Uncategorized

Plānojot vasaras atpūtu, vērts apmeklēt Lauksaimniecības muzeju Talsu pusē 0

Plānojot brīvdienu izbraukumus un šīs vasaras atpūtu, vērts apmeklēt  Latvijas Lauksaimniecības muzeju, kas piedāvā iepazīties ar īstām lauksaimniecības vēstures liecībām. Apmeklētāju interese tiek veicināta ar visdažādākajiem zemes apstrādes, kopšanas, ražas novākšanas un pārstrādes tehniku, lauku amatnieku – kalēju un galdnieku darbarīkiem, ierīcēm un izgatavojumiem, sadzīves tehniku un mājturībā vajadzīgām lietām, visdažādāko transportu, sākot ar ratiem un beidzot ar kombainu, zemes mērīšanai un meliorēšanai nepieciešamo, ģeodēzijas instrumentiem, meliorācijas aprīkojumu, u.tml.

Līdz par 31.oktobrim, kad norisinās akcija ” Apceļo Kurzemi’, muzejā var saņemt akcijas zīmogu un piedalīties balvu izlozē.

Patlaban muzejā jau skatāma traktoru un auto modelīšu izstāde “Izmēram nav nozīmes 2” vai “Mazais vāģis“. Savukārt 20 maijā ar daudzveidīgām aktivitātēm muzejs būs atvērts akcijā “Muzeju nakts”.  Tēma – “Laiks nevienu negaida”.

27.maijā ar daudzveidīgām aktivitātēm muzeja krājums būs skatāms pasākumā “Traktordiena 2017” Tērvetē, AS “Agrofirma Tērvete” laukā “Anšķini”, bet 4.augustā plānota ekspozīcijas “Pēteris Nomals – purvu zinātnes pamatlicējs Latvijā” atklāšana. Ekspozīcijā apmeklētājiem tiks dota iespēja iepazīties ar ievērojamā Latvijas zinātnieka devumu purvu izpētē. Ekspozīcijas laikā tiks atspoguļots viņa darba mūža gājums – Latvijas purvu kūdras fonda izpēte un sistematizācija. Pirmās Latvijas purva kartes izveidošana. Tāpat būs iespēja iepazīties ar profesora personīgajām lietām un zinātniskajiem darbiem.

Savukārt rudens pusē, 9.septembrī, muzejā norisināsies pasākums “Poēm’pa kulšen”, kurā apmeklētāji varēs vērot un iespējams arī piedalīties kulšanas talkā. Pasākumu papildinās  folkloras kopu skanīgās balsis.

Apmeklētājiem muzejs atvērts visu gadu, tas piedāvā telpas un teritoriju dažādiem pasākumiem – semināriem, gadskārtu godu atzīmēšanai, dažādiem kolektīviem, domubiedriem, kā arī citiem pasākumiem pēc vajadzības un iespējām.

Muzejs atrodas Ziemeļkurzemē, Talsos – 113 km attālumā no Rīgas, 76 km no Ventspils un 145 km attālumā no Liepājas.

LA.lv