Kultūra
Kultūrpolitika

Svētki klāt! Plašākais Lieldienu pasākumu apkopojums Latvijā0


Tā Lieldienas tiek gaidītas Alūksnē.
Tā Lieldienas tiek gaidītas Alūksnē.
Publicitātes foto

Senie nostāsti vēsta, ka Lieldienu rītā agri jāceļas, lai visu gadu možums un laime. Lieldienās savijas folkloras, kristīgās un mūsdienu tradīcijas ar rīta dievkalpojumiem, olu krāsošanu, šūpošanos, dziesmām, rotaļām un Lieldienu ēdieniem. Piedāvājam Lieldienu pasākumus no visiem Latvijas novadiem!

Rīga

 

Publicitātes foto

 

No 18. līdz 22. IV plkst. 10.00 – 18.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” izstāde muzeja interjerā “Jūgendstila Lieldienas”. Izstāde aicina iepazīt jūgendstila laikā raksturīgos Lieldienu dekorus. Izstādē būs redzami ar pavasara atmodu saistītie 20. gadsimta sākuma priekšmeti no muzeja krājuma. Interjeru papildinās mākslinieces Tamāras Čudnovskas radīti svētku dekori, kas veidoti, iedvesmojoties no vēsturiskiem paraugiem.
19. IV plkst. 12.00 – 14.30 Vecrīgā Ekumeniskais Krusta ceļš.
No 19. līdz 22. IV Kinoteātrī “K. Suns” bezmaksas kinoseansi bērniem Lieldienās. Filmas oriģinālvalodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja bez maksas.
20. un 22. IV plkst. 12.00 –17.00 Rīgas Porcelāna muzejā Lieldienu darbnīcas. Iespēja izgatavot unikālu suvenīru vai dāvanu tuviniekiem un draugiem, apgleznojot porcelāna trusīšus, olas un olu trauciņus ar keramiskajām krāsām. Darbnīcu vada muzejpedagoģes A. Kaprāne un R. Jansone. Dalības maksa darbnīcā EUR 5,10 – 19,10 (atkarībā no izvēlētā priekšmeta). Gatavie darbi saņemami divu nedēļu laikā, pēc apdedzināšanas.
21. un 22. VI plkst. 10.00 – 16.00 Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Lieldienu svinībām. Pavasara gaidītākos svētkus divu dienu garumā atzīmēs ar iemīļotām un visu gaidītām Lieldienu izdarībām – olu krāsošanu un ripināšanu, kārtīgu šūpošanos, radošām darbnīcām, spēlēm un dančiem kopā ar folkloras kopām, amatnieku un mājražotāju tirgu un, protams, tradicionālo Lieldienu cienasta baudīšanu.
21. IV plkst. 11.00 – 20.00 Līvu laukumā un Brīvības laukumā Jautrās Lieldienu šūpoles.
22. IV plkst. 12.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” dārzā “Lieldienu jampadracis”. Interaktīvs pasākums ģimenēm un bērniem kopā ar Orķestri “Rīga”.
22. IV plkst. 12.00 – 15.00 VEF Kultūras pils vestibilā pasākums “Kas šo Lieldienu iešūpoja?”. Radošās darbnīcas Lieldienu noskaņās – kroņu veidošana, hennas zīmējumi, dekupāža un adīšana. Vada Silueti.lv komanda I. Piebalgas vadībā un Tautas lietišķās mākslas studijas “Atkalnis” vadītāja I. Krastiņa. Piedalās latgaliešu sadzīves dziesmu ansamblis “Olūteņš”, latviešu repa izpildītājs Edavārdi un DJ Makree. Pasākumu vada Juris Mūrmanis.
22. IV plkst. 13.00 – 16.00 Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” pasākums “Zaķim pa pēdām”, kur no plkst. 13.00 – 16.00 radošās darbnīcas bērniem, bet plkst. 14.00 – 15.30 koncerts, kurā piedalās Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” deju kolektīvi “Dejotprieks”, “Latve”, “Mārīte”, vokālais ansamblis “Ildzēni”, kapela “Hāgenskalna muzikanti”, bērnu vokālais ansamblis “Karameles”. Pasākumu vada Māris Pīlācis. Lieldienu zaķis – Vija Zosēna. Darbosies fotostūrītis.

Pierīga

Ādažu novads

21. IV plkst. 12.00 Līgo laukumā Lieldienu jampadracis Ādažos. Par svētku noskaņu gādās vokālā studija “Rakari”, deju kolektīvs “Sprigulēni”. Līdzi ņemat krāsotas olas! Ikviens varēs piedalīties olu jautrības – ripināšana, olu kaujas, olu meklēšana, olu krāšošanas meistardarbnīcā.

Babītes novads

22. IV plkst. 14.00 Babītes novadā automašīnu stāvlaukumā pie Kultūrizglītības centra Lieldienu pasākums, kurā apmeklētājus priecēs danču mūzikas grupa “Trejdeviņi” un Edgars Lipors, deju kolektīvs “Kaspīne”, “Dārta”, vokālās grupas “Karameles”, “Ledenītes” un “Bon Bon”. Darbosies radošās darbnīcas – olu krāsošana, no koka ripām varēs izgatavot Lieldienu zaķus, olu turētājus un jautrās Lieldienu galda kartes. Ripināt olas un iesaistīties rotaļās aicinās Lieldienu zaķis no radošās apvienības “Pasaku nams”. Lieldienu tirdziņš priecēs ar pašmāju tirgotāju sarūpētajiem labumiem, tuvāk saulītei uzšūpoties varēs lielajā batutā, būs iespēja piedalīties arī lielo ziepju burbuļu atrakcijā.

Carnikava

22. IV plkst. 11.00 Carnikavas parkā jautra kopā būšana otrajās Lieldienās. Par svētku sajūtu un pavasara noskaņām parūpēsies bērnu deju kolektīvs “Dālderītis” un “Kašera sapņu fabrika”. Līdzpaņemtās olas piedalīsies konkursā. Ikvienam būs iespēja nobaudīt gardu zupu.

Inčukalns

22. IV plkst. 11.00 bērnu laukumā pie Inčukalna Tautas nama Otrajās Lieldienās pasākums ģimenēm ar bērniem “Jautrās Pūka un brālīša Trusīša Lieldienas”.

Jūrmala

21. IV no plkst. 12.00 līdz 15.00 Jūrmalas Brīvdabas muzejā pasākums “Lieldienas zvejnieka sētā”. Būs sarūpētas olas, sīpolu mizas un citi dabīgie materiāli krāsošanai, lielais olu vārāmais katls un ugunskurs, lai ikviens varētu nokrāsot Lieldienu olu un ar savu veikumu padižoties konkursā “Skaistākā Lieldienu ola”. Brīvā dabā varēs izšūpoties, krāsot lielas koka olas, ripināt Lieldienu olas un iet rotaļās. Radošajās darbnīcās tiks meistaroti putnu būrīši un izgatavoti svilpaunieki. Mazos un lielos dzīvnieku draugus iepriecinās šķirnes trusīšu un balodīšu izstāde no mini zoo “Rančo”. Ieeja pasākumā bez maksas.
21. IV no plkst. 12.00 līdz 15.00 Kauguru kultūras nama pagalmā “Lieldienu sagaidīšana” kopā ar latviešu tradīciju kopu “Skance”, deju kolektīvu “Vēlreiz” un dziedošajiem jūrmalniekiem. Ar muzikālu programmu “Dzied` ar mani, tautu meita” uzstāsies Ieva Sutugova. Ģimenes ar bērniem aicinātas uz Valmieras kinostudijas izrādi “Pēteris Pūkaste jeb kā atgūt Lieldienas”. Svētku apmeklētāji tiks aicināti piedalīties olu ripināšanā un dažādās radošajās darbnīcās.

Ķekavas novads

19. IV plkst. 18.30 Pulcēšanās pie Doles-Ķekavas ev.lut.baznīcas “Krusta ceļš Ķekavā”.
22. IV plkst. 12.00 Katlakalna Tautas namā un pagalmā “Lieldienu lustes Katlakalnā”. “Dižmeža Lieldienu noslēpums” – izrāde mazajiem skatītājiem. Tautas nama pagalmā – dziesmas un dejas, radošās darbnīcas, sportiskas aktivitātes, olu kaujas un Lieldienu zupas baudīšana.
Olaines novads
18. IV plkst. 16.00 Jaunolaines Kultūras namā “Krāsaino olu darināšana” 20. IV spēlei.
20. IV plkst. 14.00 Jaunolaines Kultūras namā “Lieldienu zaķis zaķojas” – Lielā šūpošanās, zaķu izstāde un Lieldienu tirdziņš pie Jaunolaines Kultūras nama; plkst. 14.00 – 15.30 Olu meklēšanas sacensības ar reģistrēšanos pie ieejas uz bibliotēku; plkst. 14.30 Zaķu spēles autostāvvietā pie Jaunolaines Kultūras nama; plkst. 17.00 Koncerts ar lielo zaķi un izstādes dalībnieku apbalvošana.

