×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Plānots palielināt valsts materiālo atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti (1)

Foto - LETAFoto - LETA
No 2014.gada 1.jūlija Labklājības ministrija (LM) plāno palielināt valsts materiālo atbalstu cilvēkiem ar I un II grupas invaliditāti, kuri saņem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu.

Lai gan pabalsta apmēru nav plānots mainīt, cilvēkiem ar I grupas invaliditāti iecerēts noteikt koeficientu 1,3, savukārt ar II grupas invaliditāti – koeficientu 1,2. Cilvēkiem ar III grupas invaliditāti, kuri saņem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, valsts sniegtais materiālais atbalsts paliks nemainīgs.

Tas nozīmē, ka vispārējā gadījumā cilvēki ar I grupas invaliditāti līdzšinējo 45 latu vietā saņems Ls 58,50 (83,24 euro) mēnesī, bet cilvēki ar II grupas invaliditāti saņems Ls 54 (76,84 euro) mēnesī. I grupas invalīdi ar invaliditāti kopš bērnības līdzšinējo 75 latu vietā saņems Ls 97,50 (138,73 euro) mēnesī, bet cilvēki ar II grupas invaliditāti, kuri ir invalīdi kopš bērnības, saņemtu 90 latus (128,06 euro) mēnesī.

Līdz ar to cilvēkiem ar I invaliditātes grupu vidēji ienākumi pieaugs par 18 Ls (25,61 euro), bet cilvēkiem ar II invaliditātes grupu – par 12 Ls (17,07 euro).

Saskaņā ar LM rīcībā esošo informāciju valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu 2013.gada augustā saņēma 17,2 tūkstoši cilvēki, no tiem 16,2 tūkst. bija cilvēki ar invaliditāti.

Iepriekšminēto paredz grozījumi Ministru kabineta Noteikumos par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un apbedīšanas pabalsta apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalstu piešķiršanas un izmaksas kārtību. Tie ceturtdien, 7.novembrī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Izmaiņas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Ar noteikumu projektu iespējams iepazīties LM interneta vietnē, sadaļā Aktuāli – Izstrādes stadijā esošie projekti: http://www.lm.gov.lv/text/1789.

Atgādinām, ka valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir cilvēkam, kuram nav tiesību saņemt valsts pensiju (izņemot apgādnieka zaudējuma pensiju invalīdam) vai apdrošināšanas atlīdzību sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību, ja cilvēks atzīts par invalīdu un pārsniedzis 18 gadu vecumu. Šiem cilvēkiem valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir uz noteikto invaliditātes laiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nuja 3.grupas invalīdiem jau neko nevajag….

Draugiem Facebook Twitter Google+