Latvijā
Novados

Platonē pēc dziļurbuma iegruvuma atjaunota ūdensapgāde0


Platonē 2018.gada maijā beigās iebruka senais artēziskais urbums, tādēļ iedzīvotāji palika bez ūdens.
Platonē 2018.gada maijā beigās iebruka senais artēziskais urbums, tādēļ iedzīvotāji palika bez ūdens.
Ekrānuzņēmums no LTV video.

Jelgavas novada Platonē pagājušās nedēļas beigās atjaunota ūdensapgāde, aģentūra LETA uzzināja novada pašvaldībā.

Noslēdzot jaunā urbuma izstrādes darbus, SIA “Jelgavas novada KU” (JNKU) ciematā pēc 120 metrus dziļa urbuma skalošanas darbiem ūdensapgādi atjaunojusi. Taču, lai arī ūdens sistēmā ir atjaunots un teorētiski to var sākt lietot arī pārtikā, uzņēmums aicina iedzīvotājus sagaidīt ūdens testēšanas rezultātus, kas būs zināmi šonedēļ. Izbūvējot dziļurbumu, ciematā vairs netiek piegādāts ūdens mucās.

“Jāatzīst, ka JNKU speciālisti šo ūdeni ir testējuši un atzinuši par labu, bet tomēr pilnīgai drošībai aicinu sagaidīt ūdens testēšanas rezultātus. Ja nu kāds tomēr vēlas ūdeni jau izmantot pārtikā, tad iesakām to pirms lietošanas novārīt,” skaidro JNKU vadītāja Antra Alksne.

Ņemot vērā ģeoloģisko situāciju, dziļurbuma izveidošana aizņēma trīs nedēļas. Šajā laikā iedzīvotāji tika nodrošināti ar dzeramo ūdeni, to pievedot mucās no kaimiņu pagastiem. Paralēli dzeramā ūdens nodrošināšanai uzņēmums ūdeni lielos apjomos sapildīja arī ūdenstorņa rezervuāros.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka JNKU pēc vecā dziļurbuma sabrukšanas maija beigās mēģināja rast risinājumus ūdensapgādes nodrošināšanai Platones pagastā. Dzeramā ūdens piegādi ciema iedzīvotājiem JNKU nodrošina ar cisternu, kas pēc grafika pieejama trīs vietās.

JNKU vadība pieņēma lēmumu nekavējoties sākt jauna urbuma ierīkošanu, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu un pieslēgtu ūdens padevi. Ņemot vērā ģeoloģisko situāciju, urbšanas darbi norit palēnām.

LA.lv