Sigulda

No 20. līdz 22. IV Sigulda jau ceturto gadu uzņems vērienīgā un Latvijā vienīgā Šūpoļu festivāla dalībniekus. Festivālā trīs dienu garumā būs iespēja izšūpoties vairāk nekā 110 unikālās un neparastās mūziķu, mākslinieku, uzņēmēju un novadnieku ģimeņu rādītās šūpolēs, trīs kilometrus garā pastaigu maršrutā. Šūpoļu festivāls 20. IV plkst. 13.00 tiks atklāts Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā ar tradicionālo Zaķu skrējienu, bet 21. IV no plkst. 9.00 līdz 16.00 vēsturiskajā Siguldas pils kompleksā norisināsies amatnieku un mājražotāju Lieldienu tirdziņš.
22. IV plkst. 14.30 – 16.00 Turaidas muzejrezervāta Turaidas muižas saimnieciskajā centrā Lieldienu svētki “Spīdi nu, Saulīte!”, Lieldienu tradīcijas kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja” – Saules daudzināšana; Muižas šūpoļu atslēgšanas rituāls un šūpošanās; Olu krāsošana pēc senajām tradīcijām; Olu ripināšana, mainīšanās, olu cīņas; Podu sišana spēles brīvā dabā; Pavasara dziesmas, rotaļas un danči. Turaidas muzejrezervāta ieejas maksa EUR 0.70 – 3.50.

Stopiņu novads

21. IV plkst. 13.00 “Krāsainās Lieldienas Līgo parkā” ar Stopiņu novada deju kolektīviem “Lustes”, “Stopiņš”, “Ulbroks” un folkloras kopu “Rija”. Muzikālas rotaļas un radošās aktivitātes bērniem kopā ar pasākuma aģentūras “Jampadracis BB” dalībniekiem. Ikviens varēs krāsos olas zem “Līgo parka” lielā ozola.

Kurzeme

Publicitātes foto

Engures novads

21. IV plkst. 11.00 – 12.00 Smārdes pagasta “Vēju dārzā” prieka pilns Lieldienu rīts ar muzikālo jauniešu grupu “Teikas muzikanti”!
21. IV no plkst. 13.00 – 16.30 Lieldienu prieki Šlokenbekas muižā! Visu pasākumu andelēšanās amatnieku tirdziņā, āra spēles, darbnīcas, draudzīgi zvēriņi un putni no Mini Zoo “Priežkalni” un Z/s “Jaunļoba”. Lieldienu lustes dejās, dziesmās un rotaļās kopā ar “Teikas muzikantiem”. Lieldienu olu dižošanās izstāde. Ņem līdzi savu daiļāko Lieldienu olu un tiec pie pārsteiguma balvas. Plkst. 14.00 Muižas lielajā zālē. Piedzīvojumiem bagāta leļļu izrāde bērniem “Zaķu gans” ar laimīgām beigām. Umurkumurs. Aicinājums drosmīgajiem un stiprajiem mēroties spēkiem, ceļā pēc balvām. Ieeja EUR 1.

Kuldīga un Kuldīgas novads

20. IV plkst. 11.00 pie Pelču tautas nama – Lieldienu svinēšana pelčiniekiem. Atnāc ar divām krāsotām vārītām olām un piedalies konkursiņos. Būs arī olu meklēšana bērniem un jaukas radošas nodarbes.
21. IV plkst. 11.00 Ēdoles kultūras namā koncerts “Raibās Lieldienas”, dažādas tradicionālas aktivitātes, kompozīciju izstāde, krāsoto olu izstāde.
21. IV plkst. 12.00 Lieldienas Kuldīgas rātslaukumā. Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrāde “Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur”, šūpošanās, olu vārīšana un ripināšana, rotaļas un radošās darbnīcas.
21. IV plkst. 13.00 Rendas pagastā – Lieldienu jampadracis Rendā – “Zaķis vārdā Kaķis aicina uz Lieldienu pasākumu!”.
22. IV plkst. 12.00 Snēpeles pagasta brīvdabas estrādē – pasākums maziem un lieliem “Lieldieniņas mūsmājās…”. Darbosies Lieldienu zaķu darbnīcas: krāsosim, ripināsim oliņas, šūposimies, iesim rotaļās, sacentīsimies olu kaujās, vizināsimies ar zirgiem.

Liepāja

20. IV no plkst. 10.00 – 17.00 Rožu laukumā mājražotāju un amatnieku Lieldienu tirdziņš.
20. IV no plkst. 11.00 Liepājas latviešu biedrības nams aicina uz Lieldienu svinībām visai ģimenei “Lieldienu zaķa raibie piedzīvojumi”. Būs apskatāma trušu un mājputnu pilsētiņa, kurā ikviens interesents varēs gan aplūkot, gan pataustīt un nofotografēties ar dzīvnieciņiem. Papildus mazajiem interesentiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, iemūžināt atmiņās šo dienu Lieldienu foto stūrītī, kā arī piedalīties olu ripināšanā.
20. IV 10.00 –14.00 Zaļais tirdziņš “Lauku sēta” aicina visus uz Lieldienu svētku iepirkšanos “ANDELLAND”. Apmeklētāji ripinās olas, ēdīs gardu zupu un baudīs citus pārsteigumus.
21. IV no plkst. 12.00 – 15.00 Liepājas jūrmalas parka Bērnu laukumā lielus un mazus svinētājus gaidīs Lieldienu sarīkojums “Kā Ance Lieldienas izglāba”. Svētku programmā gan tradicionālā olu krāsošana, meklēšana un ripināšana, gan atraktīvs olu lietus un citas jautras izdarības kopā ar zaķenīti Anci un lācēnu Mišu. Folkloras kopas ar dziesmām modinās pavasari, bet tautas deju kolektīvi aicinās visiem kopā izdejot Lieldienu prieku. Apmeklētāji varēs noskatīties Liepājas Leļļu teātra izrādi, iepazīt dažādus mājdzīvniekus un piedalīties Lieldienu dekoru izgatavošanas meistardarbnīcās.

Saldus un Saldus novads

19. IV plkst. 11.00 Blīdenes kultūras namā Lieldienu tirdziņš, Kendamas sacensības, radošās darbnīcas, olu dizaina konkurss un ripināšanas sacensības.
19. IV plkst. 14.00 Jaunlutriņu tautas namā Lieldienu radošās darbnīcas.
20. IV plkst. 14.00 Šķēdes pakalpojumu punkta mazajā zālē Lieldienu radošās darbnīcas Šķēdē.
21. IV plkst. 10.00 Apkārtnē pie Zaņas skolas Lieldienu jampadracis visai ģimenei.
21. IV plkst. 10.30 Remtes kultūras namā Kendamas sacensības, radošās darbnīcas, olu dizaina konkurss un ripināšanas sacensības.
21. IV plkst. 11.00 Nīgrandē pie Lieldienu zaķa lustīgas izdarības Lieldienu garā.
21. IV plkst. 12.00 Ezeres kultūras namā Lieldienu lustes Ezerē
21. IV plkst. 13.00 Nīgrandes pagastā kalnos pie kultūras nama Lustīgas izdarības Lieldienu garā.
21. IV plkst. 13.00 Druvas parkā Lieldienu svinēšana “Oliņ boliņ, čimpiņ rimpiņ, kājiņ vējiņ, bunkš!”.
21. IV plkst. 13.00 Striķu muižas parkā Lieldienu pasākums.
21. IV plkst. 14.00 Pampāļu pagasta parkā Lieldienu pasākums “Lieldienu zaķis un pazudušais olu grozs”.
21. IV plkst. 15.00 Gaiķu pagasta tautas namā Kendamas sacensības, radošās darbnīcas, olu dizaina konkurss un ripināšanas sacensības.
21. IV plkst. 19.00 Jaunauces tautas namā Lieldienu sadancošana. Plkst. 21.30 balle ar grupu “Brekšupekši”.
22. IV plkst. 11.00 Saldū, bērnu laukumā “Pīļuks” apmeklētājus priecēs Saldus BJC mazo vokālistu koncerts un Mārtiņa burbuļu šovs. Būs iespēja satikt mīļos un pūkainos trušus no lauku sētas “Kļavas”. Ikviens varēs piedalīties olu ripināšanas, mešanas, atpazīšanas sacensībās. Kopīgi krāsosim lielās Lieldienu olas. Aicinām līdzi ņemt olas ripināšanas sacensībām un trauciņus, kuros uzpildīt īpašo lielu burbuļu šķidrumu!
22. IV plkst. 11.00 Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā Lieldienu pasākums “Sunītis un kaķenīte svin Lieldienas”. Radošās darbnīcas, mini Zoo un vizināšanas ar zirgiem. Krāsotu olu ripināšana. Starpnovadu Kendamas sacensības.
22. IV plkst. 13.00 Novadnieku pagasta “Mežvidos” Lieldienu pasākums pagasta bērniem ar leļļu teātra izrādi “Zaķīšu pirtiņa” un rotaļām.

