Laukos
Bizness

Plātņu ražotājs “Cewood” Jaunlaicenes fabrikā investē piecus miljonus eiro0

Foto – Valdis Semjonovs

Ēveļskaidas produktu ražotājs SIA “Cewood” 17.maijā atklātajā jaunajā ražošanas kompleksā Jaunlaicenes pagastā, Alūksnes novadā, investējis piecus miljonus eiro, informēja kompānijas valdes loceklis Ingars Ūdris. Ražotni sāka veidot 2014.gadā un tajā ražos cementētas ēveļskaidu plātnes, kas ir moderns un ekoloģisks materiāls ar plašu pielietojumu un augošu pieprasījumu.

Kompānijas produkcijas klāstā ir ne tikai jau pierastās, konstruktīvajā celtniecībā izmantojamās fibrolīta plātnes, bet arī no smalkākas skaidas un baltā cementa ražotās dekoratīvi akustiskās plātnes, kas ir populārs interjera apdares materiāls sienām un griestiem ar skaņas absorbcijas īpašībām, noturību pret mitrumu un kaitēkļiem.

Ražotnē nodarbināti 35 cilvēki, un gada laikā darbinieku skaits varētu pieaugt divkārt. Kopējās investīcijas jaunajā ražošanas kompleksā sasniedz piecus miljonus eiro. Projekta īstenošanai tika piesaistīti Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi, kā arī “Swedbank” finansējums.

Ražošanas kompleksa jauda pārsniedz 25 000 kubikmetru produkcijas gadā. “Cewood” veic pilnu ražošanas ciklu, tostarp materiāla sagatavošanu un pēcapstrādi ar krāsošanas, profilēšanas un citām funkcijām. Uzņēmums 90% produkcijas plāno realizēt ārvalstīs un galvenie noieta tirgi būs Eiropas valstis, Āzija, kā arī ASV.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Cewood” apgrozījums 2016.gadā bija 422 347 eiro, bet zaudējumi – 624 119 eiro. “Cewood” ir reģistrēts 2015.gada 8.martā un kompānijas pamatkapitāls ir 8500 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder SIA “FBRL”.

LA.lv