×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

Plāns “Kā gāzt Ušakovu”. Kopīga saraksta vietā būs pirmsvēlēšanu koalīcijas līgums (25)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

“Vienotības” priekšsēdētājs Andris Piebalgs tuvākajā laikā plāno tikties ar koalīcijas partneriem, lai pārrunātu sadarbību. Taču partijas iecere pašvaldību vēlēšanās uz Rīgas domi veidot kopīgu sarakstu ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un Nacionālo apvienību (NA) sāk izskatīties arvien mazāk ticama.

Latvijas politiskā prakse un loģika paģēr – ja ir patiesa vēlme veidot kādu kopīgu sarakstu vai tamlīdzīgu projektu, tad vispirms notiek individuālas sarunas, iestrādnes, detaļu saskaņošana un tikai pēc tam izskan publiski paziņojumi. Taču “Vienotība” šoreiz rīkojusies pretēji un tas iespējamajiem sadarbības partneriem radījis šaubas par partijas patiesajiem nodomiem – vai tā patiešām vēlas veidot kopīgu bloku vai tikai meklē kādu spēcīgāku balstu, kam pieslieties laikā, kad reitingi nav tie labākie. Varbūt vienkārši cenšas spodrināt savu tēlu, izspēlējot saliedēšanas kārti. Trūkst skaidrības arī par bloka ideoloģisko platformu, jo vienīgais tā potenciālos dalībniekus vienojošais princips ir “Mēs pret Ušakovu”.

ZZS jau pirms piedāvājuma saņemšanas paziņoja, ka nav ieinteresēta veidot kopīgu sarakstu un uz Rīgas domi kandidēs atsevišķi. Tiesa, atšķirībā no 2013. gada pašvaldību vēlēšanām, kad Zemnieku savienība un Zaļā partija veidoja atsevišķus sarakstus, šoreiz galvaspilsētā tās startēs kopīgi, bet pēc citiem papildspēkiem premjera partija neredz nepieciešamību.

“Katram politiskajam spēkam jāspēj pašam sevi pārstāvēt. Mums ar “Vienotību” un nacionāļiem tomēr ir pārāk atšķirīgas programmas un ideoloģijas. Valdības koalīcijā sastrādāties tas neliedz, bet startēt kopīgā sarakstā būtu apgrūtinoši,” uzskata ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. Viņš arī rēķināja, ka startēt trijos atsevišķos sarakstos varētu būt izdevīgāk no politiskās taktikas viedokļa, jo tad par procentu barjeru nepārvarējušajām partijām atdotās balsis tiktu sadalītas vairākiem sarakstiem. Politiskie konkurenti gan mēļo, ka, iedodot kurvīti blokam “Pret Ušakovu”, ZZS saglabā sev brīvu telpu politiskiem manevriem. Proti, pēc vēlēšanām atkarībā no rezultātiem zaļzemnieki varēs pieslieties vai nu “Vienotībai” un nacionāļiem, vai “Saskaņai”. Taču Krauze šādus pieņēmumus kategoriski noraida: “Mēs jau esam skaidri teikuši un atkārtošu vēlreiz – neredzam iespēju strādāt koalīcijā ar “Saskaņu” Rīgas domē. Esam tomēr nacionāla partija un šādu lietu pat neapsveram!”

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Latviešiem ir paruna: “Kopus cūka nebarojas”. Tas pats ar visām koalīcijām – Latvija uz priekš kā netiek, tā netiek.
  Mācieties no tiem pašiem “nīstajiem krieviem” vismaz spēju vienoties valsts interesēs. Krievijā tautai ne tuvu nav tā saldākā dzīve, bet viņi atbalsta savu varu, jo tās rīcība viņiem šķiet pareiza. Mēs saucam viņus par vati un stulbeņiem, bet paši savā valstī, kašķējoties atdodam galvaspilsētu tiem pašiem krieviem. Un tagad štukojam, kā to atgūt.
  Kamēr mūsu politbandas, tikai plēsīsies par savu labumu, neko jūs ne nogāzīsiet, ne uzlabosiet. Visa darbošanās norit tukšgaitā jau 25 gadus.
  Kurš ir tas mesija, kuru celsiet par Rīgas mēru Ušaka vietā? Ēlerte? Kaķim jāsmejas.
  Varbūt varētu Kaimiņš, kamēr vēl jauns un pilns ar ideāliem. bet viņu jau arī neņemam par pilnu, jo pārāk ideālistisks.
  Bez ideāliem jums ne Rīgu, ne valsti ne pacelt, ne noturēt.