Skrunda un Skrundas novads

21. IV plkst. 11.00 Raņķos, Sudmalnieku birzī Lieldienu draiskošanās kopā ar Lieldienu zaķi “Iešūpoju Lielu dienu!” Lieldienu lustes ar šūpošanos, olu ripināšanu, mīklu minēšanu un zaķu skrējienu visiem, kam būs zaķu ausis. Putnu būrīšu gatavošana un Lieldienu olu izstāde.
21. IV plkst. 12.00 Rudbāržu kultūras namā Bērnu amatierteātra izrādi – pēc Vika stāsta motīva “Kā radās planēta zeme” un Skrundas bērnu vokālā ansambļa un BDK “Jautrais dancis” koncerts. Būs arī piepūšamās atrakcijas
22. IV plkst. 15.00 Otrās Lieldienas Rudbāržos – būs iespēja katram pašam uztaisīt putnu būri un piedalīties dažādās aktivitātēs! Plkst. 16.00 ceļojošā leļļu teātra “Maska” Lieldienu izrāde “Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur”.

Talsi un Talsu novads

20. IV plkst. 10.00 Īves pagastā pie Tiņģeres pils Lieldienu sagaidīšana kopā ar zaķu ģimeni.
20. IV plkst. 14.00 pie Lubes kultūras nama Lieldienu lustes – Lieldienu zaķu skrējiens, olu ripināšana, meklēšana un kaujas.
21. IV plkst. 11.00 Talsos Radošajā sētā un Pilsētas laukumā Lieldienu jampadracis.
21. IV plkst. 11.00 Strazdes muižas parkā Lieldienas kopā ar Virbu skolas teātra pulciņa dalībniekiem “Ciemos pie Parka Zaķa”.
21. IV plkst. 11.00 Valdgales tautas namā Lieldienu pasākums “Koši un krāsaini”.
21. IV plkst. 1.00 Sabilē pie tilta pļavā “Zem vītoliem” Lieldienas zaķa gaumē: olu kaujas – dzeltenais pret balto, šūpošana, krāsošana, mešana, “Zaķa kausa” izcīņa laivošanā.
21. IV plkst. 12 Laucienes estrādē Lieldienu lustes: Muzikāla leļļu izrāde “Gliemezīša piedzīvojumi”, darbnīcas un kopā būšana ar Zaķi.
21. IV plkst. 12.00 Dižstendes estrādē Lieldienu pasākums lieliem un maziem “Cilpu cilpām zaķis lec, Lielo dienu gaidīdams”.
21. IV plkst. 14.00 Vandzenes tautas namā Lieldienu “Trādirīdi” kopā ar zaķu ģimeni. Izrāde “Dievs dala mūža garumu”, burbuļu un sniega ballīte ar lāzeršovu.
22. IV plkst. 11.00 Stendes estrādē Lieldienu lustes Stendē – olu ripināšana, Mārtiņa burbuļi, izjādes ar zirgiem.
22. IV plkst. 12.00 Pastendes kultūras nama pagalmā rotaļas, putnu būrīšu gatavošana “Lieldienu prieka grozs”.
22. IV plkst. 13.00 Laukumā pie Virbu kultūras nama Lustīgās Lieldienas Virbos! Liepājas ceļojošais cirks “Beztemata”.

Tukums un Tukuma novads

20. IV plkst. 11.00 Lestenes tautas nama pašdarbnieku kolektīvu koncerts, radošās nodarbības, rotaļas. “Glabāsim Lieldienu saulīti sirdīs, glabāsim Lieldienu prieku arvien”.
20. IV plkst. 12.00 Džūkstes pasaku muzejā pavasara festivāls “Lieldieniņa”. Lieldienu svinēšana kopā ar pasaku zaķi un viņa draugiem. Apmeklētāji aicināti izzināt Lieldienu tradīcijas, krāsot un ripināt olas, šūpoties, minēt mīklas, iet rotaļās un darināt putnu būrīšus. Iespēja spēlēt rokas leļļu teātri pēc latviešu tautas pasaku Lieldienu motīviem. Ieeja: skolēniem, studentiem – EUR 1, pieaugušajiem – EUR 1.50, pensionāriem un citu novadu invalīdiem – EUR 1., ģimenes biļete – EUR 3.
21. IV plkst. 13.00 Krāsainās Lieldienas Slampē. Lieldienu koncerts ar Slampes Kultūras pils deju kolektīviem un bērnu un jauniešu vokālajiem ansambļiem. Lieldienu lustes ar folkloras kopu “Pūrs”.
21. IV plkst. 13.00 Pastariņa muzejā zaķu darbnīca, orientēšanās sacensības un spēles Lieldienu noskaņās. Apmeklētāji aicināti meklēt atbildi uz mūžseno jautājumu – kāpēc tieši zaķi Lieldienās cilvēkiem nes olas? Zaķu darbnīcā krāsosim olas un veidosim Lieldienu dekorus. Azartiskākie apmeklētāji aicināti piedalīties orientēšanās sacensībās muzeja dārzā un spēlēt spēli “Olings”. Ieeja: skolēniem, studentiem, pensionāriem, citu novadu invalīdiem – EUR 1, pieaugušajiem – EUR 1.50, ģimenes biļete – EUR 3.
22. IV plkst. 13.00 Pūrē laukumā pie pasta dziedāsim, dejosim, rotaļās iesim, olas ripināsim kopā ar folkloras kopu “Pūrlāde” un amatiermākslas kolektīviem.

Ventspils un Ventspils novads

Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centrs piedāvā iespēju, doties pa izveidoto Lieldienu pastaigu maršrutu – “Ventspils Lieldienu zaķa pēdā”, un izmantojot izveidoto karti, apskatīt visus rotājumus un dekorācijas. Pastaiga būs īpaši piemērota ģimenēm ar bērniem. Atrast un ieraudzīt tās palīdzēs Ventspils Tūrisma informācijas centra veidotā pastaigu karte: “Ventspils Lieldienu zaķu pēdās”, kurā ar punktiem attēlotas vietas, kur atrodami Lieldienu rotājumi. Ventspils Lieldienu rotājumi pilsētā būs apskatāmi līdz aprīļa beigām.
19. IV plkst. 14.00 Ziru tautas namā Lieldienu pasākums “Žvīks žvāks Lieldienās”.
21. IV plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 14.00 bērnu parkā “Fantāzija” notiks rotaļprogramma bērniem “Lieldienu Burziņš”. Pasākumus vadīs mākslinieki K. Bitēna-Sirmā, D. Skadiņa un A. Sirmais.
21. IV no plkst. 12.00 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā tiek gaidīti visi lielie un mazie apmeklētāji uz kopīgu šūpošanos, Lieldienu zupu, olu krāsošanu, rotaļām, priecīgu pastaigu kopā ar zirgiem, trušiem un citiem zvēriem. Pasākumā muzicēs: “Lauku muzikanti”, Ventspils Mūzika skolas ansamblis “Nošu spēles” jauniešu vokāli instrumentālais ansamblis “Windy temper”. Folkloras kopa “Rotaļnieks” gādās, lai visi apmeklētāji ievēro folkloras tradīcijas – ir apaļi kā pūpoli un lunkani kā žagari!
21. IV plkst. 12.00 Popes kultūras nama pagalmā “Svinēsim Lieldienas!”. Visi aicināti noskatīties pasaku izrādi “Velniņi”. Pēc tam – ripināt olas, piedalīties olu un spilvenu kaujās un citās jautrībās. Darbosies Lieldienu radošās darbnīcas.
22. IV plkst. 15.30 Piltenes kultūras namā “Lieldienu lustes”. Teātra izrāde bērniem “Kā zaķītis pēc skābu kāpostu sēklām brauca”. Laukā pie kultūras nama: slēpto olu meklēšana, zaķu skrējiens, garāko zaķa ausu īpašnieka noteikšana, pantāga gatavošana un kārumu tirdziņš.

Latgale

Publicitātes foto

Balvi un Balvu novads

21. IV plkst. 13.00 Lāča dārzā Lieldienu pasākums “Ar saulīti šūpojos”.
21. IV plkst. 12.00 Rubeņu ciema saieta namā pasākums “Pa Lieldienu zaķa pēdām”; plkst. 20.00 pagasta kultūras un atpūtas telpās diskoballe ar DJ Ingaru.
21. IV plkst. 14.00 Bērzpils vidusskolas zālē Lieldienu pasākumā koncertēs Viļānu kultūras nama lauku kapela “Bum -burneicys”. Būs arī Lieldienu izdarības: olu ripināšana, olu kaujas. Ieeja – Lieldienu olas.

