×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Nekaunīgā laupīšana

ReklāmfotoReklāmfoto

Ja reiz vasara ir nebeidzamu kases grāvēju sezona, kas cenšas ievilināt skatītājus zālēs ar tradicionālajām komerckino ēsmām – specefektiem, skaistiem cilvēkiem un asa sižeta piesātinātiem produktiem, tad filma “Nekaunīgā laupīšana” tam ir spilgts apliecinājums. Tajā netrūkst jaunu, modeļu tipa aktieru un aktrišu, greznu viesnīcu, privāto lidmašīnu un limuzīnu, dimantu laupīšanu shēmu, gangsteru, pakaļdzīšanās ainu un citu izklaidējošu triku. Vienīgi neatrast ticamu scenāriju, personāžus, aktieru tēlojumu, prasmīgu režisora aci, šādam uzstādījumam atbilstošu spozmi, un kaut mazliet oriģinalitātes.

Filmas stāsts ir jau tūkstošiem reižu redzētais – bariņš jaunu oportūnistu, nodarbojoties ar kredītkaršu mahinācijām lielu naudas summu izkrāpšanas nolūkos, “uzķeras” uz nepareizo cilvēku – mafijas galvu, un, lai paliktu pie dzīvības, ir spiesti īsā laikā iegūt naudu parāda atmaksāšanai – septiņu ciparu apmērā. Seko translatlantiski lidojumi, saulainas pludmales, prostitūtas un striptīza dejotājas, krāpšanas shēma ar dimantiem miljonu vērtībā, gangsteru apšaudes, pakaļdzīšanās, – tas viss, ietērpts pseidomorālistiskā labas pamācības mērcē. Filma šķietami vēlas piedāvāt tik daudz, virknējot vienu žanra triecienelementu aiz otra, taču rezultāts ir vienu vienīgu šablonu savienojums, kur viena neticamāka un smieklīgāka (kas ir bēdīgi, jo tās paredzēts uztvert nopietni) par otru. Pat ja šis žanrs kā tāds piedāvā iespējas izpausties par spīti neskaitāmas reizes izmantotajam stāstam – skatītāju un arī kritiķu atzītas bijušas līdzīgas tēmas apspēlējošās Stīvena Soderberga “Oušena banda” / Ocean’s Eleven / (2001) un pavisam nesenā Sofijas Kopolas The Bling Ring, tomēr šeit visi atsevišķie filmas elementi neveido veselumu, bet gan izšķīst aprobētu klišeju jūklī. Pie tam iztrūkst ironija un humors, tā vietā liekot seksistisku piezīmju arsenālu.

Iespējams, patiks azartiskiem seriālu kultūras cienītājiem, kas var izmantot izdevību redzēt citos ampluā personāžus no “Troņu spēlēm”/”Game of Thrones” un “Dauntonas abatijas”/”Downton Abbey” – bandas jauno mahinatoru lomās.

UZZIŅA:


“Nekaunīgā laupīšana”/”Plastic”, 2014

Rež. Džulians Gilbijs

Lomās: Eds Spelīrs, Vils Poulters, Alfijs Alens, Emma Rigbija, Sebastjans de Souza, Tomass Krečmans

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+