa teiktā, komisija tiks veidota, balstoties uz ārvalstu pieredzi, kā valdības līmenī koordinēt gatavošanos iespējamiem notikumiem, kuri varētu nopietni ietekmēt valsts drošību un tās iedzīvotāju labklājību. Tai būs vismaz reizi mēnesī jāiepazīstas ar apdraudējumiem nacionālajai drošībai, jāizvērtē atsevišķu nozaru gatavība krīzes situācijām un jāsniedz valdībai ieteikumi attiecībā uz svarīgākajiem drošības jautājumiem. Paredzēts, ka šādā komisijā darbotos premjerministrs, aizsardzības, ekonomikas, ārlietu un iekšlietu ministri, Valsts drošības departamenta direktors, prezidenta padomnieks un valdības kanclers. Apņemšanos valdības paspārnē izveidot Krīžu pārvaldības centru Skvernelis izteica pērnruden tūlīt pēc stāšanās amatā, norādot, ka šobrīd tādas iestādes valstī nav, tādēļ svarīgu lēmumu pieņēmēji dažkārt laikus nesaņem vajadzīgo informāciju un speciālistu ieteikumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja ES un NATO Valsti Latvija, “zalo” NATO ienaidnieku vadonis no Puzes bunkura, ieteiks saviem “zalajiem” domu biedriem dibinat Nacionalas Drosibas komisiju,tad noteikti tiks ieteikti kremla cekistu diversanti no kremla politiskas apvienibas ,ES un NATO Valsti Latvija,Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ.

Draugiem Facebook Twitter Google+