Daugavpils un Daugavpils novads

20. IV plkst. 10.00 Daugavpilī Rīgas ielā “Lieldienu tirdziņš”.
21. IV plkst. 15.00 pie Demenes kultūras nama pasākums “Lieldienu jampadracis Demenē”.
21. IV plkst. 19.00 Ambeļu kultūras namā teatralizēts Lieldienu koncertuzvedums. Plkst. 21.00 Lieldienu groziņballe ar grupu “Foršs laiks”.
21. IV plkst. 20.00 Kalupes pagasta pārvaldes ēkā pasākums “Ripo raibās Lieldieniņas! Mosties, kusties priecājies!”.
22. IV plkst. 12.00 Daugavpilī, Vienības laukumā pasākums “Nu atnāca Liela diena!”, kas sāksies ar Daugavpils teātra aktieru uzvedumu “Lieldienas Zaķu ciemā”. Garausainie Zaķu ciema iedzīvotāji aicinās bērnus ne tikai sekot līdzi Lieldienu notikumiem, bet arī piedalīties Lieldienu olu skaistuma konkursā. Zaķēni aicina bērnus, nākot uz pasākumu, paņemt no mājām skaistāko Lieldienu olu. Lieldienu darbnīcas bērniem, kur varēs piedalīties olu ripināšanā, krāsošanā, kā arī olu kaujās. Plkst. 12.30 visus Otro Lieldienu svētku dalībniekus ar savām jestrajām dziesmām priecēs viesi no Rēzeknes – folkloras kopa „Vīteri”. Plkst. 13.30 uz brīvo mikrofonu visus bērnus aicinās Lieldienu zaķis, kas būs sarūpējis saldas dāvanas.
22. IV plkst. 12.00 Līksnas Muižas parkā pasākums „Lieldienu jampadracis”.

Kārsava un Kārsavas novads

21. IV plkst. 13.00 Kārsavas estrādē “Kar osta” Lieldienu jampadracis Kārsavā.

Krāslava

22. IV plkst. 13.00 pilsētas laukumā Lieldienu lustes.

Līvāni un Līvānu novads

21. IV no plkst. 12.00 – 15.00 pie tematiskajiem soliņiem notiks Lieldienu piedzīvojumi. Spararats – olu kaulēšanās un ripināšana kopā ar svētku zaķi; Brīvdabas viesistaba – putnu būrīšu un zaķa ausu matu stīpiņu darbnīcas; Skolas sols – danči un dziesmas kopā ar folkloras kopu “Ceiruleits”; Pirts baļļa – zaķa stafete.
21. IV plkst. 11.00 pie Sutru kultūras nama aktīvais Lieldienu rīts visai ģimenei; plkst. 22.00 groziņballe tiem, kam pāri 30… Ieeja – EUR 4.
21. IV plkst. 14.00 Jersikas tautas namā Lieldienu svinēšana. Ar dejām priecēs Jersikas pamatskolas dejotāji un VPDK “Latiņš”. Būs olu ripināšanas sacensības un citas jautras izdarības.

Ludza

20. IV plkst. 9.00 Ludzas Amatnieku centrs aicina uz “Lieldienu zaļo tirgu”. Lauku labumi, meistaru darbi. Svētku noskaņojumam cienastā no saimnieka – pavasara zupa.
21. IV Ludzas Tautas namā Lieldienu sarīkojums “Speidi, nu sauleite, Leldinis reitā!”.

Preiļi un Preiļu novads

21. IV plkst. 14.00 Preiļu kultūras nama terasē pasākums “Lieldienu bums!”; plkst. 15.00 Lielo Leļļu teātra izrāde “Nu, kas par dieniņu!”.
21. IV plkst. 13.00 Jasmuižas parka estrādē pasākums “Lustīgās Lieldienas”.
22. IV plkst. 15.00 Pelēču kultūras namā Otrās Lieldienas. Plkst. 16.00 Baltinavas teātra “Palādas” izrāde. Ieeja – EUR 3.
22. IV plkst. 12.00 Saunas tautas namā Baltinavas teātra “Palādas” izrāde. Ieeja – EUR 3. Plkst. 14.00 atpūtas laukumā Pavasara saulgriežu lustes.

Riebiņu novads

21. IV plkst. 13.00 Galēnu kultūras namā Lieldienu pasākums. Pašdarbnieku koncerts, teātra kolektīva “Puncuļīš” komēdija “Iz dzeivis”. Ieeja – par ziedojumiem.
21. IV plkst. 15.00 Silajāņu kultūras namā Lieldienu koncerts. Ieeja – brīva.
21. IV plkst. 19.00 Sīļukalna kultūras namā Igauņu ģimenes koncerts. Ieeja – brīva.
22. IV plkst. 12.00 Rušonas kultūras namā bērniem “Lieldienu jautrības”; plkst. 14.00 teātru saspēle “Kaida dzeive, taida dzeja”.

Rēzekne un Rēzeknes novads

21. IV plkst. 11.00 Rēzeknē, Festivāla parkā “Lieldienu pontāgs Rēzeknē 2019”. Plkst. 11.00 –15.30 svētku tirdziņš un Tautas lietišķās mākslas studijas “Dzīpariņš” darbu izstāde un pārdošana. Plkst. 13.30 – 15.30 Radošās darbnīcas ar ARPC “Zeimuļs” un sporta klubu “SEDNA”. Māla zaķu veidošanas darbnīca, kuru vada sīkplastikas veidošanas meistare O. Deksne. Plkst. 13.30 – 14.00 spēlē pūšamo instrumentu orķestris “Rēzekne”. Plkst. 14.00 – 15.30 Lielās dienas izdarības – šūpoļu rotāšana, rotaļdejas, olu ripināšana, ugunskuru iekuršana ar priežu čiekuriņiem, lai vienotu rēzekniešus, pārvērstu visu gaismā un labās domās! Lielās dienas lustes vadīs Latvijas radio žurnālisti, folkloristi Iveta un Vidvuds Medeņi. Lieldienas iegavilēs Rēzeknes folkloras kopa “Rūta”, rotaļdejas rādīs Rēzeknes folkloras kopa “Vīteri”, Lieldienas citu tautu tradīcijās skanēs Rēzeknes poļu kora “Jutrzenka” folkloras grupas dziesmās, dančus rādīs Rēzeknes vidējās paaudzes deju kopa “Dziga”. Aicinām ierasties zaķa kostīmos, ar krāsainām olām un pavasarīgiem smaidiem! Labākā “kažoka” pārstāvjiem būs pārsteiguma balvas.
21. IV plkst. 12.00 Dricānos Lieldienu pasākums “Raibās Lieldienas” kopā ar folkloras kopu “Bolta vīšņa”, Dricānu lauku kapelu un Lieldienu zaķi.
21. IV plkst. 12.00 Ilzeskalna tautas namā Lieldienu koncerts “Aprīļa pilieni”, uzstājas Ilzeskalna pašdarbības kolektīvi un viesi no kaimiņu pagastiem; plkst. 22.00 atpūtas vakars pie galdiņiem.
21. IV plkst. 12.00 pie Ozolmuižas kultūras nama Lieldienu pasākums; plkst. 20.00 balle ar Marčello.
21. IV plkst. 14.00 Bērzgales kultūras namā Lieldienu pasākums “Atnuoca Leldīna puor augstu kalneņu”.
21. IV plkst. 14.00 Lūznavas pagasta zālē pasākums “Lūznavā Lieldieniņas braukšus brauca”.
21. IV plkst. 14.00 Nagļu tautas namā koncerts “Priecīgas Lieldienas” Nagļos. Koncertā piedalās pašdarbības kolektīvi; plkst. 22.00 balle, spēlē brāļi Puncuļi. Ieeja – EUR 3.
21. IV plkst. 1400 Kaunatas tautas namā Lieldienu jampadracis, pašdarbnieku koncerts, Lieldienu tradīcijas un dažādas aktivitātes, šūpošanās, Lieldienu zaķa sagaidīšana; plkst. 20.00 Lieldienu balle kopā ar muzikanti Sintiju Velmi.
21. IV plkst. 1.00 Strūžānos, laukumā pie lielajām šūpolēm pretī skolai Lieldienu jampadracis maziem un lieliem “Lieldieniņas braukšus brauca…”.
21. IV plkst. 14.00 pie Vērēmu tautas nama Zaķu skrējiens jeb Ļepatonis. Sportiskas un tradicionālas Lieldienu aktivitātes ģimenēm.
21. IV plkst. 15.00 Griškānu kultūras namā pasākums “Ripo saulīte pār kalna galu”. Teatralizēts uzvedums, spēles, dejas, olu kaujas, zaķu tāllēkšanas sacensības un citas Lieldienu izdarības.
21. IV plkst. 15.00 Ratnieku tautas namā Lieldienu pasākums ģimenēm “Pie bagātās vistas”.
21. IV plkst. 16.00 Maltas kultūras namā svētku koncerts “Iedziedāju, iedancoju Lielu dienu”; plkst. 21.00 balle ar Jāni Ločmeli no grupas “Sikspārnis”. Ieeja – EUR 1.
21. IV plkst. 18.00 Mākoņkalna tautas namā “Lieldienu jampadracis”. Jautras rotaļas, spēles, olu kaujas, ticējumu un mīklu minēšana, pašdarbnieku uzstāšanās.
21. IV plkst. 18.00 Nautrēnu sporta hallē Lieldienu koncerts “Saule ziedu klētiņā”. Piedalās Nautrēnu pagasta un Nautrēnu vidusskolas pašdarbnieki.
21. IV plkst. 19.00 Freimaņu kultūras namā pasākums “Saulainas Lieldienas!”. Svētku koncertā piedalās pagasta pašdarbības kolektīvi.
21. IV plkst. 20.00 Lendžu kultūras namā Lieldienu pasākums, piedalās pašdarbības kolektīvi; plkst. 22.00 balle. Spēlē Gregs. Ieeja – EUR 2,50.
21. IV plkst. 22.00 Gaigalavas kultūras namā Lieldienu balle ar grupu “Kingi”. Ieeja – EUR 3.
22. VI plkst. 11.00 laukumā pie Audriņu kultūras nama pasākums pagasta bērniem – sadziedāšanās, olu ripināšana un citas Lieldienu rotaļas.

