×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

“Plašā apvāršņa konkursa” otrā kārta sākas Salaspilī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Uzreiz pēc Lieldienām, 7. aprīlī, Salaspilī, Skolas ielā 2, kultūras namā “Enerģētiķis” tiks uzsākta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (LBJLP, IBBY Latvijas nodaļa) rīkotā “Plašā Apvāršņa konkursa” otrā kārta – reģionālie konkursi, portālam LA.lv pastāstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Konkursā Salaspilī piedalīsies aptuveni 60 skolēni – pirmās kārtas uzvarētāji no Rīgas un Pierīgas skolām un publiskajām bibliotēkām.

Aizvadītajā mēnesī Latvijas skolas un bibliotēkas savās darbības vietās patstāvīgi rīkoja konkursa pirmo kārtu, veicot “Plašā Apvāršņa konkursa”organizatoru sastādītus radošus un izglītojošus uzdevumus par Raini un Aspaziju. Dalībnieki rakstīja pārdomas par aizraujošām idejām un tēliem abu dižgaru darbos, veidoja dzejoļu ilustrācijas, kā arī radīja Raiņa un Aspazijas karogus.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dravnieku pamatskolas skolnieces Viktorijas Vinogradovas zīmētais karogs.

Kopumā trīs klašu grupās (1.–4. klase, 5.–7. klase, 8.–9. klase) no Rīgas, Pierīgas, Latgales, Zemgales, Kurzemes un Vidzemes reģioniem konkursa pirmajā kārtā piedalījās 6604 skolēni no 101 skolas un 38 bibliotēkām.

Konkursa otrajā kārtā notiks izveidoto karogu prezentēšana, dažādu atjautības un zināšanu pārbaudes uzdevumu par Raini un Aspaziju veikšana, kā arī tikšanās ar žūrijas pārstāvjiem un rakstniekiem – Inesi Zanderi, Ingu Gaili un citiem.

Nākamie reģionālie konkursi notiks: 10. aprīlī Balvos, 14. aprīlī Bauskā, 23. aprīlī Talsos, 30. aprīlī Cēsīs. Pasākuma fināls norisināsies maijā, Rīgā.

Šogad, atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, “Plašā Apvāršņa konkursa”galvenais temats ir abu rakstnieku idejas un dzīvesstāsti, kuri tiek aktualizēti mūsdienu bērnu lasīšanas pieredzē, norādīja Zilberts.

Konkursa galvenā balva būs iespēja piedalīties vienu nedēļu ilgā bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā. Nometnes programmā līdztekus veselīgai atpūtai dabā ieplānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām.

“Plašā Apvāršņa konkursa “ideju radījusi Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Tā šogad veido arī pasākuma saturu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+