×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. decembris, 2013
Drukāt

Māra Libeka: Pļauka Stradiņiem (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Raidījums “De facto” ziņo, ka pret P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Rūtu Valteri sākts kriminālprocess par iespējama fiktīva līguma slēgšanu. Pērn novembrī tika noslēgts līgums starp Valteri un kādu personu par dokumentu sagatavošanu un pārstāvību, Patentu valdē reģistrējot Stradiņa slimnīcas preču zīmes. Līgums paredzēja 1280 latu lielu atlīdzību. KNAB izmeklē, vai tā ir taisnība, ka lielākā daļa, vairāk nekā tūkstoš latu, no saņemtās naudas bijis jāatdod slimnīcas vadītājai Valterei. Vienošanās par naudas faktisko sadalījumu esot notikusi ar tuvu Valteres radinieci.

Šī lieta nenāktu gaismā, ja, pirmkārt, “Stradiņos” nebūtu strādājis acīgs juridiskās nodaļas vadītājs. Un, otrkārt, ja Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa novembra beigās nebūtu nospriedusi atzīt par spēkā neesošu viņam Valteres uzteikto darba līgumu dienu pēc tam, kad jurists bija nolēmis doties bērna kopšanas atvaļinājumā. Tiesa par labu slimnīcas bijušajai amatpersonai liek piedzīt no “Stradiņiem” vairāk nekā 13 tūkstošus latu – 8354 latus par darba piespiedu kavējumu, 4400 latus kā atlīdzību par morālo kaitējumu –, kā arī tiesvedības izdevumus un jurista atjaunošanu darbā.

Jurists, pārskatot noslēgtos slimnīcas līgumus, ievērojis to, ka viens, iespējams, ir fiktīvs. Par to nekavējoties informējis slimnīcas kapitāldaļu turētāju Veselības ministriju, kas nemaz nav steigusies pie tiesībsargājošajām institūcijām, bet gan steidzīgi par notikušo ziņojusi pašai Valterei, kura, pats par sevi saprotams, visu noliegusi kā jurista melus. Ja jurists nebūtu vērsies ar prasību tiesā par nelikumīgu atbrīvošanu no darba, visticamāk, ka ministrija informāciju par iespējamo fiktīvo līgumu nemaz neatklātu sabiedrībai.

Arī KNAB sāka rīkoties tikai tad, kad uzzināja par pieminēto spriedumu, kaut gan informāciju par iespējamām Valteres nelikumīgajām darbībām bija saņēmis jau tad, kad jurists vērsās tiesā. No tā brīža līdz spriedumam aiztecēja krietns laika sprīdis. Zinot biroja atsevišķu amatpersonu labās attiecības ar veselības ministres Circenes pārstāvēto “Vienotību”, kā arī to, ka Valteri universitātes klīnikas vadītājas amatam virzīja tieši ministre, nav grūti secināt, ka šis mazais fiktīvais darījumiņš tā arī tiktu “norakts”, ja vien nebūtu bailes, ka tas agrāk vai vēlāk tiks publiski izgaismots no tiesu vinnējušā jurista puses.

R. Valtere ir atbildīga par 57 miljonus latu lielo universitātes slimnīcas budžetu, kā arī jaunās slimnīcas būvniecību par apjomīgu naudas summu. Tieši tāpēc nav pieļaujama ne vismazākās aizdomu ēnas krišana pār iestādes vadītājas galvu. Bet šī ēna Valterei velkas līdzi jau kopš vasaras, kad Stradiņa slimnīcā izcēlās ugunsgrēks, jo, kā konstatēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, bija pārkāpti ugunsdrošības noteikumi – neatļautā vietā glabājās skābekļa baloni. Sabiedrība toreiz uzzināja mazu daļu no patiesās ugunsgrēka seku likvidēšanas ainas – tas bija pussolis līdz milzīgai traģēdijai –, un vadība aizliedza mediķiem par to runāt. Darbinieki cerēja, ka Valtere atkāpsies, taču velti.