Vidzeme

Publicitātes foto

Alūksne un Alūksnes novads

18. IV plkst. 16.00 Kolberģa tautas namā Lieldienu sarīkojums ģimenēm ar bērniem “Pūka Lielā diena”.
20. IV plkst. 11.00 Zeltiņos Rūķu ciemā pie “Skolas” Lieldienu pasākums “Kad Rūķi satiekas ar Zaķiem”.
21. IV plkst. 11.00 Kalncepju pagasta Viktora Ķirpa “Ātes muzejā” “Ottes Lieldienas”. Olu krāsošana ripināšana, radošās darbnīcas ar mākslinieci R. Liepiņu,”Orientēšanas lauku sētā”.
21. IV plkst. 11.00 Liepnas tautas namā Lieldienu pasākums “Noķer zaķi aiz astes”. Amatnieku tirdziņš, Lieldienu šūpošanās, lunkošana, olu kaujas. Alsviķu amatierkolektīvu koncertuzvedums “Saule brida rudzu lauku”.
21. IV plkst. 12.00 pie Māriņkalna tautas nama Lieldienu pasākums ģimenēm “Raibie pavasara svētki”.
21. IV plkst. 13.00 Mālupes Saieta namā Lieldienu pasākums visai ģimenei “Kas tam zaķim groziņā?”.
22. IV plkst. 11.30 reģistrēšanas „Zaķu skrējiens 2019” Alūksnes pilssalas stadionā; plkst. 12.00 atklāšana un iesildīšanās plkst. 12.00 – 14.00 50 m sprints, orientēšanās pa parku, parādes skrējiens. Sportiskas aktivitātes ar jauniešiem no Jaunannas un Liepnas, radošās darbnīcas fotobūda, seju apgleznošana.

Cēsis un Cēsu novads

20. IV plkst. 12.00 Āraišu arheoloģiskajā parkā gatavošanās Lieldienām – “Lieldienu rīts jau rīt!”. Folkloras kopa “Ore” ierādīs Lieldienās ejamās rotaļas un iedziedās tradicionālās dziesmas. Darbosies šūpoļu dekoru gatavošanas darbnīca. Pasākuma kulminācijā notiks “olu medības” parka teritorijā – sacensības, kurās ģimenēm un draugu komandām būs iespēja papildināt savus olu krājumus svētku svinēšanai. Kopā būs iespējams “nomedīt” ap 500 olu! Atrastās olas paliks komandas īpašumā, savukārt uzvarētājam tiks pārsteiguma balva.
21. IV plkst. 11.00 Cēsīs, Maija parkā pasākums “Izkrāsosim Lieldienas”.
22. IV plkst. 12.00 Vaives Tautas nama pagalmā Lieldienu tradīciju pasākumā gaidīts ikviens, kur katram būs iespēja pavasarīgi pavadīt laiku ar lustēšanos, kustēšanos un olu vārīšanu. Pasākumu kuplinās Rāmuļu pamatskolas deju kolektīvs “Madara” un Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaive”. Līdzi ņemiet krāsotas oliņas izstādei un nekrāsotas oliņas krāsošanai lielajā katlā uz ugunskura.

Gulbene un Gulbenes novads

20. IV plkst. 13.00 Līgo kultūras namā un bibliotēkā Lieldienu pasākums “Iešūposim Lieldieniņu!” kopā ar balto un raibo vistu un gaili Gati. Būs pankūkas un tēja. Vēlams līdzi paņemt krāsotu olu izstādei.
21. IV plkst. 10.00 Lizumā pils dārzā kopīga Lieldienu ieskandināšana, sadziedoties un sadancojot kopā ar folkloras kopu “Aravieši” un Lizuma lauku kapelu, piedaloties olu ripināšanā, olu kaujās un šūpojoties, darbojoties radošajā darbnīcā kopā ar amatnieku kopas “Laipav dalībniecēm, baudot karsto Lieldienu zupu. Lieldienu zaķa lēcienu varēs pilnveidot piepūšamajās atrakcijās. Plkst. 20.00 kultūras namā izklaidējoši muzikāls Lieldienu šovs pieaugušajiem vai tiem, kuri tādi jūtas, muzikālais noformējums – grupas”Mājupceļš” pārziņā; plkst. 22.00 deju vakars kopā ar grupu “Mājupceļš”.
21. IV plkst. 11.00 Gulbenē centrālajā skvērā Lieldienu svinības ar olu ripināšanu, krāsošanu, dziedāšanu, dejošanu un muzikālu rotaļprogrammu “Saldi krāsainais Lieldienu brīnums”, līdzi ņemiet krāsainas olas.
21. IV plkst. 13.00 Tirzas kultūras namā Lieldienu svinēšana. Koncertā dziesmas par pavasari dziedās Ainārs Bumbieris, pavasara ritmos iešūpos līnijdejotāju grupa “Raganiņas” no Gulbenes, netradicionālo deju grupa “Degsme” un līnijdejotājas no Tirzas. Būs skaistāko olu vērtēšana, olu kaujas, šūpošanās, rotaļas. Līdzi jāņem krāsainas olas.
21. IV plkst. 15.00 Galgauskas kultūras namā Lieldienu pasākums. Piedalīsies “Veišu muzikanti”, “Veisīši” un amatierteātris. Būs skatāma lietišķās mākslas pulciņa darbu izstāde. Plkst. 22.00 pavasara balle ar grupu “Ceļavējš”.

Ikšķile

21. IV plkst. 12.00 Ikšķiles estrādē pasākums “Krāsainākās Lieldienu olas meklējumi”. Atraktīva rotaļprogramma ar dziesmām, dejām un konkursiem.

Limbažu novads

19. IV plkst. 11.00 Pociema kultūras namā “5. Lieldienu jampadracis” – piedalās pirmsskolas bērnu deju kolektīvi.
20. plkst. 12.00 Bīriņu bibliotēkā Lieldienu pasākums, kurā būs iespējams piedalīties Lieldienu olu izstādē, īpašajā konkursā – “Lieldienu grozs”, atrakcijās pārbaudīt savas zināšanas par Lieldienu tradīcijām un piedalīties Lieldienu olu kaujās.
21. IV plkst. 11.00 Pociema kultūras namā iešūpos Lieldienas un ikviens varēs piedalīties ģimeņu sporta dienā.
21. IV plkst. 12.00 Viļķenes kultūras namā Lieldienu lustes.
21. IV plkst. 12.00 Skultes kultūras integrācijas centrā “Lieldienas brauc ciemos”. Leļļu animācijas filma “Zaķu lielā diena”, deju koncerts kopā ar mazajiem “Ziķerīšiem” un lielajiem dejotājiem.
21. IV plkst. 14.00 Skultes muižas parkā Lielais zaķu skrējiens, olu ripināšana, atrakcijas un rotaļas.
22. IV plkst. 11.00 Pāles kultūras namā Lieldienu zaķis aicina uz jautrajām Lieldienām visai ģimenei. Līdzi ņem krāsotas olas!
22. IV plkst. 13.00 Vidrižu pagastā pie Sporta un kultūras centra “Vidriži” muzikāli pārsteigumi, rotaļas, radošā darbnīca, olu ripināšana.
22. IV plkst. 13.00 pie Ozolaines pirmsskolas izglītības iestādes Lieldienu lustes “Visu gadu es gaidīju Lieldieniņas atnākam”. Lauku un Pilsētas zaķa organizētas aktivitātes; skanīgas dziesmas Kates Bērziņas izpildījumā; momentfoto ar Liepupes mazpulcēnu trušiem; olu ripināšana un saldas balvas; Lieldienu rotu izgatavošana un pēc tā visa uz uguns vārīta “Spēka putra”.

Līgatne

22. IV no plkst. 12.00 Līgatnes novadā kursēs “Lieldienu autobuss”. Iekāpšanas biļete autobusā – krāsota ola. Plkst. 13.30 galapunktā pie Līgatnes kultūras nama šūpoles, olu krāsošana, jautras aktivitātes. Pavasara ieskandināšana ar Līgatnes novada bērniem un sieviešu vokālo ansambli “Mantojums”.

Lubānas novads

21. IV plkst. 13.00 Meirānu tautas namā tradīciju kopa “Sietiņš” aicina uz Lieldienu pasākumu “Spīdi nu, saulīte, Lieldienas rīt”!, notiks arī Jautrais Lieldienu Jampadracis, kurā savu veiklību un attapību varēs pierādīt ikviens dažādās rotaļās, atrakcijās, olu meklēšanas un ripināšanas sacensībās, kā arī citās aktivitātēs.
21. IV plkst. 14.00 Lubānas pilsētas klubā Lieldienu pasākums Lubānā “Raibās Lieldienas”. Šūpošanās bērnu rotaļu laukumā. Skvērā pie bērnu rotaļu laukuma – uz vizināšanos ar zirgu un poniju aicina ZS “Volframs un pakavi”. Radošās darbnīcas un veiklības spēles mazajiem Lieldienu svinētājiem pie pilsētas kluba. Olu mešanas un ķerša”sas sacensības. Visu pasākuma laiku aktīvi darbosies amatnieku tirdziņš amatnieku centrā. Plkst. 16.00 Lailas Ozoliņas jubilejas koncerts “Ap sevi dejā”: piedalās TDA “Lubāna” un visi trīs “Žuburi” sastāvi.

