Latvijā

Plānojam vannas istabas iekārtojumu – kas jāzina?0

Vai meklē padomus vannas istabas plānošanai? Daudzi cilvēki domā par to, ka varētu atdzīvināt, pārveidot un izremontēt savu vannas istabu, taču nezina, ar ko sākt. Tieši tāpēc vadošais būvniecības preču tirgotājs internetā Prof.lv ir apkopojis noderīgākos padomus, kas tev palīdzēs iekārtot savu vannas istabu tā, lai telpa būtu ne tikai moderna, bet arī funkcionāla.

Solis 1 – lielā bilde

Pirms sāc domāt par atsevišķām detaļām un objektiem, ir svarīgi gūt kopskatu par telpu. Jāizvērtē vannas istabas izmērs un dizains, kas attiecīgi palīdzēs veidot pārdomātu iekārtojumu. Protams, tas, kāds ir tavs budžets, ietekmēs vannas istabas pārveidošanas iespējas. Padomā, vai tu vari atļauties paplašināt telpu, vai arī tieši otrādi – tev jāiekļaujas esošajā platībā, iekārtojot to pēc iespējas kompaktāk.

Solis 2 – plānošanas galvenie punkti

Remonts vannas istabā var tikt veikts dažādi. Ja to iespējams atļauties, vari konsultēties ar kompāniju, kas sniegs padomus, kā santehnika, mēbeles un citi objekti varētu būt izvietoti, lai nodrošinātu funkcionalitāti, komfortu un radītu pievilcīgu izskatu. Savukārt, ja plānošanu veic paša spēkiem, vari iedvesmoties no internetā pieejamiem avotiem. Lai atvieglotu remontu, ir vērts izveidot sarakstu, kurā jāiekļauj:

  • Vannas istabas izmērs (augstums, platums, garums) – tam ir nozīmīga loma telpas pārveidošanā. Ja pašam ir grūtības veikt precīzus mērījumus, aicini palīgā profesionāļus. Ja telpa ir netradicionālas formas, piemēram, L-burta veidā, noteikt dimensijas būs grūtāk;
  • Santehnikas veidi un to ierīkošanas punkti (kanalizācijas sistēma, ūdens apgāde utt.) – ja ir vēlme mainīt šīs vietas, jāizvērtē, vai tas ir iespējams. Ja vannas istabas grīda darināta no koka, šādu uzdevumu veikt būs vieglāk, taču, ja pamatā ir betons, sanitārā mezgla izvietojumu mainīt būs grūtāk. Šīs aktivitātes parasti ierobežo atvēlētais budžets. Padomā arī par to, kāda veida santehniku vēlies savā vannas istabā ierīkot – dušu vai vannu, kāda būs izlietne, tualetes pods utt.;
  • Pieejamais budžets – tas vienmēr ir jāpatur prātā. Protams, ir vērts apskatīt dažādas iespējas, taču galā tas viss nonāk pie jautājuma – vai tu to vari atļauties? Lai arī ko tu ieplānotu darīt, vienmēr centies iekļauties budžetā;
  • Plānotais flīžu izvietojuma augstums – ir cilvēki, kuriem patīk nolīmēt flīzes līdz pat vannas istabas griestiem, taču citi izvēlas tās izvietot tikai līdz pusei vai nedaudz augstāk, pārējo daļu sienas vienkārši nokrāsojot. Izlem, kurš variants tev šķiet pieņemams un atbilst tavām finansēm;
  • Apgaismojums – arī elektrotīkla izvietojumam ir jābūt iekļautam tavas vannas istabas pārveidošanā. Ir svarīgi padomāt par to, kur atradīsies apgaismojums, kāds tas būs, kā arī, kurās vietās tiks izvietotas elektrības rozetes.

Solis 3 – svarīgākie jautājumi vannas istabas plānošanā

  • Kādas ir manas prioritātes?

Šeit jāatgriežas pie tā, kādam mērķim vannas istaba tiek izmantota. Ņemot to vērā, ir skaidrs, ka galvenās prioritātes šajā telpā ir dušas vai vannas zona, tualetes pods un izlietne ar spoguli. Plānojot vannas istabu, tev ir jākoncentrējas uz šiem trim lielajiem objektiem savukārt pārējās detaļas jāpielāgo atbilstoši pieejamai vietai, dizainam un budžetam. Atceries, ka ir svarīgi atrast līdzsvaru starp praktiskumu un pievilcību. Iespējams, tev nepieciešama duša ar sēdekli? Varbūt vēlies ierīkot divas izlietnes, lai atvieglotu ģimenes ikdienu?

  • Brīvi stāvošās vannas šobrīd ir ļoti iecienītas – vai arī man tādu ierīkot?

Ja telpā nav daudz vietas, no brīvi stāvošajām vannām vajadzētu izvairīties. Tās aizņem salīdzinoši lielu platību, kā arī šīs vannas ir grūtāk tīrāmas un pārvietojamas. Tā vietā labāk izvēlēties duškabīni vai tās statīvu. Taču, ja pieejamā vieta nav problēma un budžets to atļauj, šāda vanna noteikti būs elegants papildinājums.

  • Kur novietot tualetes podu?

Ja vien tas ir iespējams, podam vajadzētu atrasties atsevišķā telpā. Jauno māju un dzīvokļu projektos gandrīz neviens saimnieks nevēlas apvienot vannas istabu ar tualeti vienā telpā. Kādēļ? Kaut vai tāpēc, ka gadījumos, kad mājoklī ir vairāki iemītnieki, viens atrodas dušā, taču otram nepieciešams izmantot tualeti. Neveikla situācija, vai ne? Protams, bieži vien mums nav iespējas ierīkot atsevišķu telpu šim mērķim, tādēļ apvienotajā vannas istabā papildus vieta jāieplāno arī tualetes podam.

  • Kādam apgaismojumam jābūt vannas istabā?

Tas jāierīko, vadoties pēc telpas platības, kā arī elektrotīkla izvietojuma. Atceries, ka vannas istabā var būt dažāda veida gaismas – tās, kas paredzētas īpašiem uzdevumiem, piemēram, izvietotas ap spoguli, lai atvieglotu kosmētikas uzklāšanu, skūšanos utt., kopējais apgaismojums, kas attiecas uz visu telpu, kā arī akcenta gaismas, kas var būt izvietotas atsevišķās vietās, lai piešķirtu vannas istabai īpašu noskaņu, izceltu konkrētas detaļas utt. Protams, ir ļoti labi, ja telpā pieejams dabiskais apgaismojums, kuru ieteicams izmantot savā labā.

Ja tev nepieciešama santehnika, būvmateriāli, apkures sistēma, ventilācija vai citas detaļas vannas istabas un pārējo telpu iekārtošanai, noteikti ieskaties plašajā Prof.lv piedāvājumā!

LA.lv