×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. septembris, 2015
Drukāt

Plāno veikt pasākumus pret nesankcionētu cilvēku uzkāpšanu vantīs

Foto-LETAFoto-LETA

Turpmāko piecu gadu laikā Rīgā plānots renovēt Vanšu tiltu, pārbūvējot vanšu ievadus, tīrot stinguma sijas, atjaunojot iekšējo apgaismojumu konstrukcijās, veicot pasākumus aizsardzībai pret nesankcionētu cilvēku uzkāpšanu vantīs, kā arī paredzot citus būtiskus pasākumus, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Rīgas domes Satiksmes departamenta Investīciju plānā ir iekļauta Vanšu tilta būvprojekta izstrāde un tilta renovācija. Departamentā skaidro, ka tiltam pēc tā uzbūvēšanas īpaši remontdarbi nav veikti, izņemot ikdienas uzturēšanu, tādēļ nepieciešams izstrādāt tilta būvprojektu.

Būvprojektā jāparedz vanšu ievadu pārbūve ar mērķi novērst ūdens iekļūšanu stinguma sijā, vanšu aizsargpārklājuma bojājumu novēršana, tilta laiduma konstrukcijas (stinguma sijas) tīrīšana un aizsargpārklājuma atjaunošana, pastāstīja Dimante.

Tāpat plānota iekšējā apgaismojuma atjaunošana tilta konstrukcijās, pasākumi ūdens izvadīšanai no stinguma sijas, ietvju konsoles dzelzsbetona bloku nomaiņa, jaunu cinkota tērauda tilta margu un fasādes loksnes uzstādīšana, ietves konsoles metāla konstrukciju remonts un citi darbi.

Būvprojektā paredzēs arī pasākumus aizsardzībai pret nesankcionētu cilvēku uzkāpšanu pa vantīm un izskatīs iespējamos pasākumus pret vanšu apledošanu, izvērtējot to uzstādīšanas tehniski ekonomisko efektivitāti un nepieciešamību.

Renovācijas laikā Vanšu tilta labā krasta estakādei plānots veikt balstu rīgeļu bojātā betona atjaunošanu, deformācijas šuvju remontu, bojāto betona siju atjaunošanu, brauktuves seguma nomaiņu, kā arī pasākumus gabarīta ierobežojumu nodrošināšanai caurbrauktuvē zem estakādes Pils ielā.

Tiltam arī jānodrošina nepieciešamā infrastruktūra gājēju un velobraucēju satiksmei un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Līdzīgi kā Salu tiltam, paredzēts videonovērošanas kameru uzstādīšanas projekts, savukārt, lai samazinātu trokšņu līmeni Vecrīgas pusē, plānota prettrokšņu sienas izbūve zonā gar Rīgas pili.

Jau ziņots, ka Rīgā nākamajā piecgadē ieplānoti vairāku tiltu un satiksmes pārvadu, tostarp arī Vanšu tilta, atjaunošanas darbi. Vanšu tilta renovācijai plānots atvēlēt ap 14 miljonus eiro, tostarp 12 – no Eiropas Savienības fondiem.

Vanšu tilts atklāts 1981.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+