Madonas novads

19. IV plkst. 16.00 Ošupes pagasta Degumnieku tautas namā iešūposim Lieldienas kopā ar folkgrupu “Dadzes”. Ieeja EUR 2.
21. IV plkst. 11.00 pie Aronas pagasta Lauteres kultūras nama Lieldienu lustes – šūpošanās, olu krāsošana, olu kaujas, spēles un rotaļas.
21. IV plkst. 11.00 Sarkaņu pagasta Biksēres muižas parkā Lieldienu lustes lieliem un maziem.
21. IV plkst. 12.00 pie Barkavas kultūras nama Lieldienas Barkavā. Vizināšanās zirga pajūgā un citas aktivitātes bērniem.
21. IV plkst. 12.00 Liezēres kultūras namā un nama pagalmā Lieldienu lustes Liezērē. Koncerts, olu krāsošana, ripināšana, šūpošanās.
21. IV plkst. 13.00 pie Madonas pilsētas kultūras nama Lieldienu jampadracis ar stilīgo Zaķi Kašeru. Rotaļas, dziesmas, mīklas, ticējumi un krāsainas aktivitātes.
21. IV plkst. 13.00 pie Dzelzavas kultūras nama olu ripināšana, dzīvnieku fermas “Dzeņi” dzīvnieciņi un citas aktivitātes. Plkst. 14.00 Lieldienu koncerts ar pašmāju kolektīviem – ansambli “Variants” un deju grupa “Dzeldes”, Litenes kultūras nama jauniešu deju kolektīvu “Litenietis”, kā arī Dzelzavas kultūras nama amatierteātris ar savu iestudējumu pirmizrādi!
21. IV plkst. 14.00 Jaunkalsnavā Kalsnavas kultūras namā Kalsnavas pamatskolas dejotāju pārsteigums Lieldienu zaķim un vecākiem. Plkst. 16.00 Jaunkalsnavā Jura Alunāna parkā Lieldienu aktivitātes.
21. IV plkst. 19.00 Mētrienas tautas namā Lieldienu koncerts ar senioru deju kolektīvu “Mētra”, dāmu deju grupu “Saulgriezes”, amatierteātri “Maskarāde”, vidējās paaudzes deju kolektīvu “Meteņi”, Mētrienas pirmsskolas izglītības iestādes “Taurenīši”grupas bērniem. Plkst. 21.00 Lieldienu balle kopā ar Skuju ģimeni. Ieeja EUR 3.
21. IV plkst. 20.00 Ļaudonas kultūras namā Lieldienu pasākums. Krāsainu Lieldienu prieku radīs deju kolektīvi un Ļaudonas amatierteātris.
21. IV plkst. 22.00 Sarkaņu pagasta tautas namā “Kalnagravas” balle kopā ar duetu “Inga un Normunds”. Ieeja EUR 5.
22. IV plkst. 12.00 Vestienas tautas namā muzikāla Lieldienu izrāde ar līdzdarbošanos “Otiņas un Krāsiņas lielā diena”.
22. IV plkst. 13.00 pie Bērzaunes pagasta Sauleskalna tautas nama dažādas Lieldienu lustes kopā ar folkloras kopu “Madava”. Līdzi jāņem krāsotas olas.
22. IV plkst. 13.00 Lazdonā pie multifunkcionālā Bērnu un jauniešu centra “Kodols” Lieldienu Zaķis aicina uz kopīgām spēlēm un rotaļām. Līdzi jāņem vismaz viena krāsota ola izstādei un ripināšanai. Būs arī Lieldienu radošās darbnīcas.
22. IV plkst. 16.00 Mārcienas kultūras namā koncerts “Lieldienu zaķim pa pēdām”. Piedalās Sauleskalna tautas nama bērnu tautas deju kolektīvi. Pēc koncerta dažādas Lieldienu aktivitātes – olu ripināšana, šūpošanās.

Mazsalacas novads

18. IV plkst. 17.00 Saieta laukumā Mazsalacā Lieldienu sagaidīšana un iešūpošana kopā ar cāli Čau un zaķi Žani. Zaķis Žanis lūdz paņemt līdzi krāsotu olu.
21. IV plkst. 14.00 Lieldienas Sēļu muižā ar Mazsalacas novada Kultūras centra deju kolektīvu un Sēļu pagasta Tautas nama folkloras kopu “Sēlene”, dejotājiem un tautas mūzikas kopu “Sēļu muižas muzikanti”. Zaķīšu sēta, šūpoļu iešūpošana, olu krāsošana, kopīgas dziesmas, danči un rotaļas. Meistarklases vadīs – folkloriste Iveta Dukaļska un deju skolotājs Ernests Spīčs. Benitas Audzes un Uģa Vītiņa vadībā – ādas apstrādes un kokamatniecības meistardarbnīcas. Apmeklētāji kopīgi veidos izstādi “Košāko Lieldienu olu parāde”. Līdzi ņemiet košākās un stiprākās olas!

Ogre un Ogres novads

19. IV plkst. 17.00 Taurupes Tautas namā Lieldienu ieskaņas pasākums ģimenēm “Nāc nākdama Liela diena”. Būs iespēja radoši darboties izdomu darbnīcā, piedalīties Lieldienu rotaļās kopā ar pasākumu aģentūru bērniem “Jampadracis BB”.
20. IV plkst. 21.00 Suntažu Kultūras namā pavasara balle – groziņu vakars ar grupu “Pieci Jāņi”. Ieeja EUR 7.
21. IV plkst. 12.00 Ciemupē Lieldienu pasākums ģimenēm ar bērniem “Lieldienu raibumiņi”.
21. IV plkst. 12.00 Ogresgalā, Tradīciju parkā, pasākums ģimenēm “Dzīsim putnus Lieldienās”. Uzstāsies JVA “Dūjas”, JVA “Saime”, JDA “Ābeļzieds”, Ogresgala pamatskolas un PII “Ābelīte” bērnu vokālie ansambļi. Būs iespēja doties rotaļās, notiks olu ripināšana, olu kauju čempionāts, konkurss – skaistākā Lieldienu ola Ogresgalā, radošās darbnīcas, trušu ciematiņš. Līdzi jāņem raibās Lieldienu olas.
21. IV plkst. 13.00 Lieldienu pasākumi Ogres pilsētas skvērā. Pasākumu vadīs improvizācijas teātris “ART i ŠOK”. Ar hip hop dejām uzstāsies deju studiju “Teixma” un dziesmas dziedās ONKC vokālais ansamblis “Svilpastes”. Skvēra laukumā notiks olu ripināšana un olu čempionāts, būs pieejamas līdzsvara šūpoles. No plkst. 14.00 – 15.00 notiks lielo burbuļu pūšana kopā ar “Mārtiņa burbuļiem”. Būs iespēja vērot Trušu ciematiņu no Madlienas, varēs cept vafeles un pankūkas kafejnīcā “Pie Pūces”, notiks radošās darbnīcas Ogres Mākslas skolā.

21. IV plkst. 13.00 Meņģeles Tautas namā svētku koncerts, kurā piedalīsies visu paaudžu pašdarbnieki. Plkst. 22.00 Lieldienu balle kopā ar grupu “Dadži”. Vakars pie galdiņiem. Ieeja ER 3.
21. IV plkst. 15.00 Lieldienu pasākums Mazozolos – olu ripināšana, radošās darbnīcas, rotaļas.
22. IV plkst. 12.00 Lieldienu tirdziņš Lauberē. Plkst. 14.00 koncerts “Lieldienu šūpolēs”, kurā piedalīsies kultūras nama pašdarbnieki.
22. IV plkst. 12.00 laukumā pie Madlienas Kultūras nama Lieldienu pasākums ģimenēm. Muzikāla rotaļprogramma “Jautrā zaķa Bannija krāsainākās Lieldienu olas meklējumi”.
22. IV plkst. 14.15 Otrās Lieldienas Krapē, kur varēs doties rotaļās ar Zaķi un Ezi no “Pārsteigumu tēliem”, ripināt olas un piedalīties radošajās darbnīcās. Līdzi jāņem krāsota Lieldienu ola.

Rūjiena un Rūjienas novads

20. IV plkst. 11.00 Ipiķu pagasta kultūras centrā Lieldienu pasākums “Ripo ola, ripo ola, lai tas zaķis acis bola…”.
21. IV plkst. 11.00 Rūjienas kultūras namā Lieldienu svinēšana! Amatnieku tirdziņš, koncerts un “Lieldienu lustes!”.
21. IV plkst. 12.00 Jeru pagastā Lieldienu pasākums Endzeles muižas pagalmā.
21. IV plkst. 20.00 Lodes kultūras namā Lieldienās amatierkolektīvu koncerts un svētku balle kopā ar grupu „Blēži”.

