Latvijā
Novados

Platonē sarežģījumi ar ūdens apgādes atjaunošanu ciemam0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – Shutterstock

Jelgavas novada Platonē turpinās dziļurbuma veikšanas darbi, bet, ņemot vērā ģeoloģisko situāciju, urbšanas darbi nenotiek tik raiti kā iepriekš bija cerēts, tādēļ komunālais dienests pieņēmis lēmumu ar liela tilpuma mucu uz ciemu atvest ūdeni un to sapildīt ūdenstorņa rezervuāros, aģentūru LETA informēja SIA “Jelgavas novada KU” (JNKU).

Kopš 31.maija avārijas, kad Platones ciemā, sabrūkot dziļurbumam, tika pārtraukta ūdens padeve, pagājušas jau vairāk nekā divas nedēļas. Lai atvieglotu iedzīvotāju ikdienu, kas līdz šim bez ūdens ir bijusi ļoti sarežģīta, JNKU vadība vakar pieņēma lēmumu Platones centralizētajā ūdensapgādes tīklā nodrošināt ūdens padevi. Uzņēmums to gan lūdz neizmantot pārtikā, jo sistēmā sapildīts tehniskais ūdens.

“Šajā ūdenī iedzīvotāji var droši mazgāties, mazgāt veļu, izmantot sanitārajos mezglos, bet nekādā gadījumā nelietot to pārtikā – diemžēl šādam pievestajam ūdenim nevaram nodrošināt visas nepieciešamās prasības, kādas normatīvie akti paredz dzeramajam ūdenim. Turklāt pirms normālas ūdensapgādes atjaunošanas būs nepieciešams pilnībā skalot un dezinficēt ūdensapgādes sistēmu. To ar šādu pievesto ūdeni izdarīt nav iespējams,” skaidroja JNKU vadītāja Antra Alksne.

Dzeramā ūdens piegādi ciema iedzīvotājiem uzņēmums turpina nodrošināt kā līdz šim, pievedot to pie mājām autocisternās. Tāpat iedzīvotājiem bez maksas ir iespēja nomazgāties un izmazgāt veļu Vircavas alternatīvās aprūpes un pakalpojumu centrā “Kamenīte”.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka JNKU pēc vecā dziļurbuma sabrukšanas mēģina rast risinājumus ūdensapgādes nodrošināšanai Platones pagastā. Dzeramā ūdens piegādi ciema iedzīvotājiem JNKU nodrošina ar cisternu, kas pēc grafika pieejama trīs vietās.

JNKU vadība pieņēma lēmumu nekavējoties sākt jauna urbuma ierīkošanu, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu un pieslēgtu ūdens padevi. Ņemot vērā ģeoloģisko situāciju, urbšanas darbi norit palēnām.

LA.lv