Latvijā
Novados

Plašs ugunsgrēks Vangažos: iesaista 45 glābējus un 14 VUGD auto0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Trešdien vēlu vakarā izcēlās ugunsgrēks angārā Vangažos. Tā kā pūta spēcīgs vējš, liesmas draudēja pārmesties uz citām ēkām, tādēļ ugunsgrēka dzēšanai tika mobilizēti plaši spēki.

Ugunsgrēka likvidācija joprojām turpinās arī ceturtdienas rītā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ziņo, ka plkst. 22.39 VUGD saņēma izsaukumu uz Gaujas ielu Vangažos, kur ugunsgrēks bija izcēlies angāra tipa ēkā.

Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg angāra tipa ēka. Spēcīgā vēja un angāra siltumizolācijā izmantoto materiālu dēļ, liesmas strauji izplatījās un pastāvēja uguns izplatīšanās draudi uz blakus esošajiem angāriem.

Ugunsgrēka dzēšanas darbus veica vairāk nekā 45 ugunsdzēsēji glābēji ar 14 specializētajām ugunsdzēsības automašīnām, kā arī tika piesaistīta Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība.

Pēc vairāk nekā sešu stundu intensīva darba, šorīt plkst. 4.53 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku lokalizēt

un tā degšanas platība bija 600 0m2.

Šobrīd ugunsgrēka likvidācijas darbi turpinās.

VUGD arī informē, ka šorīt plkst. 4.11 tika saņemts izsaukums uz Iecavas novadu, kur ugunsgrēks bija izcēies dzīvojamā mājā.

Viens no pirmajiem notikuma vietā ieradās Iecavas posteņa vada komandiera vietnieks, kurš dzīvo netālu un kuram šonakt bija brīvdiena. Pamanot ugunsgrēka izcelšanos, viņš steidzās uz degošo māju, jo zināja, ka tā ir apdzīvota.

Pie degošās ēkas viņš pamanīja cietušu cilvēku, pārvietota viņu tālāk no liesmām un nodeva NMPD mediķiem. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka ēka 100 m2 platībā un tai ir iebrucis jumts, kā arī saistībā ar spēcīgo vēju pastāvēja liesmu izplatīšanās draudi uz netālu esošo ēku.

Plkst. 5.46 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un šobrīd turpinās tā dzēšanas darbi.

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 66 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu un 40 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

LA.lv