×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
7. marts, 2012
Drukāt

Plašs filmu klāsts «Lielajā Kristapā» 


paskevics_13

Latvijas Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” 2012. gada konkursam ir iesniegtas vairāk nekā 80 filmas. Iesniegto filmu daudzveidīgais tēmu un žanru loks liecina, ka festivāla balvu pasniegšanas 25. jubilejas reizi Latvija svinēs ar spēcīgu kino programmu.

 

Tajā būs skatāmas pēdējo divarpus gadu laikā pabeigtās filmas un pirmizrādes piedzīvos vairākas ilgi gaidītas spēlfilmas, kuru veidošanā ieguldīti teju desmit gadi. Tik plaša programma iespējama, pateicoties 2007. un 2008. gada paaugstinātajam valsts finansējumam kino jomai. “Lielais Kristaps” notiks no 10. līdz 15. aprīlim kinoteātrī “Splendid Palace”, Rīgas Kino muzejā un citās pilsētās Latvijā.

“Lielajam Kristapam” pieteiktas 23 spēlfilmas, 48 dokumentālas un pasūtījuma filmas un 17 animācijas filmas.

Festivāla īpašā seansā būs skatāma Jevgēņija Paskeviča jaunākā barokāli krāšņā filma “Golfa straume zem ledus kalna”, kuras veidošana jau ir kļuvusi par leģendu. Skatītāji arī pirmo reizi varēs noskatīties filmu “Mona”, ko veidojusi atzīta dokumentālā kino režisore Ināra Kolmane. Tāpat pirmo reizi izrādīs Latvijas un Igaunijas kopražojuma filmu “Vientuļā sala” (režisors Pēteris Simms) un Latvijas un Krievijas kopražojuma filmu “Rožu ieleja” (rež. Dmitrijs Čerkasovs). Ar eksperimentālu spēlfilmu “Filma” režisora statusā debitēs scenārists Ivo Briedis kopā ar teātra režisori Māru Ķimeli.

Kino darbi, kam piešķirtas konkursa nominācijas divdesmit trijās kategorijās, tiks paziņoti 13. martā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+