 2. Eh, kā gribās tikt pie siles.

 3. Pietiek paskatīties uz balsojumu par okupācijas pieminekli, lai saprastu, ka Vienotība, ZZS, LRP un NSL ir kremļa marionetes un balsot vērts tikai par NA!

  • Saeimā un valdībā visu pašlaik nosaka vecie čekas ziņotāji-komunisti,tāpēc,kamēr šitie ziloņi vēl pie varas,nekas būtiski nevar mainīties,jo citādi taču komjaunietis,5.kolonas puišelis nebūtu Rīgas mēris.Kauns Latvijai !!!

 4. attopieties, jāstrādā un jādzīvo ,nevis jāslēdz kādi koalīcijas līgumi. Vai ” Vienotības” auniem vēl līdz šim brīdim nav pielecis tas,ka tikai kopā strādājot var uzlabot Rīgas un Latvijas iedzīvotāju attīstību. Tukšas runas un vāvuļošana ne pie kāda rezultāt nenovedīs.Tauta balsos par padarītajiem darbiem,nevis par kādu koalīciju.

 5. Ušakovs ir pārāk labs mērs, lai viņu mainītu pret mazāk talantīgu. Un Ēlerrte turama pa lielu gab alu. Par tautas naudu uztaisīja “Dienu”, bet šī kļuva par miljonāri. Tā nauda tautai atpakaļ jāat5dod.

 6. Nav kam gāzt. Lai dzīvo vien tālāk!

 7. Nedod Dievs Elerti, Dienu par kapeikām paņēma, grib arī Rīgu.( +++-Viņai)

 8. Dzirdot ka savstarpēji naidīgās ,kašķīgās partijas uzdod pat kaut kādu ,,politisku spēku,, pārņem riebums.Šīs nožēlojamās bandas,kas savstarpējā t.s. politiskā cīņā izcīna tikai siles labumus sev un sev pietuvinātiem,bet valstij un tautai izdzīvošanai svarīgām un lietām bezgalīgi nerezultatīvi ,,diskutē,, ,precīzāk muld bez gala jeb ,kā tautā saka, ,,kuļ tukšus salmus,,

 9. Galvenais jautājums ir, vai partijas darbojas savu sponsoru vai latviešu tautas interesēs.
  “Gods kalpot…” vienalga kam, ka tik pie siles!
  Arī Hūtei taču vienalga, kas valda Rīgā, ka tik bizness griežas viņa kabatā…

 10. KAPĒC šis jāgāž?Ticiet man PATS sapūs un nogāzīsies,JO gan jau paši ruskojazičnije sapratīs kas ir kas un neba viņi izdzīvos TIKAI ar vienu slāvu valodu?!Putins arī jau pensijas piežmiedz,gadu cenzu ceļ,indeksācijas nav utt.Es zinu,ka daudzi krievi pietur divas pilsonības un saņem divas pensijas,bet mūsu “dāsnā”valsts to pat nepārbauda un tic tiem blēžiem uz vārda.Ar ES naudu/ pret ES balsojot!/ vēl uzdzīvo Ušaks un SC,bet kad tas beigsies ,kur tad un no kā zags?Un ne jau Ušaks valda un vada Rīgu,NE UŠAKS !!!!Un ja jau Krievija lien ASV vēlēšanu norisē,tad ar tādu Rīgu jau nu tiek galā bez bēdām,ja pie tam ir veselas partijas/ ZZS utt/ ar KOLOBORANTIEM un nodevējiem.

 11. Parasti dzīvē ir tā, kas otram kapu rok, tas pats tajā iekrīt!

 12. Te vienam papucītim plate sabojājusies.Grib un grib pie dēla Rīgā deklarēties.Papiņ,piedeklarējies un aizveries!

 13. Turies Nil, visi gan krievi gan latvieši,izņemot pastalniekus un jenķu pakalpiņus ir par Tevi!

  • Nu gan Nils ir rīdziniekiem smadzenes “sapūderējis”… kā tad ar milzīgo korupciju (nanoūdens, brīvosta, namu pārvaldes “triki”, nodokļu maksātāju naudas pumpēšana caur savām “arodbiedrībām”, Saktas puķu tirdziņi u.c.), milzīgu nodokļu maksātaju naudas apjoma iegrūšanu Rīgas satiksmē (bez iespējas izvērtēt kā naudiņa tiek tērēta), ar tiešu atbalstu otrai valsts valodai un daudziem citiem “labiem” darbiem. Pirms Nila Rīgas budžetā bija krietns uzkrājums – tagad mīnusi. Tas, jādomā, arī ir Nila labais darbs?

   ko tu muldi, pseido-uldi?

