×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
24. marts, 2018
Drukāt

Plānus atklāj tie, kuri negrasās aizbraukt (6)

Ģimenes ārstu streiks

Rīgas Stradiņa Universitātes Liepājas filiāli ik gadu absolvē prāvs skaits studentu, kas ieguvuši māsas kvalifikāciju. Savus nākotnes plānus atklāj tie, kuri negrasās aizbraukt uz ārzemēm, kur var nopelnīt labāk, raksta vietējais portāls “liepajniekiem.lv”.

“Samazinoties vidusskolēnu skaitam, arī potenciālo studentu skaits mainās, un konkurss uz budžeta vietām vairs nav tik aktuāls, tādēļ uzskatām, ka Kurzemes jauniešiem ir laba iespēja iegūt veselības aprūpes speciālista augstāko izglītību, nebraucot uz Rīgu,” portālam uzsvēra RSU Liepājas filiāles direktore Dita Role.

Augstskolas pārstāvji atklāti pastāsta, ka daļa studentu mācības apvieno ar darbu, jo “laiks ir tāds, kāds tas ir”. “Mūsu studenti ir ģimenes cilvēki, esam saskatījuši, ka mūsu studenti savās ģimenēs audzina vairāk kā 90 bērnu. Protams, gribētos, lai students visu laiku velta studijām, bet dzīve izdara savas korekcijas,” atzīst augstskolā.

Daļa mācību iestādes absolventu izvēlas doties strādāt ārpus valsts vai nestrādāt specialitātē, jo “esam kopējā Eiropas darba tirgū, un diemžēl daudz studentu izvēlas strādāt citās valstīs par daudz adekvātāku darba samaksu”.

Pēc portāla uzsvērtā, rakstot par šo tematu, labprāt savos nākotnes plānos dalās tie studenti, kuri savu nākotni nopietni saista ar medicīnu, ir stingri apņēmušies strādāt izvēlētajā specialitātē un tepat Latvijā. “Ļoti ceru tikt strādāt kāda ģimenes ārsta praksē. Kaut iespējas ir lielas, ar mūsu izglītību darbu var dabūt vienmēr un jebkurā pilsētā Latvijā. Jo māsu patiesi trūkst. Taču es vairāk orientējos uz ambulatoro darbu, nevis darbu stacionārā,” sacīja jaunā speciāliste Baiba.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Interesnti, vai topošā medmāsa Baiba tā domās arī pēc tam, kad uzzinās, ka UK medmāsas atalgojums svārstās no 13£- 17£ par stundu.. ..

 2. Bet vai tie jaunie speciālisti zin,ka daudzos medicīnas centros neņem darbā,ja nezin krievu jeb okupantu valodu?Tā ka aizbraucēju skaits palielināsies uz citām ES valstīm,kur jāzin ES nevis “trešo pasaules valstu”valodas!

  • Vēl nav zināms neviens, kurš būtu aizbraucis tāpēc, ka neprot krievu valodu. Visi brauc tāpēc, ka nespēj izdzīvot par to algu, ko viņiem Latvijā maksā. Brauc tāpēc, ka cenas un nodokļi Latvijā ir neadekvāti augsti.

   • bijušais dakteris Atbildēt

    Jāsaprot, ka nepieciešams uzturēt zināmu salašņu varzu, kura noslēgusi “līgumus” par OIK. Jāzina, ka ikviens ierēdnis ir 3 x vērtīgāks par medicīnas darbinieku. Jāapzinās, ka medicīnas aprūpes trūkums palīdzēs samazināt sociālos izdevumus iedzīvotājiem pensijas vecumā un dos iespēju palielināt ierēņu algas. Tas nozīmē, ka uz adekvātu atalgojumu māsiņas var necerēt.

   • Tikai nevajag! Ir pietiekami daudz jauniešu, kuri aizbrauc, jo prasa krievu valodas zināšanas, kuras viņiem nav. Tai skaitā augsti kvalificēti darbinieki no medicīnas sfēras, finansēm. Aibrauc un atpakaļ nedomā braukt, jo tas ir aizvainojuši, ja krievu valoda svarīgāka par latviešu.

    • Varētu padomāt, ka mūsdienu debīliķiem ir angļu valoda? Aizbrauc uz UK, zinādami 3 vārdus – naitklabs, bojfrends un drinks, un uzskata, ka ar to pilnīgi pietiek. Kaunu tik taisa…

Draugiem Facebook Twitter Google+