×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. decembris, 2015
Drukāt

“Platīna peles 2015” ieguvēji

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 17. gadskārtējā konferencē nosaukti nozares balvu “Platīna pele 2015” laureāti, kā arī speciālbalvas.

Kategorijā “E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai”:

Uzvarētājs – “Elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa”, ko izstrādāja “Exigen Services Latvia” pēc Valsts ieņēmumu dienesta pasūtījuma. Tas aizstāj papīra algas grāmatiņas, pilnībā izslēdzot tās no aprites.

Kategorijā “Risinājumi biznesam”

Balvu saņēma “Lursoft IT” risinājums “Klientu portfeļa API playground”.

Kategorijā “Mobilās lietotnes”

Par uzvarētāju atzīta mobilā lietotne “Kadastrs tavā kabatā!”, ko pēc Valsts zemes dienesta pasūtījuma izstrādāja “Visma Consulting”. Lietotne padarījusi kadastra datus pieejamākus – paplašināts publiski pieejamais datu un informācijas apjoms. Par veiksmīgāko e-paraksta integrācijas risinājumu atzina “RIX Technologies” izstrādāto projektu “Dokumentu un satura pārvaldības risinājums Namejs”.

Piešķīra arī vairākas speciālbalvas.

“Lattelecom” speciālbalvu par efektīvāko e-vides risinājumu biznesam pasniedza Valsts zemes dienestam par mobilo lietotni “Kadastrs tavā kabatā!”.

“LMT” speciālbalvu saņēma “RIX Technologies” izstrādātā mobilā lietotne “Rundale Palace”, kas piedāvā izzināt Rundāles pili no Aizspogulijas, kas ir kā alternatīvs skats uz 12 pils interjeriem ar tās direktora Imanta Lancmaņa videostāstījumu.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras speciālbalvu saņēma “Mērniecības datu centra” izstrādātais projekts biznesa risinājumu kategorijā – “Topogrāfija.lv”.

Latvijas Darba devēju konfederācijas speciālbalvu saņēma “Cube Systems” izstrādātais projekts – “LG Electronics pārdošanas uzdevumu pārvaldības sistēma”.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas speciālbalvu saņēma Uzņēmumu reģistra izstrādātais projekts “Atvērtie dati”. Tā mērķis ir padarīt juridisko personu reģistrācijas datus bez maksas pieejamus ikvienam.

LIKTA gadskārtējam konkursam “Platīna pele 2015” šogad iesniedza 48 pieteikumus piecās pamatkategorijās. Labākos projektus vērtēja neatkarīga žūrija, kuras sastāvā bija gan nozares, gan valsts pārvaldes un mediju eksperti. Tāpat balsojumā iesaistījās arī sabiedrība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+