Salacgrīvas novads

20. IV plkst. 13.00 Lauvu tautas namā aicina iešūpot Lieldienas “Lai saulīte rotājas”.
21. IV Ainažu kultūras namā tradicionālais Lieldienu pasākums Ainažos.

Saulkrasti

21. IV plkst. 10.00 Lieldienu svinēšana Saulkrastu Meža parkā “Lieldienu jampadracis” ar Saulkrastu mākslinieciskiem kolektīviem un grupu “The Grooving Miles”. Jampadraci vadīs Toms Liepājnieks. Lieldienu spēles lieliem un maziem. Olu ripināšana un saldumu medības. Pēcsvētku olu ēdienu konkurss un sātīgs svētku cienasts ar krodziņu “Saltwater”.

Smiltenes novads

18. IV plkst. 16.00 Palsmanes kultūras namā ieskandina Lieldienas ar koncertu “Cālis – dziedātājs”.
20. IV plkst. 11.00 pie Bilskas ezera pasākums “Iekrāsosim Lielo dienu”. Muzikāla izrāde ar iesaistīšanos “Otiņas un krāsiņas”. Olu meklēšana, ripināšana, mešana, ilgriešana, olu skaistumkonkurss un šūpošanās. Sievu un vīru pantāga gatavošana un baudīšana. Ieeja – krāsota ola.
20. IV plkst. 13.00 pie Mēru muižas Lieldienu pasākums “Zaķu radošās darbnīcas”.
20. IV plkst. 14.00 SIA “Vidzemīte” kluba zālē Lieldienu pasākums bērniem Lieldienu diskotēka “Rip-rep-rok” ar DJ Vilks-Dūmiņš. Par jautrību, spēlēm, stafetēm, radošajām darbnīcām un bērnu izklaidēšanu rūpēsies Zaķens Fifa un Baomba.
21. IV plkst. 11.00 Launkalnē pie tautas nama “Ieripināsim Lieldienas Launkalnē” ar bērnu popgrupu “Blēņas”. Olu meklēšana, ripināšana, olu izstāde, šūpošanās un Lieldienu koka rotāšana ar Lieldienu zaķi un drosmīgo cāli.
21. IV plkst. 10.00 pie TLMS “Smiltene” Lielo šūpoļu rotāšana raibos lakatos. Plkst. 11.00 Smiltenes pilsētas Kultūras centra lielajā zālē Lieldienu koncerts ar Smiltenes bērnu deju kolektīvu “Buciņi” un jauniešu deju kolektīvu “Buki”. No plkst. 12.00 – 14.00 Smiltenes pilsētas Kultūras centra pagalmā Lieldienu Zaķa dārgumu meklēšana, rotaļāšanās ar lielajām Lieldienu spēlēm. Tikšanās ar garaušiem no Sandras Eimanes piemājas saimniecības. Olu krāsošana, ripināšana un šūpošanās. Cienāšanās ar karstu zāļu tēju. Plkst. 13.00 Lieldienu uguns kuršana un uguns rituāls ar folkloras kopu “Rudzupuķe”.
21. IV plkst. 11.00 Palsmanes kultūras namā pie šūpolēm jautrās stafetes un olu ripināšana.
21. IV plkst. 12.00 pie Variņu tautas nama Lieldienu pasākums ar olu ripināšanu un kaujām, spēlēm, rotaļām un jautrām atrakcijām. Plkst. 22.00 Lieldienu balle ar Mārtiņu un Jāni. Ieeja – EUR 3.

Strenču novads

20. IV plkst. 10.00 Strenču tirgus laukumā Lieldienu lustes lieliem un maziem “Ko man dosi, Liela diena?” kopā ar Strenču kultūras centra mazajiem dejotājiem un popgrupu “Notiņas”. Šūpošanās, olu krāsošana, mielošanās ar pankūkām un draudzēšanās ar Lieldienu zaķi.

Valmiera

19. IV plkst. 11.00 Krusta ceļš. Gājiens no Veides ielas 2 līdz Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcai
21. IV no plkst. 12.00 – 14.00 laukumā pie Valmieras Kultūras centra Lieldienu svinēšana – šūpošanās lielās un mazās šūpolēs, lielformāta spēles, radošās darbnīcas, rotaļas.
21. IV no plkst. 10.00 – 14.00 Kocēnos, pie Kokmuižas pils norisināsies ikgadējais pasākums “Kocēnu pavasaris 2019”, kur darbosies Latvijas mājražotāju, amatnieku un zemnieku tirdziņš. Bērnu priekam būs izveidots dzīvnieku stūrītis, kurā būs aplūkojami truši, aitas, mājputni un citi dzīvnieciņi. Plkst. 11.00 uz lielās skatuves sāksies svētku koncerts kopā ar Lieldienu Zaķi un Bebru Bruno, kur uzstāsies Kocēnu pamatskolas tautas deju kolektīvs “Saulītes”, Dikļu pagasta mūsdienu deju grupa “Estrellas”, Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vokālā grupa “Lizantes” un Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupa “Baltā”. Rotaļās un dančos aicinās iet Dikļu folkloras kopa “Endzelīte”. Paralēli darbosies radošā darbnīca “Lieldienotava”, kur būs iespēja krāsot olas, rotājot tās ar dabas veltēm” un sīpolu mizām, un pēcāk tās ietīt krāsainos dzīparos. Darbnīcā katrs varēs iesēt savu pavasari un sagaidīt putnus ar pašu gatavotiem putnu būrīšiem.
22. IV no plkst. 12.00 – 21.00 Lieldienu ballīte Valmieras peldbaseinā.

Valka un Valkas novads

20. IV plkst. 10.00 Turnas tautas namā radošajās darbnīcās kopīgi krāsosim līdzpaņemtās Lieldienu olas, gatavosim būrīšus putniem. Plkst. 12.00 Lieldienu zaķa skrējiens un pēc tam Līvijas un Mārtiņa Lieldienu zupa, apbalvošana 3 un 6 km skrējiena dalībniekiem un loterija 1 km skrējiena dalībniekiem. Plkst. 13.00 Lieldienu koncerts kopā ar dziesmu kopu “Nāburgi” un deju grupām “Vendīgs”, “Rikanda” un “Spriņģi”.
20. IV plkst. 11.00 Valkas pagasta Saieta namā “Lugažu muiža” pasākums “Lugažmuižas Lieldienas” kopā ar folkloras kopu „Sudmaliņas” iešūposim, izdejosim un izripināsim Lielo dienu.
21. IV plkst. 14.00 Kārķu Dabas koncertzālē Lieldienu pasākums.
22. IV plkst. 9.30 Valkā, Lugažu laukumā pasākums kopā ar Lieldienu Zaķi – krāsosim, vārīsim, metīsim, ripināsim olas kopā ar Lieldienu Zaķi. Šūposimies, baudīsim siltu tēju un pīrāgus. Plkst. 11.00 skrējiens “Lieldienu zaķis 2019” ar startu pie Valkas pilsētas kultūras nama.
22. IV plkst. 14.00 Mierkalna tautas namā pasākums bērniem “Svētku jampadracis” kopā ar Lieldienu zaķi.

Zemgale

Publicitātes foto

Aizkraukle

21. VI plkst. 12.00 Lieldienu svinēšana Aizkrauklē “Kalna Ziedos” – šūpošanās, olu krāsošana lielajā katlā. Pasākumā uzstāsies Jelgavas deju kolektīvs “Lielupe”. Būs sportiskās aktivitātes, orientēšanās sacensības un ikvienam interesentam būs iespēja skatīt Skrīveru tekstilstudijas “Putnukalns” izstādi “Putni”.

Aknīstes novads

21. IV plkst. 11.00 pie Gārsenas kultūras nama Lieldienu ieskandināšana. Jampadracis kopā ar “Brīnumu kalējiem”, lielo zaķi un ansambli “Gārsas”. Olu ripināšana un zāļu tējas dzeršana.
21. IV plkst. 15.00 Lieldienas Asares parkā kopā ar folkloras kopu “Kāre”.
22. IV plkst. 12.00 Aknīstes BJC pasākums ģimenēm “Lieldienu tusiņš”. Krāsotu Lieldienu olu: izstāde; ripināšana, meklēšana, kaulēšanās, trāpīšana mērķi.

Auces novads

21. IV plkst. 11.00 Auces novada Kultūras centra estrādē “Lieldienu lustes”. Ielūdz zaķis Haris lielus un mazus šūpoties īstajās un “Orbitron” šūpolēs, krāsot olas un piedalīties olu kaujās. Būs iespēja spēlēt „Lielā koka spēles” un draiskoties ar zaķenīti Annu, peli Karameli un suni Pluto. Ieeja ar raibu oliņu iztādei!
21. IV Lieldienu lustēšanās Lielaucē saimniecībā “Krastiņi”. Iespēja apskatīt “Auces novadu miniatrūrā”, piedalīties radošās darbnīcās – izveidot no māla savu zaķi, veidot dažādas rotas. Drosmīgākiem apmeklētājiem tiks piedāvāts izbaudīt “Zaķa pērienu”. Un, lai vasarā nekostu odi, visiem būs iespēja izšūpoties pēc sirds patikas.
21. IV plkst. 13.00 Ukru estrādē Lieldienas bērniem “Lieldieniņa gaisā nāca”. Olu ripināšana, rotaļas, šūpošanās kopā ar Cālēnu, Ruksīti un zaķi.
21. IV plkst. 15.00 Īles tautas namā “Lieldienas Īles”. Aivja Antonova un draugu “Brīvā stila kapelas” koncerts. Īles amatierteātra “Tonis” svētku sveiciens “Olas”. Olu ripināšana un kaujas, šūpošanās estrādē. Plkst. 22 balle ar grupu “Divas promilles”.
22. IV plkst. 14.00 Bēnes tautas namā “Priecīgas Lieldienas!”. Dejas, spēles, dziesmas kopā ar Jautro Zaķi.

