×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

Par virsstundām maksās mazāk. Darba ņēmējus gaida vēl vairākas būtiskas izmaiņas (16)

Foto-LETAFoto-LETA

Labklājības ministrija plāno jaunus grozījumus Darba likumā. Projekts pieteikts Valsts sekretāru sanāksmē, kas nozīmē, ka sākusies tā saskaņošana. Pēc tam tos skatīs valdībā un Saeimā.

Turpmāk darbiniekam, kas veic virsstundu darbu, par pirmajām divām virsstundām, kas veiktas virs dienas normālā darba laika, būs jāizmaksā piemaksa ne mazāk kā 50% apmērā. Savukārt par katru nākamo virsstundu izmaksājama piemaksa ne mazāk kā 100% apmērā. Attiecībā uz regulējumu par svētku dienām, tiek saglabāts spēkā esošais piemaksas apmērs – 100% apmērā no darbiniekam noteiktās dienas algas likmes. Vienlaikus darbiniekiem un darba devējiem nav liegts darba koplīgumā vai darba līgumā noteikt lielāku piemaksu par virsstundu darbu vai darbu svētku dienā.

Pašlaik Darba likums paredz, ka “darbinieks, kas veic virsstundu darbu vai darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, — ne mazāk kā 100 procentu apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu”.

Turpmāk gadījumos, kad pēc darba devēja iniciatīvas darbinieks ir atstādināts, veicot darbu vai arī, atrodoties darba vietā alkohola, narkotiku vai toksiska reibuma stāvoklī, kā arī citos gadījumos, kad darbinieka neatstādināšana no darba var kaitēt viņa paša vai trešo personu drošībai un veselībai, par visu atstādināšanas laiku darba devējam būs jāsaglabā darbiniekam darba samaksu minimālās mēneša darba algas apmērā proporcionāli atstādināšanas laikam.

Grozījumi arī nosaka, ka gadījumā, ja darbinieka atstādināšana ir bijusi nepamatota darba devēja vainas dēļ, darba devējam ir pienākums izmaksāt darbiniekam starpību starp vidējo izpeļņu un darbiniekam izmaksāto minimālo mēneša darba algu par visu piespiedu kavējuma laiku, kā arī atlīdzināt ar atstādināšanu radušos zaudējumus. Darba likums tiek papildināts arī ar normu, kas noteic, ka gadījumos, ja atstādināšana ir bijusi pamatota, darba devējam būs tiesības ieturēt no darbiniekam izmaksājamās darba samaksas atstādināšanas laikā izmaksāto minimālo mēneša darba algu.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Par jaunu slotu,kas tīri slauka! Par KPV.LV!

 2. Kā interesēs,Tautas kalpi?

 3. Cerams, tas attiecas arī uz Saeimu. Nav godīgi vienā darba vietā saņemt 2 algas, tas par tām komisijām. Tas ir deputāta tiešais darbs, aktīvi iesaistīties likumdošanā un saprast lietas, kas skar jebkuru Latvijas iedzīvotāju. Un par tām kompensācijām – vajadzētu izvēlēties vienu vai transporta kompensāciju vai dzīvokļa īri.

 4. arodbiedrības darba augstumos!!!

 5. Tas nav pareizi.

 6. Labējo partiju diktatūra nozīme darba devēju diktatūru.Tāpēc būsim auni un arī turpmāk balsosim par labējām un pseidokrievkreiso partijam.Sociāldemokrātiskās partijas ir vecās un bagātās Eiropas prioritāte,bet pie mums praktiski aizliegtas.

 7. Jauki!Ja tu strādājot virsstundas(kuras vairs neapmaksās 100%)būsi kļuvis par invalīdu,tevi vienkārši desmit dienu laikā varēs no tā darba izmest.Bez jebkādam tiesiskām sekām.Un tad ko?Vai maz kāds šajā valstī zin,kā notiek cilvēku izverdzināšana tajās virsstundās!?!

 8. Vai man vienīgajam sekojošais citāts šķiet pretrunīgs?

  “Ņemot vērā darba tirgū esošos situāciju, lai mazinātu šķēršļus darba devējam un veicinātu personu ar invaliditāti nodarbinātību, likumprojekts paredz izdarīt grozījumus Darba likuma 109.pantā, izslēdzot šā panta otro daļu, kas paredz aizliegumu uzteikt darba līgumu darbiniekam ar invaliditāti. “

 9. Lai kāds man iestāsta, ka vecajam Marksam nebij taisnība!

 10. Jā kapitālisms ir kapitālisms…un “sociālie” partneri ir vilku bara locekļi.

 11. Šo nesapratu: “Ņemot vērā darba tirgū esošo situāciju, lai mazinātu šķēršļus darba devējam un veicinātu personu ar invaliditāti nodarbinātību, likumprojekts paredz izdarīt grozījumus Darba likuma 109.pantā, izslēdzot šā panta otro daļu, kas paredz aizliegumu uzteikt darba līgumu darbiniekam ar invaliditāti.”
  Kā tad tiks veicināta “personu ar invaliditāti” nodarbinātība, ja norma, kas aizliedz uzteikt darba līgumu šādai personai, tiks no likuma svītrota?

 12. Bez liekas steigas,pamazām,palēnām tiek ieviestas LDDK Meņģelsones jau rosinātās izmaiņas lieluzņēmēju interesēs!

 13. Viss darba devēju interesēs.

  • Tā ir bijis vienmēr. Nevienai varai nav interesējuši strādājošie. Vai tad padomju laikā par virsstundām jūs saņēmāt pilnu samaksu? Nē taču.

Draugiem Facebook Twitter Google+