Ceturtdien Veselības ministrijā notiks Stradiņa slimnīcas dalībnieku ārkārtas sapulce. Zinot, ka veselības ministre Circene jaunajā valdībā grib saglabāt savu posteni, nav izslēgts, ka ministrijā taps lēmums atstādināt visu valdi, jo 13 tūkstoši, kas tagad slimnīcai būs jāsamaksā par pieļautajām nelikumībām, nav maza summa medicīnas budžeta bada laikā un ir pietiekams pamats, lai to izdarītu, nemaz negaidot pret Valteres sāktā kriminālprocesa beigas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Raksts jau šobrīd izgaismo lielāku problēmu: paturam tikai tos kas neko nesaprot, jo zinoši šai iestādei diemžēl nav vajadzīgs, nu gluži kā pašam īpašniekam VM. Nekas- šodien Valtere, kas kā “ieliktene” sludina konkursus un meklē darbiniekus, bet intervijās visādi viņus mēģina atrunāt nenākt strādāt , jo algas esot mazas un ja nevar savādāk tad beidz bez rezultātiem un pē gada atkal sludina konkursu, kur 2 mēnešu laikā nevarot izvēlēties pretendentus, kas virzāmi uz 2 kārtu, bet aizbildinās, ka vēl jau neesot pat amata apraksts un nākotnes sturktūra gatava.. NU ko tad sludini ja nevajag ?? Un tas jau nav viss… Nekas, vēl jau kādam jāsamaksā būs arī zaude’jumi par atlaisto juristu un kāpēc to nevirzīt kā prasību pret to kas šādu rīkojumu izdevis??Valde jau atbild ar savu mantu- tad pierādiet. It kā viena no Valteres izglītībām sot jurispudence- nu tad kā tā iegūta??? Ir skaidrs kāpēc VM par šo klusē, jo drīz jau arī tur būs jāmaksā par atlaistu darbinieku un tāpēc noklusēsim šo lai pēc tam pašus neaiztiek… VM jau gandrīz gadu ir lietas kursā ka tai būs jāveic apjomīgi izdevumi par nepamatotu atlaišanu, bet tā kā par valsti norēķinās FM, tad dzīve ir droša.. NU super- te jau darbs žurnāistiem būs vēl ilgi, ja vien ir vēlme….

  2. Paldies autoram par rakstu.Jā,bijušajai sarkanajai nomenklatūrai ir liela ietekme mūsu valstī. Latvijā pēc 1945.gada līdz 1980,gadam mērķtiecīgi tika ieplūdināti ap 700.000 krievvalodīgo-tas bija daudz vairāk nekā kaimiņvalstīs. Tāpēc arī mums vairāk neiet kā iet,jo šāi sarkanajai varai bija izdevīgi izputināt Latviju,lai mēs vainotu ES un sāktu skatīties uz Krieviju,kuru vada čekas pulkvedis kā uz glābējvalsti.
    Lai mēs sāktu tā skatīties,vispirms vajadzēja tautu padarīt par nabadzīgu, trulu un pasīvu pūli,viegli vadāmu. Šodien lielākā tautas daļa domā tikai ar vēderu un zemāko ķermeņa daļu. Inteliģence ir nospiedošā mazākumā. Valda šleseristu tipa brutālā tipa enerģija, zems emocionālās inteliģences un garīguma līmenis. Kā šo loku pārraut?

  3. slimnīcu direktori , teātru direktori un citu valsts kantoru direktori arī grib dzīvot…..pietiesās sab. darbiņus, papīru smērēšanā un varēs vālēt tālāk…..rubenis teātrī rubeņo un tv grozās….šmucīga valstiņa!

  4. Vai tas tā bijis, vai nav bijis, iespējams, ir jurista un Valteres razborkas. Ja Valtere nebūtu atvaļinājusi juristu, tad viss būtu bijis labi. Ne tā? Bet – jurista apetīte gan ir ne pa jokam! No slimnīcas (un slimnīcas vienmēr Latvijā vaid, ka nav naudas!) prasa 13 un cik tur tūkstošus. Kaut kas dīvains, vai ne, Libekas kundze?

  5. Patīkami, ka KNAB trekā pa kabinetu slimnīcas vadītāju par 1000 Ls vērtu līgumu, bet Prezidents tikmēr amortizē Eiropas naudu savā privātajā fazendā.

  6. Libekai ļoti selektīvs filtrs

    • Nebūt slikti, ja M.Libeka mestos izmeklēt arī pamatu baumām, ka Rīgas Domē esot tāds Misters 20% jeb saukts arī par “otkatu meistaru”. Tas būtu varen interesanti! Vismaz tiktu baumas atspēkotas.

Draugiem Facebook Twitter Google+