Bauskas novads

21. IV no plkst. 10.00 dodies uz Bausku, Mūsas upes krastu, lai ģimeniski, aktīvi un izglītojoši pavadītu jau trešos “Vimbu svētkus”, kā arī atzīmētu Pirmās Lieldienas. Ikviens interesents varēs piedalīties Labas gribas makšķerēšanas sacensībās. Paralēli sacensībām apmeklētāji varēs piedalīties dažādās Lieldienām veltītās norisēs un tematiskās aktivitātēs. Lieldienas “Vimbu svētkos” ieskandinās Iecavas folkloras kopa”Tarkšķi”, bet par svētku tradīcijām, mīklām, ticējumiem, rotaļām, olu ripināšanu un citām saulgriežu izdarībām rūpēsies “Kašera sapņu fabrika”. Par muzikālo noformējumu visas dienas garumā rūpēsies dabas draugs un makšķernieks Roberts Gobziņš. Svētku apmeklētājus priecēs dziedātāja Elza Rozentāle, multiinstrumentālists Gints Cālītis, kā arī uz skatuves kāps pašmāju regeja apvienība “RIGA Reggae”.
21. IV plkst. 11.00 Lieldienu pasākums Vecsaules saietu namā.
21. IV plkst. 12.00 Lieldienu jampadracis Codes pamatskolā.
21. IV plkst. 15.00 Lieldienu pasākums kultūras centrā “Dāvis”. Apvienība “Brīnumu kalēji” piedāvās spēles un rotaļas visai ģimenei.
22. IV plkst. 12.00 Lieldienu jampadracis bērniem un ģimenēm Mežotnes pagasta Līgo dārza estrādē.
22. IV plkst. 13.00 Lieldienu rotaļas ģimenēm kultūras centrā “Kamarde”.
22. IV plkst. 13.00 Lieldienu pasākums kopā ar “Pārsteigumu karuseli” Īslīces Kultūras namā.
22. IV plkst. 16.00 Lieldienu pēcpusdiena Ceraukstes tautas namā ar kapelu “Pēterpogas” un folkloras kopām “Virza”, “Avots”, “Saule” un “Laukam pāri”. Olu kaujas un šūpošanās.

Dobele un Dobeles novads

19. IV plkst. 15.00 Zebrenes pagastmājā Lieldienu pasākums kopā ar Liepājas ceļojošā cirka izrādi “Kā zaķis brauca uz Rīgu pēc skābu kāpostu sēklām”. Radošas darbnīcas. Jautras spēles un atrakcijas.

Jelgava un Jelgavas novads

20. IV plkst. 11.00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī Lieldienu brīvdienās – atvērtā ekskursija ar gidu. Plkst. 12.00 Lieldienu radošā nodarbība “Koša sutažas rota pavasarim”.
20. IV no plkst. 11.00 – 15.00 Velo pasākums “Lieldienas meklējot”, velobrauciens 25-30 km pa Jelgavu un apkārtni, gide Zane Grava, izbraukšana no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa.
20. IV plkst. 12.00 Glūdas pagasta, Aktivitāšu centrā “Zemgale” radošā darbnīca “Lieldienu zaķa ķēķis”.
20. IV plkst. 13.00 Glūdas pagasta Bramberģes bibliotēkā Lieldienu pasākums “Ai, zaķīti garausīti, kā es tevi sen gaidīju!”.
21. IV plkst. 10.30 Lieldienu laivu brauciens pa Lielupi, pa Misas upi ar ozolaivas.lv (Dalbe – Ozolnieki), sākums no Dalbes tilta, Cenu pagasts, Ozolnieku novads.
21. IV no plkst. 11.00 – 15.00 Jelgavas pils pagalmā Lieldienu pastaiga visai ģimenei Jelgavas pils parkā.
21. IV plkst. 11.00 Valgundes pagasta IKSC “Avoti” pasākums un izrāde “Agrais Lieldienu rītiņš”.
21. IV plkst. 12.00 Lieldienu laivu brauciens pa Lielupi ar ozolaivas.lv (Vircava – “Viesu Līči”, Jelgava).
21. IV plkst. 12.00 Jaunsvirlaukas pagasta IKSC “Līdumos” pasākums un izrāde “Lieldienu raibumi”, rotaļas un radošā darbnīca ar Lieni Ābomu, iepazīšanās ar olām, olu kaujas, to krāsošana, meklēšana un šūpošanās.
21. IV plkst. 13.00 Elejas skvērā Lieldienu jampadracis ar svētku koncerts.
21. IV plkst. 13.00 Nākotnes kultūras namā Lieldienu pasākums ar VPDK” „Nākotne” un pirmsskolas deju kolektīva “Taurenītis” uzvedums, savukārt pēc koncerta rotaļas.
21. IV plkst. 14.00 Glūdas pagasta aktivitāšu centrā “Zemgale” tematiskā pēcpusdiena “Ciemos pie Lieldienu zaķa”.
21. IV plkst. 14.00 pie Līvbērzes estrādes Lieldienu pasākums “Nākat lieli, nākat mazi Lielo dienu lūkoties”, radošās darbnīcas olu krāsošanā un vārīšanā, Lielās dienas iešūpošana ar dziesmām un rotaļām kopā ar FK “Zemgaļi”, Lieldienu Zaķa jautrošanās.
21. IV plkst. 15.00 Sesavas sporta laukumā “Jautrās Lieldienas ar Lielo Zaķi”.
21. IV plkst. 21.00 Līvbērzes kultūras namā Lieldienu balle kopā ar grupu “Jūrkanti”.
22. IV plkst. 11.00 pie Ozolnieku Tautas nama Lieldienu lustes – amatierkolektīvu koncerts, muzicēs grupa “Labi cilvēki”. Olu krāsošana, šūpošanās, dažādas atrakcijas, kaziņas un poniji un garšīgas pankūkas. Lustēsimies no sirds, lai būtu veseli un vasarā odi nekostu! Ielūdz zaķis Haris.

Jēkabpils

21. VI no plkst. 12.00 – 14.00 Jēkabpilī, Kena parkā Pavasara saulgriežu svinēšanu Lieldienas “Saules aplis”. Apmeklētāji varēs priecāties par saules atgriešanos šūpojoties, kaulējoties, ripinot olas, lecot, skrienot un riņķojot. Lieldienas ieskandinās kopā ar folkloras kopu “Ceiruleits” no Līvāniem un Jēkabpils amatiermākslas kolektīviem.

Tērvetes novads

21. un 22. IV dabas parkā Tērvetē norisināsies pirmais iemīļotais sezonas pasākums “Krāsainās Lieldienas”. 21. IV no plkst. 11.00 – 16.00 Rūķu sētā jautra darbošanās kopā ar Rūķu saimi “Oliņ boliņ!” un folkloras kopu “Ceļteka”, pavasara vēstnešu meklēšana pumpuru olimpiādē. Mazi un lieli dabas draugi aicināti iepazīties ar Rūķus sētas pūkainajiem iemītniekiem garaušu modes skatē. No plkst. 12.00 – 16.00 Rūķu pilsētā “Čiekurē” saimniekos nerātnais Zaķis un aicinās spēkoties īpašajās garaušu sporta stafetēs. Veselībai uz spēkam nepalaid garām pūpolpērienu pie ugunskura! No plkst. 14.00 – 15.00 Lielās dienas sadziedāšanās ar folkloras kopu “Leimaņi”. 22. IV no plkst. 12.00 – 17.00 Rūķus sētā radoša darbošanās “Izveido pats!” un zinības kopā ar Rūķu saimi “Lielā laika dabas stāsti”. Plkst. 13.00 gan lieli, gan mazi dabas draugi aicināti uz Lielās dienas muzicēšanu kopā ar rūķiem.

Viesītes novads

21. IV plkst. 9.00 – 13.00 laukumā pie kultūras pils un Viesītes “Zaļā tirgus” teritorijā “Lieldienu tirgus”. Plkst. 14.00 muzeja “Sēlija” teritorijā Lieldienu lustes lieliem un maziem. Radošās darbnīcas; kaulēšanās, olu ripināšana, dziesmu dziedāšana, mīklu minēšana. Plkst. 16.00 Kultūras pilī muzikālās apvienība – projekts “5 Jāņi” ar pavasarīgu koncertprogrammu “Šajās Lieldienās mums svinīgs prāts!”.

LA.lv