  • Tu nu gan esi sašņaucies!! KURŠ NORMĀLS latvietis balsos par okupantu pēcteci un SC ,kas izzaguši Rīgu pliku?Pie tam kas draudzējas ar “Jed.Rosija”kuri ir lielākie mūsu ienaidnieki kā “Krim naš”idejas nesēji.
   Izej rehabilitācijas un detoksikācijas kursu.
   NEVIENS LATVIETIS pie VESELĀ SAPRĀTA par UŠAKU NEBALSOS,jo viņš ir t’
   a PIESPĻĀVIS AKU no KURAS LOK !!

 14. Ko var pateikt no ša raksta…….. 25 pieci gadi cinas un cinas ar partiiju, kura parstav tik lielu skaitu Latvijas iedzīvotajus. Galvenajs neet runa par to, cik laba izdarīts Rīga daudzos jautajumos, bet GALVENOJS-ka nogazt Ušakovu. Pirms viņa ilgi ilgi Rigas dome vādīja LNNP, lūdzu atgadīnat- ko viņa atstaja laba savā saimnieciska darbā Rīga.

 15. Tātad uz vēlēšanu laiku jāpiedeklarējas pie dēla Rīgā, lai atbalstītu pašreizējo mēru, kurš dažu gadu laikā Rīgu ir vairāk sakopis nekā “nacionālie” mēri visā atlikušajā laikā. Turies Nil, visi gan krievi gan latvieši,izņemot pastalniekus un jenķu pakalpiņus ir par Tevi!

 16. Tātad uz vēlēšanu laiku jāpiedeklarējas pie dēla Rīgā, lai atbalstītu pašreizējo mēru, kurš dažu gadu laikā Rīgu ir vairāk sakopis nekā “nacionālie” mēri visā atlikušajā laikā. Turies Nil, visi gan krievi gan latvieši,izņemot pastalniekus un jenķu pakalpiņus ir par Tevi!

  • Jācer, ka tavs dēls dzīvo uz Kr.Barona ielas, varēsi izbaudīt visus labumus pilnībā. Un par rīdzinieka karti neaizmirsti – 5% atlaide sanatorijā Jantarnij bereg garantēta.

   • Par to Barona ielu, tas ir fakts, ka pašreizējie “nespējnieku šļupsti” tikai vairo Rīdzinieku un arī visas valsts iedzīvotāju uzticību NILAM UŠAKOVAM, jo ir parādījies cilvēks, kas var pierādīt visādiem “muļķu laidējiem” ,pašlabuma meklētājiem, tautas apzadzējiem un vēl tur nekam nederīgu “pseido latvisko” partiju švaukstiem, ka, ja ir vēlēšanās, tad var arī LATVIJAI un RĪGAI labus darbus izdarīt. Varbūt tā ir sakritība, varbūt arī nē, bet viens ir skaidrs, uz pašvaldību vēlēšanām K.Barona iela būs Rīgas daļiņa, par ko priecāsies rīdzinieki, Rīgas viesi un, protams, visi Latvijas iedzīvotāji liks tagadējiem skeptiķiem, muldoņām un nelabvēļiem nokaunēties NILA priekšā. Par tādu saimnieku nav jākaunas, atšķiribā no diezgan daudziem valsts vērtību un naudas izšķērdētājiem. Lai Nilam veicas vēlēšanās, varbūt kādreiz tiksim pie normāla, saprātīga valsts vadītāja un līdz ar to dzīvot kaut cik normālā valstī!

 17. Tātad uz vēlēšanu laiku jāpiedeklarējas pie dēla Rīgā, lai atbalstītu pašreizējo mēru, kurš dažu gadu laikā Rīgu ir vairāk sakopis nekā “nacionālie” mēri visā atlikušajā laikā. Turies Nil, visi gan krievi gan latvieši,izņemot pastalniekus un jenķu pakalpiņus ir par Tevi!

 18. ZZS ir gatava rīkoties lai Rīga paliek kolonistu rokās. Efektīvi, tad ZZS ir kłuvusi par Saskańas atbalsta spēku.

Draugiem Facebook Twitter Google+